08 Ağustos 2020 Cumartesi
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Matematik Bölümü Dünya’da İlk 500’de
Matematik Bölümü Dünya’da İlk 500’de
En Başarılı Ülke Türkiye
En Başarılı Ülke Türkiye
Başaran'da Tercih Dönemi
Başaran'da Tercih Dönemi
Bilinçli Tercihin Püf Noktaları
Bilinçli Tercihin Püf Noktaları
  YAZARLARIMIZ
ZAMAN KAYBEDERİZ O KADAR
03 Ocak 2017 Salı Bu yazı 24876 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Yeni yıla taze bir başlangıç yaparak iyi dilekleri sunarak başlamak ve öyle bir yazı yazmak en doğru olanıdır belki, ama bazen insanın içinden iyi düşünmek bile gelirken zorlanıyor.

            Bugün de öyle bir gün işte.

            Yeni yıla bismillah dediğimiz saatlerde insanlarımızın bazıları çoktan yatmış, bazıları inancına göre alternatif bir etkinlikte veya “bana ne yılbaşından ben okuduğum kuranı bilirim” diyerek kendince faaliyet içindeyken ve doğal olarak bazıları da yeni yılın ilk saatlerini eğlenerek geçirirken ülkemizin gündemini silahlı bir hain saldırının etkileri belirledi.

            İstanbul da bir eğence merkezinde meydana gelen silahlı bir saldırı neticesinde şuana kadar otuz dokuz can yitti.

            Buna bir hakemin yaptığı paylaşım gibi “oh iyi oldu, şimdi o şaraplar rakılar size şefaatçi olsunda görelim” yaklaşımı ile bakmak hastalıklı bir ruh halini gösterir.

            Yada kendini bilmez bir sosyal medya teröristinin bu işi Alevileri hedef gösteren Sünnilerin Alevileri yok etmek için alevi bir işyerine mezhep yaptıklarını da söylemek en basit tabir ile hıyanet olur.

            Efendim yılbaşının kutlanması yanlıştır diyen din adamalarının tekinleri ile olmuş bu saldırı. Yada bu telkinlere yani yılbaşı kutlamayın diyenlere sessiz kalan diyanet işleri başkanlığının bu işte parmağı varmış. Yuh arkadaş bu kadar da çarpıtılmaz bu iş.

            Ama büyük oyunu gerçekten görmek lazım.

            Ülkemizi yönetenler iktidarı ile duyarlı muhalefeti ile bu işin bir proje olduğu söylenirken bu oyuna duyarsız kalınarak hala başka yönlere çekmek o sözü edilen projenin bir parçasıdır.

            Yarım asra yakın zamandır bölücü terör örgütü ile mücadele etmiş ve tarihinin her sayfasında sayısız örneklerli olan şehitliği kendisine şeref bilmiş bir millete gücü yetmeyen bu üst akıl veya üst proje zaman içinde farklı saldırı alanları denemiş.

            Bir dönem Fadimeler, Emireler, Müslümler, Kalkancılar kalmayancılar çıkararak masum Müslümanların kafasını karıştırıp, “dindarlar bir şey yapsa da ortalığı karıştırsak” düşüncesinde olanların ekmeğine yağ sürercesine insanlarla oynadılar. 

            Bir dönem gezi kalkışması ile yeşili, ağacı bahane edip ülkenin yeşile doğaya harcayacağı ve sökülen birkaç ağacın yerine binlercesini dikecek maliyeti, kırıp dökerek yok ettirme projesine girdiler. Giden canlar ailesini yaktığı ile kaldı.

            Ardından mali ve sanal medya ve siber saldırlar ile devlet tökezletilmeye çalışıldı. Ve hemen ardından 15 Temmuz gibi bir hıyaneti yaşattı bize bu üst akıl ve üst proje. Vatandaşın silahsız müdahalesi ile bu hıyanet bertaraf edildi. Aksi halde işte tamda onların dediği olacak iç savaş çıkacaktı.

            Farklı yapılar ile ülkem koşarken iktidarı ve duyarlı vatansever milliyetçi muhalefeti ile bu ülke daha nasıl ileri gider gailesi ile yanıp tutuşurken üzerimize salınan hıyanet çetelerinin yaptığı oyunlara gelmeyerek inadına biraz daha kenetlenerek bu kötü zamanı aşmamız lazım.

            Bazı hain yapıların yaptığı ve yaptırdığı ırk, dil, din, mezhep ayrımcılığı yapmak ve bu ayrımcılığı her türlü medya veya söylemler ile hatta dost meclislerinde söylemek bile yanlıştır. Yani evde çocuklarımızla konuyu konuşurken bile asla ayrımcı bir dili kullanmamız gerekiyor.

            Birlikte dirlik vardır. Birilik olmadığımızı yani yumuşak karnımızı bilen hain ülkeler ve onların yıkıcı bölücü her türlü uzantısı salyasını akıtarak üzerimize gelir. Elbette gelecekleri varsa görecekleri de var ama zamanı niye kaybedelim ki?

            Selam ve dua ile…


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
sorumluluk bilinciyle  -  08-01-2017 - 21:24
bu zor günlerde her vatandaşımız attığı adımın, aldığı nefesin hakkını vermeli, buna göre yaşamalı. bu topraklarda tutunmak ve gelecek nesillere onurlu bir özgür yaşam hediye etmek kolay değil. herkes sorumluluk bilinciyle işini iyi yapmalı.
millet  -  08-01-2017 - 21:17
ne yazıktır ki güzel vatanımıza ve aziz milletimize her türlü kalleş oyun oynanıyor. gün bir olma günüdür. devlete sahip çıkma günüdür.
KLAVYE  -  03-01-2017 - 09:17
MİLLETİN CANI YANMIŞKEN ELİNDEKİ BİLGİSAYARI SİLAH GİBİ KULLANAN HAİNLERE EN GÜZEL DERS KAFALARINI O BİGİSAYARIN İÇİNE SOKUP MEHTER MARŞI DİNLETMEK OLUR.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Ahmet Kankal
Bekir Eroğlu
Fazlı GÜVENTÜRK
Kırlangıçoğlu Oktay
Halil Eşmebaşı
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  07 Ağustos 2020 Cuma
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net