09 Temmuz 2020 Perşembe
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Kırıkkale'de 2 Evde Karantina Kaldırıldı
Kırıkkale'de 2 Evde Karantina Kaldırıldı
Bilecik SMMMO başkanlarını ağırladı
Bilecik SMMMO başkanlarını ağırladı
Mesleki Yeterlilik Sınavları Yeniden Başlıyor
Mesleki Yeterlilik Sınavları Yeniden Başlıyor
Gübreye Saplanan Tosunu Yahşihan İtfaiyesi Kurtardı
Gübreye Saplanan Tosunu Yahşihan İtfaiyesi Kurtardı
  YAZARLARIMIZ
NEYİN KAFASINI YAŞIYORSUNUZ
29 Kasım 2016 Salı Bu yazı 22899 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Gençler arasında özellikle teknolojik aletlerinde hızla yayılması ile enteresan kelimler yayılıyor. Olağan dışı olduğunu hissettiklerinde bir eylem veya söylemin “neyin kafasını yaşıyorsun” diyiveriyorlar.

             Söz konusu vatan olunca gerisi teferruat diyenlerin özüne kadar doğru olduğu kanaatini taşıyanlardanım. Evet; söz konusu vatan millet devlet olunca herkesin şahsi düşünce ve hırslarını ötelemesi lazım gelir.

            Ancak ekranları açtığımızda bazı batı sevicilerin ne devleti ne milleti düşündüğü görmekteyiz. O tiplerin işi gücü aslında batı seviciliği kadar veya ondan daha da fazlası devleti yönetenlere karşı olan hınç ve artık düşmanlık seviyesine getirmiş oldukları düşünceleri.

            Sanki ülkemizi yönetenlerin makam masalarının ardından açılan kapıda bulunan kulis odasında saunaları var ve onlar sabah mesaiye başladıkları andan itibaren ellerinde kokteyl bardakları içinde oradan çıkmıyorlar.

            Ya arkadaş bırak devleti yönetmeyi ilkokulda sınıfı yönetmek bile ayrı bir beceri, sabır, samimiyet ve elbette sorumluluk ister. Ömürlerinde sınıf başkanlığı yapmadı halde ilk eleştirilerine onlardan başlayanların devlet adamlarının ne denli koşturduğunun hakkını vermelerini beklemek aslında hayal olur.

            Efendim bu bugüne özgü bir şey mi? Yani sadece bugün mü çalışıyor devleti yönetenler. Elbette hayır. İnsanlığın ilk var oluşundan bu yana olduğu gibi dünde bugünde devleti milleti yönetenler çalışıp koşturuyor.

            Efendim herkes bu sorumluluğu taşıyor mu denebilir. Zaten taşımayan sınıf başkanı da alınıyor görevden, devlet başkanı da devleti yöneten her kademedeki de.

            Hal böyle olunca yaptığı yorum ve habercilikleri ile topluma yön verme sorumluluğunda olan bir takım medya ise toplumu germek için olağanüstü bir gayret gösteriyor. Adeta “bittik” havası veriyor.

            Tabi ki muhalefette, basında, halkta eleştirecek ve onlarda doğru bildiklerini söyleyecek. Ama artık öbür ucunda uçan sineğin vızıltısının bir diğer ucunda duyulduğu dünyanın her devletinin, her olumlu olumsuz olaydan etkilendiği gerçeği de ortadadır. Özellikle ekonomisi her rüzgârda her devleti üşütüyor.

            Ayrıca ülkemiz kim ne derse desin şuanda pek çok ülkenin film senaryosu gibi izlediği olayların tam ortasında bizzat yaşıyor.

            Bir yanda kimin ürettiği aslında belli olan ama üretimi fluğ gibi görünen dini referans alan terör örgütü ile sahada savaşıyor.

            Bir yanda arazide bizzat mücadele ettiği bölücü terör örgütünün Avrupa da destek olan ülkelerinin ayak oyunlarına maruz kalıyor.

            Bir yanda yıkıcı terör örgütünün paralel yapılanma ile başlayıp darbe girişimi ile ülkeyi kana bulamasının izlerini ortadan kaldırmak ile uğraşıyor.

            Bir yanda doğusu batısı kuzeyi güneyi uzağı yakını ile ülkenin gidişatına çelme takma hevesinde olup, dik duran bir ülkenin nasıl ayağının altına muz kabuğu koyarım hin ve hainliği ile kafa yoran ülkelere karşı direniyor.

            Efendim asla ve asla yapıcı siyaset üretip, yapıcı projeler ile muhalefet yapanlara asla sözüm olamaz ve demokrasinin gereğidir olmazsa olmazıdır diye bakarım muhalefete de basına da.

            Ama sırf iktidardaki liderlere karşı olmadan dolayı halkı galeyana getirme aşamasına gelen haber ve yorumculara da diyorum ki; elbet kendinizce doğruları söyleyin ama halka kin ve nefreti aşılamayın.

            Öyle haber ve yorumcular yok mu diyorsunuz? Hadi biraz daha dikkatli bakın sabah ve akşam ekranlara bakın neyin kafasını yaşadıklarına o tiplerin.

            Selam ve dua ile… 


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Aseka  -  29-11-2016 - 21:37
Güzel bir yazı olmuş kaleminize sağlik. Malesef ki yurdum insani eğitimli eğitimsiz, mevki sahibi olsun olmasın, muhafazakâr olsun olmasın herkes kendince birşeylere inanmiş inandirilmiş durumda... Ama bir şeyi unutmayalım ki asl olan insanlık ve insanca sevgi saygı içinde yaşamaktır. Yoksa Baska türlü ne bu ülke nede tüm dünya hiç bir şeye yaramaz ki zaten şu bağlamda ve bu dünyanın çivisi çıktı da sallanmaya başladı bile...batışı yakındır ;) O yüzden gerçekten neyin kafasını yaşıyorlar yada yaşıyoruz sormadan edemiyorum!!!
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Nusret Kılıç
Şuayip Bütün
Kırlangıçoğlu Oktay
Erol Serkan Kılıç
Fazlı GÜVENTÜRK
İdris Aykul
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  08 Temmuz 2020 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net