01 Mart 2021 Pazartesi
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Bu meseleyi annelerle çözeceğimize inanıyoruz
Bu meseleyi annelerle çözeceğimize inanıyoruz
Hırsızlık Şüphelisinin Hapis Cezası Ve 72 Suç Kaydı Çıktı
Hırsızlık Şüphelisinin Hapis Cezası Ve 72 Suç Kaydı Çıktı
MHP Esnafın Sorunlarını Tespit Etti
MHP Esnafın Sorunlarını Tespit Etti
Tükenmişliğin Bir İfadesidir
Tükenmişliğin Bir İfadesidir
  YAZARLARIMIZ
KIRIKKALESPOR İÇİN BİR İHTİMAL DAHA VAR!
12 Aralık 2016 Pazartesi Bu yazı 40399 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Türkiye’nin en garip takımını sorsanız bana düşünmeden TM Kırıkkalespor derim. Bir saniye düşünürsem MKE Kırıkkalespor, 2 Saniye düşünürsem tekrar T.M. Kırıkkalespor derim.

 

Baktığımız zaman, borçlarından kurtulalım, borçsuz daha iyi hedeflere koşalım diye terk ettiğimiz MKE Kırıkkalespor dahi, bize 18 yıl sonra şampiyonluk yaşatan, o büyük coşkuyu hatırlatan TM. Kırıkkalespor’dan daha iyi konumda. En azından başkanı belli, yönetimi beli, muhatabı belli…

 

Ya 3. lige çıkarak bizlere yıllar sonra profesyonel ligin tadını yaşatan takım ne halde? Sen olacaksın, ben olacağım, kavga, dövüş mahkeme, sonuç maalesef kan… Mahkeme salonlarında, tribünde, kuliste, sokakta verilen İktidar savaşları ama sonu maalesef yine kan…

 

En başından beri söylüyorum ama bugün daha bir sert tonda söylüyor ve daha büyük harflerle yazıyorum BENİM TARAFIM KIRIKKALESPOR’dur. Ne sendika! Ne Metin Karakuş! Hiç birinizi desteklemiyorum ve hatta bu haftadan itibaren hepinize muhalefetim.

 

Verilen vaatler, yüksek tutulan hayaller, umutlar ve sair, ve sair, ve sair. Sonuç mu? Söylemeye gerek var mı?

 

Ligin son sırasına hapsolmuş doğru veya yanlış yapılan bir transfer politikasından dolayı tüm ödemeleri 12. aya sıkıştırılmış ve 12. ay itibarı ile kasasında kocaman bir sıfır lirası olan şehrimin güya en büyük markası yerlerde sürünüyor.

 

Saha içini söyleyeyim mi? Oynanan oyuna puan verilse şuan ligde açık ara lider olacak olan, ama ligin şampiyon adaylarını dahi dize getirip buna rağmen atanı atamayan tutanı tutamayan beki de dünyanın en basit gollerini kalesinde gören ve dünyanın en güzel pozisyonlarını gole çeviremeyen bir Kırıkkalespor var sahada. Birçok futbolcusu bil hassa atan ile tutanı takımdan kendini ayırmış, soyutlamış ve Kırıkkalespor’u kafasından çıkartmış ancak buna karşın parayı en son sıraya koyup şahıslarına karşı onca ayıba rağmen takımını bırakmamış ve ruhunu ortaya koymuş bir takım var sahada.

 

Oynayan, basan her maç galibiyet diye çıkan ancak bir iki basit hata ile gol yiyip maalesef gol atamayan bir takım. Lige iyi başlamış, kupada ilk turu atlamış ancak iki kanat oyuncusunun sakatlanması ile kolu kanadı kırılmış birde üstüne atanla tutanın kötü performanslarının yanı sıra birçok şansızlığa maruz kalmış bir takım!

 

Düzelmez mi? Düzelir! Hem de bu futbolu oynayan takım çok kolay düzelir. Çok kaliteli bir forvet lig ayarında iki kanat oyuncusu transferi ile yedek kaleci Cihan takıma kazandırılırsa bu takım ligin son sırasında bitirdiği ilk yarıdan sonra ilk 5’i zorlayacak bir takım haline gelir.

 

Ama düzelmez! Neden mi? Sen olursan ben olmam, ben olursam sen olma, Kayyum olursa hiç birimiz olmayız diyenler yüzünden düzelmez. Sendikası, Karakuş’u, Başkan Adayları, Belediyesi, İş Adamları herkesin ağzından bir laf “Kayyum varken takıma destek olmayız!”

 

Yahu bu kayyum uzaydan mı geldi? Yahut her birinizi saf dışı bırakıp kulübe el mi koydu? Siz istemediniz mi Kayyumu?  Yada merak ediyorum Takım Kayyumda iken Kırıkkale’nin takımı değil mi? Mesela Belediye Başkanımız bu takıma Kırıkkale’nin takımı olduğu için mi yardım etti geçen sene yoksa Sendikanın takımı olduğu için mi? Yada iş adamlarımız Sendika ile aralarını iyi tutmak maksadı ile mi verdi onca parayı?

 

Takım hangi ligde diye sorsak 3. lig diyemez ki. Çok mu zor kardeşim bu çocukların emeklerini, alın terlerini ödemek? Aslında değil! Kayyum bir dezavantaj gibi dursa da esasen bir fırsat taraf olamamış ve devlet tarafından atanmış Atayan Mahkemeye aylık mali tablosunu, tüm harcamalarını göstermek zorunda olan bir heyet hırsızlık yapamaz.

 

Kırıkkalespor için Vali, Belediye Başkanı, İlçe Belediye Başkanları, Rektör bir araya gelseler yemin ederim Sendikaya dahi gerek kalmaz. Karabük’ten, Eskişehir’den, Alanya’dan, Akhisar’dan daha kötü bir kent değiliz. Onlardan çok çok daha iyiyiz tek eksiğimiz birliktelik.

 

Şayet hepinizin içi diliniz gibiyse yani tek amacınız Kırıkkale’nin güya en büyük markasını en üste taşımaksa takımın başında kimin olduğunun hiçbir anlamı yoktur. Hatta kaçak, göçek, hırsızlık olmasın diyorsanız en güvenilir adreste Kayyumdur. Lakin hepinizin amacı güç, iktidar, ihtiras gibi sebebi sebeplerse Kırıkkalespor’u kullanmayın kardeşim. Hatta çekin elinizi Kırıkkalespor’un üzerinden ve taraftara bırakın bu işi. Sizlerden daha çok emek sarf eder ve daha çok para toplarlar emin olun!

 

Bakıyorum Kayyum’a Federasyondan para almak için haftalardır uğraşıyor, ömrü boyunca hiç eğildiğini görmediğim adam Kırıkkalespor için herkesin karşısında eğiliyor. Futbolcularla konuşuyor, onları ikna ediyor ve onlara söz veriyor, verdiği sözleri yerine getirmek için çalmadığı kapı kalmıyor. Görünen o ki bu hafta için 300 Bin lira çıkartmış durumda. Önümüzde ki ay içinde proje ortaya koyuyor ve Futsal Turnuvası ile 500-600 Bin Lirayı Kırıkkalespor’a kazandırmaya çalışıyor. Bunun için mücadele veriyor ama para takıma acil lazım. Zaten Kayyumdan başka koşturan, para getiren, proje üreten kaynak yaratan kimse yok.

 

Herkes çıkıyor hoca getir, hocaya verilecek peşinatı biz ayarlarız diyen yok. Herkes diyor ki 5-6 transfer şart. Bu transferler için kaynak gösteren yok. Ne transferi kardeşim elimizdeki topçuların parasını verecek paramız yok. Geçen hafta 5 futbolcu federasyona başvurmuş, maalesef ve maalesef ki o 5 futbolcu bu sezon takıma en az katkısı olan 5 futbolcu. Bu hafta sayının artacağını tahmin ediyorum, çünkü profesyonel düşünen ve takımda gelecek göremeyen futbolcular kendilerini kurtaracaklar. Bu hafta başvuracakların dertleri emin olun para değil onların tek derdi kariyerlerini kurtarmak geriye sen ben bizim oğlan kalacak, şu kadro dışı bırakılan ve küfredilen aslan parçaları. Juventus İtalya’da şike davasından küme düşürüldüğünde Pavel Nedved efsane bir söz söyler, “Eğer bir takım küme düşerse futbolcular gider, adamlar kalır” diye.

 

Birde bizim bir atasözümüz var, “Batan gemiyi ilk fareler terk eder” geçen hafta federasyona başvuranlar gemiyi ilk terk edenlerdir. Bu hafta ve önümüzde ki hafta federasyona başvuracaklarda futbolculardır. Kalanlar yani federasyona başvurmayanlarda adamlardır. Kimler mi onlar sayıyım Uğur, Engin, Veysi, Adem, Mami, Mehmet Kahveci, Şervan, Ömer, Selahattin, Orçun, Cihan ve isimleri aklıma gelmeyen diğer adamlar. Yani sen ben bizim oğlan. Kaldık baş başa!

 

İhtimalleri düşünüyorum tek tek kafamda. Bir Gazeteci olarak değil de sıkı bir Kırıkkalespor taraftarı olarak.

 

Birinci ihtimal diyorum;

Sendika ve Belediye takım bu şehrin takımıdır deyip tüm borçları karşılamasalar da 200.000 biri 200.000 diğer verir. 400.000 bin lira eder 300.000’de kayyumun ayarladığı para var eder 700.000. Futbolculara borcumuz maç başılar hariç 779.000 lira, kalır 79.000 lira sizlere söz veriyorum Pevlül Kavlak ve Mehmet Saygılı 200’er Bin lira versinler 79 Bin lirayı ben bulup kulübün hesabına yatıracağım. Futsaldan gelecek olan para ile de 3 sağlam transfer yaparsak biz küme düşmez ilk 5’i zorlarız kardeşim. Yani %100 ligde kalırız.

 

İkinci ihtimal diyorum;

Şehrin Belediye Başkanı ve Kulüp Benim diyen Pevlül Kavlak hiç para vermezler. Futbolculara 300.000 lira dağıtılır kalan için anlaşılır aynı takım ikinci yarı devam eder belki bir forvet alınabilir. Futsaldan gelen para ile bu çocukların alacakları ödenir. Ligin sonu futbol sansımıza bağlı oyuna göre kümede kalırız ancak ilk yarı ki gibi şanssız olursak küme düşeriz. Yani %50 ligde kalırız.

 

Üçüncü ihtimal diyorum;

300 bin lira ile federasyona vermeyen futbolcuların papası verilir, federasyona verenlerle yollar ayrılır. Alt yapıdan futbolcular çıkartılır, en azından şehrin çocukları denilir. Ligde kalamasalar bile en azından bizim çocuklar denilir belki Buğra, Furkan bu sayede çok iyi bir yıldız olurlar ama takımın kümede kalması imkânsızdır.

 

Bir İhtimal Daha Var!

Kayyum yöneticilik misyonunu bırakır ve devletin verdiği yetkilerle idarecilik yapar. Elindeki para kadarını dağıtır, takımın hepsi federasyona başvurur takım baştan aşağı dağılır. Kayyum heyeti kulübe ait iki tane temsili anahtar yaptırır birini Kırıkkale’mizin Valisine, diğerini Kırıkkale’mizin Belediye Başkanına götürür. Takımı şehir olarak el birliği ile dağıttık, yeni takım kuracak parada yok alın anahtarları der ve ligden çekilirler. İşte o zaman taraftarlar bu takımı bu hale getiren herkese birer kilo kına götürür ki maalesef sonu yine kan!


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Yener Kazan
Nesrin Bulat
Bahattin Akyön
Pınar Taşcı YIKILMAZ
İsmail Dursun Kuzucu
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  01 Mart 2021 Pazartesi
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net