10 Temmuz 2020 Cuma
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Ermeniler Osmanlı’ya ihanet etmiştir!
Ermeniler Osmanlı’ya ihanet etmiştir!
KÜ İle KOSGEB Arasında İş Birliği
KÜ İle KOSGEB Arasında İş Birliği
Bahşılı’da arpa buğday hasadı başladı
Bahşılı’da arpa buğday hasadı başladı
Varlı Sektörün Sorunlarını Bakan Kurum’a Anlattı
Varlı Sektörün Sorunlarını Bakan Kurum’a Anlattı
  YAZARLARIMIZ
YENİDÜNYA – YENİ TÜRKİYE
25 Kasım 2016 Cuma Bu yazı 13864 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Bildiğiniz gibi Kasım ayı içerisinde ABD ‘de yapılan Başkanlık seçiminin galibi Cumhuriyetçi Aday Donald John Trump seçildi. ABD ‘nin 45. Devlet Başkanı olan Trump İş Adamı, Siyasetçi ve Yazar kimliği ile öne çıkmıştır. Baba kökeni Alman, Ana kökeni İskoç olan Trump’ un kısa- orta- uzun vadede ülkesine ve dünya düzenine nasıl bir katkı sağlayacağı halen gizemini korumaktadır. Bununla birlikte ABD’nin hangi yönetici değişirse değişsin Uluslararası stratejilerinin değişmeyeceği alenen bir gerçektir.

Trump’ un seçilişi başta AB olmak üzere Çin, Rusya, Fransa, İngiltere gibi ülkelerin planlarını bozmuş gibi görünse de büyük ülkelerin her zaman bir ikinci, üçüncü hatta dört ve beşinci planlamaları vardır. BM ‘de VETO yetkisine sahip ABD, Rusya, Çin, İngiltere ve Fransa’nın Dünya Ekonomisinde, Demografik yapısında, Silah Sanayinde, İlaç Sanayinde, Gıda ve Endüstriyel Teknoloji alanındaki paylarının yüksekliği de tartışılmaz bir gerçektir. BM’in bu beşlisini tamamlayan AB ülkeleri Yeni Dünya Düzeni içerisinde tüm Dünyayı (geçmişin acılarını da çıkarırcasına) kendi planlamaları çerçevesinde yönetmeye devam etmek istemektedirler.

Mustafa Kemal Atatürk’ün 19.YY başlarında başlattığı Emperyal Devletlerin sömürüsüne karşı başlattığı “ Ya İstiklal! Ya Ölüm” tercihi Mazlum Devletlerin umut ışığı olmuştur. Yüzyıldır yanan bu meşale sönmemiş, aksine meşalenin ışığı giderek kuvvetlenmektedir. Meşalenin ışığı zaman içerisinde ne zaman harlanmış, ateşin gücü ve kuvveti artmaya başlamış işte o zaman devreye mahşerin beş atlısı girmiş; meşalenin el değiştirmek suretiyle ateşini kısmışlardır. Yakın zaman içerisinde Orta Doğu’da başlayan “Arap Baharı” adı verilen operasyon buna en güzel örnektir.

Mazlum Milletler kabuğunu kırabilmek adına mücadelelerini sürdürmektedir ve sürdürmelidir. Mazlum Milletlerin kendisine Önder seçtiği Ülke Asya, Avrupa ve Orta Doğu coğrafyasının kesişme noktası olan TÜRKİYE’dir.  Çoğunun Müslüman olduğu Mazlum Milletler Eski Dünya Düzeni içerisinde ötelenmiş, sömürülmüş ve Emperyallerin yetiştirdiği ajanlar vasıtasıyla uysallaştırılmıştır. Ta ki bu oyunu bozacak olan Türklerin Anadolu’ya yerleşmesine kadar. İslam Dinini seçmiş olan Atalarımız İlay-ı Kelimetullah Davası için Büyük Selçuklu Devleti ve Osmanlı İmparatorluğu ile hem Viyana kapılarına dayanmış, hem de İslam’ın Işığını ve Türkün Medeniyetini üç kıtaya taşımıştır. Sömürüsü zayıflayan Emperyal Devletler Selçuklu ve Osmanlı üzerinde ajanları vasıtasıyla bir takım kumpaslar kurarak Selçuklu İmparatorluğunu ve Osmanlı İmparatorluğunu parçalatmayı becermişlerdir.

“Hattı müdafaa yoktur, sathı müdafaa vardır. O satıh bütün vatandır. Vatanın her karış toprağı, vatandaşın kanıyla ıslanmadıkça terk olunamaz.” parolasıyla yedi düvele karşı mücadelesini sürdüren Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Silah Kardeşleri vatanlarını terk etmeyerek tüm Dünyaya bir kez daha; 17. Türk Devleti olan Türkiye Cumhuriyeti Devletini kurarak “düşmana korku, dosta güven “ salmıştır. Türk Halkının başlattığı “Bağımsızlık” meşalesi el değiştirerek Mazlum Milletlerin gün ışığı olmuştur.

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin temelini oluşturan “Yasama (TBMM)-Yürütme (Başbakan ve Bakanlar Kurulu)- Yargı (Bağımsız)” erkinin işlediği Parlamenter Sistem içerisinde zaman içerisinde aksayan, milletine fayda getirmeyen sistem bozuklukları yaşanmıştır. Devletimizin içerisinde yaşadığı bu sistem tıkanıklığından faydalanmak isteyen Düşman Devletler içimize yerleştirdikleri ajanları ile bir kez daha Türk Devletine karşı kumpas kurarak, yıllardır PKK ile zayıflattığını düşündüğü Türk Devletini ve Milletini yok etmek için içimizdeki Vatan Hainleri vasıtasıyla FETÖ/PDY Terör Örgütü ile kalkışmaya çalışmışlardır. Yüce Allah’ın (C.C) İnayetiyle ve Türk Milletimizin İnanıcıyla başta Cumhur Reisimiz Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Devlet Adamlarımızın cesareti ve metanetiyle bu başkaldırı akamete uğratılmış, Türk Devleti ve Milleti bir badireyi daha atlatmıştır. Yüce Rabbimizin buyurduğu üzere: “Hoşunuza gitmese de size savaş yazıldı (farz kılındı). Bazen hoşlanmadığınız bir şey, hakkınızda iyi olabilir ve hoşlandığınız bir şey de hakkınızda kötü olabilir. Allah bilir, siz bilmezsiniz.” (Bakara-216) Türk Devleti ve Milleti için bu şerden bir hayır çıkmıştır İnşallah diyoruz.

Yeni Dünya Düzeni içerisinde Egemen güçler Orta Doğu haritasının değişmesini istemektedirler. Dünya Ekonomisine, Demografik yapısına, Silah Sanayine, İlaç Sanayine, Gıda ve Endüstriyel Teknolojisine sahip ülkeler Enerji Kaynaklarını da hegemonyasına alarak Dünyaya hükmetmek istemektedirler. Bu nedenledir ki Allah ve Muhammed Davası için kutlu bir yolculuğa çıkmış olan Türk Milletini ve Devletini yok etmek istemektedirler. Yeni Dünya Düzeni içerisinde beylikleri andıran küçük devletçiklerin oluşturduğu Orta Doğu Emperyal Devletlerin ortak arzusudur. Bu arzuyu kıracak Güçlü bir Türk Devleti de işlerine gelmemektedir. 15 Temmuzla birlikte Türk Milleti ve Devleti yeni bir ruha bürünmüş Yeni Dünya Düzeni karşısında Yeni Türkiye Ruhu ile Mazlum Milletlerin önünde ve onlarla birlikte Yeni Dünya Düzeni karşısında kendi planlamalarını yapmaktadır ve yapacaktır.

Necip Türk Milletinin bir ferdi olarak Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin kurucu Önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anladığımız ve anlatabildiğimiz takdirde Yeni Dünya Düzeni içerisinde yurtluğumuzun ve hükümranlığımızın sınırlarını biz tespit edebileceğiz. Aksi takdirde bir kez daha aynı tuzağın içerisine girmiş olacağız. Bu minvalde Reisi Cumhurumuz Recep Tayyip Erdoğan’ın Devlet Adamlığı edasıyla yapmış olduğu çıkışları Takdir ediyor ve destekliyorum.

15 Temmuz’dan sonra MHP Genel Başkanı Devlet Bahçelinin de gündeme dair çıkışlarını ve PKK, FETÖ/PYD Terör Örgütlerine yönelik Cumhurbaşkanımızın ve Başbakanı’mızın gayretli çalışmalarının yanında olmalarını ülkemiz dengeleri açısından önemli bulduğumu ifade etmek isterim.

Bu itibarla Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın 23 Kasım Çarşamba günü; Borsa İstanbul ile İslam Kalkınma Bankası arsında düzenlenen stratejik işbirliği formunda yaptığı konuşmadan aldığım şu dört pasajı siz okurlarımın değerli görüşlerine sunuyorum:

Dünya özellikle de içinde yer aldığımız bölge, uzun bir süredir siyasi, sosyal ve ekonomik buhranlarla boğuşuyor. Küresel sistemdeki fay hatlarının hareketlendiği, kırılmaların, sarsıntıların hatta Suriye, Irak, Libya, Yemen'de olduğu gibi devletleri altüst eden büyük depremlerin yaşandığı bir dönemden geçiyoruz. Hepimiz de bir şekilde bu kritik süreçten etkileniyoruz. Esasen bugün dünya siyasetini meşgul eden, gündemi esir alan krizlerin neredeyse tamamı İslam ülkelerinde vuku buluyor. Müslümanlar olarak adeta dünyanın yükünü bizler omuzlarımızda taşıyoruz."

 

"Daha birkaç gün önce hemen yanı başımızda, Doğu Halep'teki sivillere hizmet veren son hastane de rejim ve destekçileri tarafından enkaza çevrildi. Sadece son 1 yıl içinde Akdeniz'in karanlık suları açlıktan, fakirlikten ve sefaletten kaçarken boğulan 5 bin mazluma mezar oldu. Suriye ve Irak'taki iç savaşın Avrupa'ya göçe zorladığı 10 bin kayıp çocuğun nerede olduğu, kimin elinde olduğu bilinmiyor. Bize her fırsatta insan hakları, demokrasi, özgürlük dersi veren ülkeler, kendilerine sığınan çocuklara dahi sahip çıkmaktan acizler. Onlara kapılarını açmadılar, açmıyorlar. Tam aksine onları dikenli tellere mahkûm ediyorlar."

 

"Bu örgüt, günümüzün neo haşhaşileridir. Eğitim, diyalog, hayır, hizmet gibi kavramların perdesini kaldırdığınızda göreceğiniz şey nedir biliyor musunuz? Riyadır, iftiradır, hırsızlıktır, sapkınlıktır, kindir, kandır. Ülkemizde son yıllarda işlenen siyasi cinayetlerden terör hadiselerine, ekonomik manipülasyonlardan yolsuzluklara kadar birçok hadisenin arkasında bu örgütün olduğunu artık çok daha iyi görüyoruz. Nasıl DEAŞ, PKK, El-Kaide, Boko Haram ve Eş-Şebab ile mücadele ediyorsak FETÖ ile de aynı kararlılıkla mücadele etmeliyiz."

"Yarın Avrupa Parlamentosu'nda bir toplantı olacak ve Türkiye'nin Avrupa Birliği üyelik müzakereleri için oylama yapacaklarmış. Peşinen ifade etmek isterim ki şu anda buradan söylüyorum, ekranları başında izleyen tüm dünyaya sesleniyorum: Sonuç ne çıkarsa çıksın bu oylamanın bizim nezdimizde hiçbir kıymeti harbiyesi yoktur. 15 Temmuz gecesi demokrasi ve istiklali için canlarını ortaya koymuş bir milletin iradesini hiçbir terazi tartamaz. Bu ülkenin istikrar ve istikbal mücadelesi orada ellerin havaya kalkıp inmesiyle kesintiye uğrayacak değildir. Bu millet tatlı su demokratı olmadığını, iradesine, özgürlüğüne ve onuruna sahip çıkmak için gerekirse canını feda edebileceğini 15 Temmuz gecesi tüm dünyaya ispat etmiştir. Bu oylamanın siyasi bir bağlayıcılığı olmasa da açıkçası verilmek istenen mesajı benim hazmetmem mümkün değildir. Avrupa Parlamentosu'nun böyle bir oylamaya gitmeye tevessül etmesi dahi terör örgütlerine kol kanat gerdiğinin, onların yanında saf tuttuğunun ifadesidir."

Türk Milleti ve Devletinin Yeni Dünya Düzeni içerisindeki Yurtluğu ve Yerinin dizaynı Devlet Adamlarının kararlılığı, Milletinin güveni ve çalışkanlığı ile olacaktır.

Sağlıcakla Kalın…


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Nusret Kılıç
Şuayip Bütün
Kırlangıçoğlu Oktay
Erol Serkan Kılıç
Fazlı GÜVENTÜRK
İdris Aykul
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  08 Temmuz 2020 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net