28 Şubat 2021 Pazar
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
2020'de Bin 793 Evlenme, 575 Boşanma
2020'de Bin 793 Evlenme, 575 Boşanma
Kırıkkale Belediyesinden İşçilerine Yüzde 20 Zam
Kırıkkale Belediyesinden İşçilerine Yüzde 20 Zam
Boz Topraklara Umut Olacağız
Boz Topraklara Umut Olacağız
İstanbul'da Yüzümüz Gülmüyor 3-0
İstanbul'da Yüzümüz Gülmüyor 3-0
  YAZARLARIMIZ
Anadolu’nun Dik Duruşu
16 Aralık 2016 Cuma Bu yazı 20306 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Böyledir Anadolu insanının demokrasisi. Aslında Anadolu insanı anlamaz öyle demokrasi bürokrasi kelimesinin anlamlarından. Ya dosttur birbirine ya da düşman. Ya işi görülür ya görülmez. İşi görülürse karşılığı bir Allah Razı olsundur, görülmezse tüh’tür. İşte böyledir Anadolu insanının demokrasi anlayışı.  Anadolu insanının bu anlayışı, ilginçtir ki insanların yaşamlarına yön vermesi gereken siyaseti de şekillendirir.

 

Ülkemizde 15 Temmuz gecesi gibi bir gece yaşandı. Planlayanlar tarafından hezimet, üzerinde oyun oynananlar için bir zafer oldu. O gece çok şükür ki şehrimizde herhangi olumsuz bir olay yaşanmadı. Milletimizin birlik ve beraberliği açısından ülke genelinde bir dönüm noktası haline gelen o gece şehrimiz için başka bir kapı açtı…

 

Hani demiştik ya anlamaz Anadolu insanı demokrasi bürokrasi kelimelerinin anlamlarından bir şey, o ki sadece bir olacağını bilir böyle günlerde. İşte 15 Temmuz, siyaseti Kırıkkale’de Anadolu insanın anlamam ben öyle şeylerden dediği noktaya getirdi. Söz konusu vatansa gerisi teferruattır dedirten o tertemiz amaçsız duygular Kırıkkale siyasetinde hakim olmaya başladı.

 

Söz konusu vatan oldu Kırıkkale siyasetçileri bir oldu beraber oldu teferruatları düşünmedi. Nerede başladı bu; CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na silahlı saldırı düzenlendiğinde AK Parti İl Başkanlığından gelen davete MHP ve Saadet Partisi il başkanlarının icabet etmesi ile CHP il başkanlığında 4 siyasi partinin il başkanlarının ve teşkilatlarının imzasıyla teröre karşı biriz beraberiz. SÖZ KONUSU VATANSA AMASIZ VE FAKATSIZ BİZ BİR ARADAYIZ denildi.

 

İktidar partisi il başkanı olması sebebiyle bu teklifin AK Parti il başkanından gelmesi gerekiyordu, nitekim öyle oldu. AK Parti Anadolu İnsanının yiğitliğine ve masumluğuna yakışır şekilde birlik ve beraberlik kavramından başka bir şey tanımadığını ortaya koydu. MHP ve Saadet partisi il başkanları ise o mağrur ve yiğit duruşlarıyla Yağız Anadolu’nun mert insanlarına yakışır duruşla davete icabet etti.

 

Hani insan der ya böyle çok mutlu olduğunda göğsümden güneş çıkarasım var diye. İşte Kırıkkale’de il başkanları siyasetin göğsünden güneş çıkardı. Sonra MHP İL başkanlığı ‘Damarlarındaki Asil Kanı Uyuşturucuyla Kirletme” adıyla bir konferans düzenlendi. Bir baktık AK Parti, CHP, Saadet partisi il teşkilatları tam kadro konferansa katılım sağlamış. Hem de bu kez ortada bir terör yok, tehdit yok, darbe yok, saldırı yok. Yine amasız bir aradalar. Dörtnala gelip uzak Asya’dan Akdeniz’e bir kısrak başı gibi uzanan bu memleket bizim diyen CHP ile önce ülkem ve milletim sonra partim ve ben diyen MHP, bir güneş doğuyor Filistin’e Türkiye’den bir güneş doğuyor. Ülkemden diyen saadet partisi ile Aynı yoldan geçmiş diyen AK parti yine bir arada. Hem de yukarda bunca çekişme gruplaşma kulis varken.

 

Hal böyle olunca İstanbul’da düzenlenen saldırı sonrasında bir araya gelmek ve akşamdan sabaha binlerce insanı sokağa dökmek zor olmuyor. İşte Anadolu’nun anlamam dediği demokrasinin Anadolu’daki karşılığı, işte Anadolu insanının siyasete yön veren vatan ve millet sevgisi.

 

Öyle ki; Gün, geçmiş defterleri açma günü değil. Ülkenin birlik ve beraberliği için ileriye bakma, milli sınırları, toplumsal barış ve huzuru, ekonomik ve siyasi istikrarı koruma günü!

 

Öte yandan, Tüm Türkiye ve Siyasi Parti Genel Başkanları Yenikapı mitinginde Yenikapı’da düzenlediği miting ile birliktelik mesajı verdiler. Maalesef bu birlikteliği Kırıkkale’de göremedik. Tüm Kırıkkale halkı meydanda birlikteliğe destek verirken Kırıkkale’de siyasi Parti temsilcilerini göremediğimizi de unutmadım.

 

Şimdi ben de diyorum ki AKIN var güneşe akın güneşin zaptı yakın. DUYAN DUYSUN BİLEN BİLSİN BÖYLEDİR BİZİM SİYASETİMİZ


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Bahattin Akyön
Pınar Taşcı YIKILMAZ
İsmail Dursun Kuzucu
Yener Kazan
Hakan Öztürk
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  26 Şubat 2021 Cuma
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net