25 Mayıs 2020 Pazartesi
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Karantina Süresi Dolan 70 Kişi Evlerine Gönderiliyor
Karantina Süresi Dolan 70 Kişi Evlerine Gönderiliyor
Teşekkür Mektubu Yarışmasında Kırıkkale’den Derece
Teşekkür Mektubu Yarışmasında Kırıkkale’den Derece
Mezarlıklara Özel Bakım Yapıldı
Mezarlıklara Özel Bakım Yapıldı
TÜRK DÜNYASI 2020 YILI BELGESELİNİ SEÇİYOR
TÜRK DÜNYASI 2020 YILI BELGESELİNİ SEÇİYOR
  YAZARLARIMIZ
DEVLETİN DERİNLİKLERİNDE
02 Aralık 2016 Cuma Bu yazı 17456 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Türk devleti sinirleri nasırlaşmış ama geleneklerine bağlı bir yapıya sahiptir. Devlet hiçbir konuda duygusal düşünmez ve ani karar vermez. Devlet oyun kurar siyasi aktörler oynar.

Gündem o  kadar hızlı değişiyor ki takip etmek oldukça zor. Ama yoğun bu gündemde Türk devleti ustaca manevralar yapmaya devam ediyor. Suriye ve Irak’ta ki gelişmelere baktığımızda bunu görebiliriz. Özellikle Suriye de ard arda değişen dengelerden dolayı Suriye politikamız 180 derece değişirse şaşırmayın.  Eğer olaya at gözlüğü ile bakarsanız, hükümetin dış politikada çuvalladığını söyler bunu da eleştiri malzemesi yaparsınız. Ama bakış açınızı değiştirip olayları doğru analiz ederseniz Türk devletinin şuan bölgede çok usta bir şekilde satranç oynadığını görürsünüz.

                Bugün şunun farkına çok iyi varmalıyız. Kokuşmuş haçlı zihniyeti içimizdeki hainlerle birlikte tekrardan acımasız bir şekilde saldırıya geçti. Onlar hiçbir zaman vazgeçmediler, ama bizde vazgeçmeyeceğiz. Eğer dikkat ettiyseniz sayın Cumhurbaşkanının geçen haftalarda söylediği kilit bir cümle vardı. “Artık dönülmez bir yola girdik.”

                Evet dünyanın dengesi hızla değişiyor. Türkiye yeni kurulmaya çalışılan bu düzenden güçlü şekilde yerini almak için bütün imkanlarını seferber etmiş durumda. Kolay olmayacak, zor olacak, hem de çok zor, çok canımız yanacak ama artık başka çare yok.

                Ya pes edip boynumuza pranga taktıracağız, ya da  Milli Devlet ve Milli Hükümet yapısı ile bütün Türk-İslam Dünyası’nı kollarımızın altında toplayacağız. Evet dostlar geldiğimiz yol ayrımı aynen bu şekilde karar sizin.

                Ama şunu herkes çok iyi bilsin ki Devletin Derinliklerinde her şey kontrol altında. Haçlı zihniyeti ne ile saldırıyorsa, misli ile karşılık veriliyor. O nedenle çıldırmış gibi hepsi birden Türkiye’ye saldırıyorlar. Artık karşılarında herşeye koşulsuz şartsız evet diyen bir Türkiye’nin olmadığının farkına vardılar. Oyun büyük, biz hazırız.

                Bu işler sosyal medyada 81 Halep, 82 Musul, 83 Kerkük, bir gece ansızın geliriz diyerek toplumu gazlamakla  olmuyor. Vaz mı geçtik? Asla. Ama vakti var. Sabır acı meyvesi tatlıdır. Unutmayın büyük doğumlar çetin sancılar sonrasında olur.

                Şimdi eğer bu yazının tamamını okudunuz ise vatanı ve milleti için gizliden veya açıktan canı pahasına çetin bir savaşın içinde olan kardeşlerimize dua edelim. Vallahide billahi de Zafer İslam’ındır.

                Bu dava siyaset üstü bir dava, umarım bunu anlar ve buna göre hareket ederiz...

                Dua ile kalın dostlar.


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Musa Hacıbaloğlu
Gülüş Teke
Başar Özdemir
Kırlangıçoğlu Oktay
Bahattin Akyön
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  20 Mayıs 2020 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net