22 Şubat 2020 Cumartesi
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Kitabın olduğu her yerde olurum
Kitabın olduğu her yerde olurum
Kar Çiftçiyi Mahsur Etti
Kar Çiftçiyi Mahsur Etti
Belediye Yaralı Köpeğe Elini Uzattı
Belediye Yaralı Köpeğe Elini Uzattı
Kaçakçılara Operasyon
Kaçakçılara Operasyon
  YAZARLARIMIZ
MÜCADELE-İ MİLLİYE
14 Aralık 2016 Çarşamba Bu yazı 15627 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Bu necib milletin şimdiki zamanda verilen maddi savaşın mücadelesi, bir asır önce vermiş olduğu istiklâl ve istikbal savaşıyla aynı değerdedir…

Geçmişte ecdadımız vermişti bugün ise torunları aynı mücadeleyi yeni asırda dolara ve kapitalist sisteme karşı vermektedir.

Günlerdir doların saldırısına maruz kalan Türkiye yine en güzel şekilde oyunu bozarak ülkemin güzel insanı batının ağzına şiddetli bir Osmanlı tokadı vurduğuna tüm dünya müşahit oldu.

Genelde reisi Cumhurun çağrısına hep millet olarak kulak veriyor gördüğüm kadarıyla siyasetçilerden, bürokrasi’den,vs desteği ne mümkündür gören duyan yok… Lakin unutulmasın ki bu millet iyiliği de, kötülüğü de asla unutmaz.

Dava şuuru, dava adamı olmak çok ama çok ayrı bir hadisedir. Her şey olabilirsiniz lakin dava adamı olmak her yiğide nasip olmaz…

Para baronlarının ve işbirlikçilerinin ülkemizin üzerine yapılan her türlü sinsi planları öncelikle Allah’ın yardımı akabinde bu aziz milletin İz-an’ıyla bir nebze de olsa bertaraf edilmiştir ve etmeye devam ediyoruz.

Kimilerine göre sadece bir kaç veyahut iki yüz, üç yüz,  dolar bozdurmayla olur mu? Diyerek yaygara yapanlara hatırlatmakta fayda var damlaya damlaya göl olur der atalarımız.

Tabi küresel güçler boş durur mu durmayacaktır yine farklı oyunlarla üzerimize geleceklerdir.

Lakin gerek millet olarak gerekse devletin resmi kurumları olarak öyle tarihsel bir imza atıldı ki batı bu imzanın altında kaldı…

Haçlı, küresel güçlerin asıl amacı nedir bilir misiniz? söz geçiremedikleri bir lider var gaye onu indirmekti neyle dolarla.

Her türlü senaryoyu denemekten geri durmayanlar karşılarında artık milli uyanışla yükselen Türkiye var ama ne yaparlarsa yapsınlar durduramamaktadırlar.

Millet olarak ne yaptık küresel batıya çelme taktık bu çelmenin takılmasındaki baş aktör ise Sayın Reis-i Cumhurumuz Recep Tayyip Erdoğan olarak görmekteyiz.

Lobiciler paraya yön verenler yanıldılar. Bu sefer ters tepti. çelik surlu bir kalaya dönüşen aziz millet merhum Akif’in yazdığı şiirde ne diyordu?

“Garbın afakını sarmışsa çelik zırhlı duvar,
Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var.
Ulusun, korkma! Nasıl böyle bir imanı boğar,
'Medeniyet!' dediğin tek dişi kalmış canavar?”

İşte o dönemde nasıl oyunlar bozmuşsa bu kahraman millet her daim birlik beraberlik içinde olduğu sürece dimdik ayakta kalacaktır.

İçimizdeki zayıf halkaları temizlediğimiz sürede bizleri öyle kolay kolay yıkmaları fitne, fesat sokmaları asla olamayacaktır ve başaramayacaklardır.

Eğer ki bu doların bu yönlü oynaması bundan on beş yirmi yıl önce olsaydı devalüasyon kaçınılmazdı…

Bir ülke düşünün darbeyi atlatmış akabinde hemen ekonomik dalgalanma gerçekleşiyor ve en hafif zararla atlatılıyor bu tamamen ihsan-ı ilahinin bu asil millete bir ikramıdır.

“Asıl azmaz, bal kokmaz, kokarsa yağ kokar, onunda aslı ayrandır”.

İşte bu bal hükmünde olan asil millet soyu, geçmişi bellidir vatan, bayrak uğruna, namusu uğruna mücadelesinden vazgeçmeyen bir millet olarak gururluyuz...

15 Temmuzda darbeye darbeyle karşılık veren bu millet şimdide doların darbe girişimine darbeyle karşılık verdi yine kazanan millet oldu…

Siyasetçi/Yazar


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Musa HACIBALOĞLU
Hakan Öztürk
İsmail Dursun Kuzucu
Erol Serkan Kılıç
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  22 Şubat 2020 Cumartesi
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net