08 Mart 2021 Pazartesi
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Kırıkkale'de Love Erdoğan  görseli LED ekrana yansıtıldı
Kırıkkale'de Love Erdoğan görseli LED ekrana yansıtıldı
MHP kanun teklifi hazırlıyor: Korsan haberciliğe son
MHP kanun teklifi hazırlıyor: Korsan haberciliğe son
kısıtlamaya uymayan 28 kişiye 79 bin lira para cezası
kısıtlamaya uymayan 28 kişiye 79 bin lira para cezası
Dezenfekte Tüneli Yeniden Açıldı
Dezenfekte Tüneli Yeniden Açıldı
  YAZARLARIMIZ
Başarının SIRRI Gönlü ZENGİN
09 Aralık 2016 Cuma Bu yazı 20319 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Kırıkkalespor için Kayyım sözü ilk gündeme geldiğinde şu sözleri savunmuştum “En kötü yönetim, en iyi Kayyımdan daha iyidir” sözlerimi geri alıyorum. Geri alıyorum ama Sırrı Zengin’i spor adamı, Kırıkkale sevdalısı görmezde Kayyım olarak görürsek yanılmışım.

Ancak ben yine de Sırrı Zengin’i bir Kayyım heyeti üyesi olarak görmüyorum. Esasen o Kayyım heyetinin içerisine Şehr-ül Emin olarak konulmuş ve prosedürleri yerine getirmekten ziyade şehri düşünmesi, savunması, risk alması hatta takımı bu zorlu uçurumdan kurtarması için görevlendirilmiş bir kişi. Bu görevi veren yalnızca mahkeme ve hakim değil, Mahkemenin taraflarından, takımın taraftarlarına, şehrin gazetecilerinden, şehrin spor adamlarına kadar tamamı tarafından görevlendirilmiş ve Kırıkkalespor’un en ağır yükü onun sırtına yüklenmiştir.

Daha Kayyım olarak atandığı duruşmada para istemediğini söyleyecek kadar gözü tok, görev alır almaz futbolcularla konuşup onları motive edecek kadar işi bilen, şehirde spor ile ilgilenen küs oldukları, konuşmadıkları, selam bile alıp vermedikleri ile dahi tek tek görüşüp onların fikrini alarak kendisine gönüllü danışman heyeti kuracak kadar bu işi benimsemiş birisi olarak dikkat çekiyor. Tek derdi Kırıkkalespor’u kümede tutup ve mahkeme nihayetinde şehrin takımını sahibine teslim edeceği günü iple çekecek kadar doymuş bir isim.

Geldiği ilk gün ne demişse hepsini bir bir harfiyen yerine getiren ve asla senci benci konumuna düşmeden taraf tutsa da taraf olmadan, krizleri bir bir çözmek için yemin etmiş gibi çalışan birisi. Ben kulübü seçime götüreceğim deyip Mahkemeye yetki belgesini alır almaz kongre başvurusu yağan ve diğer kayyım heyetini de arkasından sürükleyen ve bu uğurda risk almaktan bir an imtina etmeyen birisi.

Ben kayyımım deyip elimde ne varsa onu kullanırım değil de ben bu şehrin çocuğuyum deyip kaynak yaratan, formül çıkartan bir adam. Hani derler ya Adam Gibi Adam.

Keşke sezon başında da o olsaydı Kayyım Heyetinde. Belki o zaman bugün sorun olan futbolcu peşinatlarının yarısını ödemiş olur bugün kalan ödeme çok problem olmazdı. Sahi ödeme demişken, Kırıkkalesporlu futbolcuların sözleşme imzalanırken almaları gereken ancak fedakarlık yaparak 1 Aralık’a kadar bekledikleri alacaklarında günü geçti. Farkında mısınız bilmem ama 3 ay önce maç başı ve primlerini alamadıkları için antrenmana çıkmayan futbolcularımızın hiç birisi bunu problem yapmıyor ve işlerine odaklanıyorlar. Her geçen gün artan grafikleri ile bu şehrin en büyük markası olan takımımızı kümede tutmak için can siper hane savaşıyorlar. İyi de 3 ay önce maç başı ve primleri dahi sorun yapan çocuklarımız bugün sizce neden peşinatları için kazan kaldırmıyorlar.

Ben söyleyeyim! Güveniyorlar. Güvensiz ortamda herkes en ufak şeyden etkilenir ve büyütür. Lakin güven olan ortamda dağ gibi sorunlar dahi sorun yapılmaz ve o sorunların aşılacağına inanırlar. 8 gün geçmesine karşın sadece 2 futbolcu federasyona başvurdu. Başvuranlardan birisi zaten Kırıkkalespor’u kafasında mental olarak bitirmiş ve şehirden kopmuş diğeri ise para benim için sorun değil ancak transfer şart, takım ligde mücadele edecek güce kavuşursa devam ederim diyen birisi. Yani oda para değil başarı isteyenlerden.

Şunu da not düşmek gerekir ki Başta Kaptan Uğur olmak üzere, Engin, Veysi gibi abi pozisyonunda ki futbolcularımıza o abilerinin izinden ayrılmayan ve ortak bir duruş sergileyen kadromuzda ki tüm futbolcularımıza şükran borcumuz var. Tüm çocuklarımız son 3 haftadır bu şehrin başarısına kilitlenmiş ve terinin son damlalarına kadar mücadele ediyorlar. Bakın 3 haftadır diyorum! Bursa, Çatalca, Kemer… Bursa deplasmanında 90 dakika rakibi sıkıştıran ancak bir türlü şansızlığı kırıp gol atamayan ve uzatma dakikalarında yediği golle yıkılan Şimşekler bir hafta sonra Çatalca maçında olmayan bir penaltı ile geriye düşse de bu sefer uzatma dakikalarında Mami ile altın değerinde bir puan kopartan akabinde Kemer deplasmanında 90 dakika mücadele eden ve rakibini adeta elinden kaçıran, direkleri bir türlü geçemeyen, pozisyon bulan, rakibi sıkıştıran nihayetinde 1-0 öndeyken 80. Dakikada yine olmayan bir penaltı ile yine altın değerinde bir puan kopartan çocuklarımızı tebrik ediyorum.

Tabi ki 4 hafta önce maç esnasında bir futbolcu tartışırken diğer arkadaşları oraya gitmezken son 3 haftada çok basit şeylere dahi 11 kişi koşup artık takım olduklarını gösteren bu çocuklarımızın 4 hafta öncesinde maç bitse de gitsek deyip, takım ruhundan ve olgusundan uzak görüntülerinin sebeplerini hepimiz biliyoruz. Son 3 haftaki çıkışın sebeplerini de çok iyi biliyoruz. Öncelikle hocanın gönderilmesi bu şehre son bir yılda yapılmış en iyi hizmettir. Akabinde Kaptan ve Engin’in takıma yeniden kazandırılmaları bu takım için yapılabilecek en iyi hamlelerdi. Bu hamlelerin üstüne diğer tüm futbolcuların güvenini kazanmak ve onları moral ve motivasyon olarak yukarıya taşımak, onlara inandığını göstermek büyük bir gayret isterken daha büyük bir ustalıkla çözmek ancak ve ancak Sırrı Zengin’in işiydi.

Bir tek Sırrı Zengin gibi dobra dobra bir insan bu işi çözebilirdi. Evet sportif olarak 3 haftada alınmış 2 puan var ancak yine sportif olarak baktığımız zaman artık maç kazanmak için savaşan ve bunu herkesten daha çok isteyen bir futbolcu topluğumuz var.

4 hafta önce benimde içerisinde bulunduğum büyük bir çoğunluk bu takımın kümede kalmasının mucizelere bağlı olduğunu düşünürken bugün bu takımın kümede kesinlikle kacağını ve asla düşmeyeceğine inancımız tamdır. Bu inancı bize ve futbolculara aşılayan soyadı gibi gönlü zengin Sırrı Zengin’e ne kadar teşekkür etsek azdır. Hatta bu sezonun sonuna kadar takımın başında her ne kadar kendisi istemese de iki taraf anlaşarak Sırrı Zengin olmalıdır. Bunun adı Kayyım olur, Spor Adamı olur, Başkan olur fark etmez ancak bizi bu bataklıktan kurtaracak tek adam Sırrı Zengin’dir. Sırrı Zengin derken onu tek isim olarak değerlendirmemek gerekir. Çünkü onu girdiği bu mücadelede asla yalnız bırakmayan ve her alınacak kararda istişare eden kendisinin tabiri ile Akil Adamları veya danışmalarını görmezden gelmek olmaz. Harun Kurumanoğlu, Cihat Mencet, Çağlar Atmaca, Mustafa Sevinç, Talat Akbulut, Metin Süngü, Cengiz Selci, Okan Canpolat ve ismini sayamadığım Kırıkkalespor sevdalısı olan ve Kırıkkalespor için zaman bir kenara bedenini ortaya koyan spor adamlarının da hakkını vermek gerekir. Ancak böylesine bir ekibi oluşturarak ego olayına girmeden bir orkestra şefi gibi yönlendiren ve gerektiğin de yönlendirmesini bilen Sırrı Zengin’i kutlamak, desteklemek ve arkasında durmak gerekir.

Son olarak Büyük Kırıkkalespor’un cefakar taraftarlarına birkaç kelam etmek istiyorum. Siz ki bu takım için Bal ligi gibi bir bataklıkta yağmur, kar, soğuk hatta sopa, jop, plastik mermi unutmadan biber gazı yiyen ve asla takımına desteğini kesmeyen büyük bir taraftardınız. Ne oldu size? 90 dakika bu çocuklara destek olmak, onları sahada güçlü tutmak dururken tahammülsüz olmanızın nedeni nedir? Lütfen ama lütfen bir Kırıkkalespor sevdalısı olarak söylüyorum, bu hafta o Başpınar Stadını doldurun ve o statta 90 dakika boyunca sahada ki Kırıkkalesporu destekleyin ne pahasına olursa olsun o futbolcuların arkasında olduğunuzu ve desteklediğinizi hissettirin. Şeref tribününde kim oturursa otursun sahada kırmızı lacivert forma giyenlerin desteklenmesi gerektiğini unutmayın. Siz bunu yapın ve 90 dakikanın sonunda o çocukların sizlere nasıl bir zafer yaşattığına şahit olun.


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Dünüyorum!  -  12-12-2016 - 01:49
Bir avuç insan ne kadar çalışırsa çalışsın şehir top yekün çalışmaz bir olmazsa başarı olur mu? Sırrı Zengin ve ismini saydığınız ADAMLARA teşekkür ediyorum ama kenarda izleyenlere de çok laf söylemek istiyorum!
tarafsız  -  10-12-2016 - 01:28
Benim anlamadıgım takımın ismi hala türk metal ayrıca haber yapılmıştı sendika ismini koyamıyor profosyonel liglerde diye ama hala duruyor niyeyse anlamadım.Bir diger konu sendika ve belediye destek veriyormu şüpheliyim verselerde bu topçuları almazdık çok kötü gerçekten çok kötü topçular lütfen biraz destek versinler.Yine bunların buraya gelmesini sendika sağladı bana göre mevcut yönetim varken bir başkan adayı çıktı bütün işleri karıştırdı eger küme düşersek bence sorumlusu sendika ve o kişidir çünkü başkan adayı oldu şikayetçi oldu kayyum geldi gitti geldi takımda karmaşa huzursuzluk ve hasan erkin şimşirede bir laf etmek lazım imkanlar çok iyi degilken bal liginde süper topçular bulan hoca 3.ligde nerde vasat oyuncu varsa onu bulmuş gerçekten ilginç bunlar bal liginde zor oynar bazıları hariç tabiki ama 22 kişilik kadroda 3 4 kişi bence 3.ligi hakediyor umarım bu çıkmaz son bulur ve kırıkkalespor layık oldugu yere gelir
kırıkkale sporlu  -  09-12-2016 - 15:32
hakan bey güzel yazmıssın da takımın daha hocası yok biz niye hep dışardan hoca getiriyoruz bizim kırıkkale de hoca yokmu bizim hocalar dışarda başarılı lar nihat hoca harun hoca hasan basri hoca battal hoca yllarca dışarda başarılı oldu.şu an bunların için de battal hoca boşta sırrı başkana hatırlatsan da anlaşsa takımın başın da hoca yok mustafa hoca kaleci hocası ikisi güzel olur.inşallah küme düşmeyiz .
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Yener Kazan
Şevket ÖZSOY
Pınar Taşcı YIKILMAZ
Bahattin Akyön
Hüseyin Güney
Hakan Öztürk
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  08 Mart 2021 Pazartesi
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net