16 Ocak 2019 Çarşamba
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Üniversite- Sanayi Buluşması
Üniversite- Sanayi Buluşması
Sessiz katile dikkat edin
Sessiz katile dikkat edin
Kırıkkale'de Aralık'ta 624 Konut Satıldı
Kırıkkale'de Aralık'ta 624 Konut Satıldı
Gönül Dostları Bir Araya Geldi
Gönül Dostları Bir Araya Geldi
  YAZARLARIMIZ
ÇOCUK
03 Ocak 2017 Salı Bu yazı 10435 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Çocuk; 

Adı: Masum                                                                                                                                   

Soyadı: Mazlum                                                                                                                                           

Ana Adı: Terör                                                                                                                                              

Baba Adı: Savaş                                                                                                                                                                           

Yara bere içinde her yanı; elbiseleri çamur içinde; aç, susuz, üşüyor...

Değil mi ki kadınım, anneyim ben! Uzanıp hemen kaldırmak istiyorum düştüğü yerden. Yaralarını sarmak üstünü başını temizlemek istiyorum, canını acıtmadan incitmeden seni. Avuçlarımın içine alıp minicik ellerini ısıtmak; kocaman kucaklamak istiyorum. Abanıp küçük bedeninin üzerine kurşunlara, bombalara siper olmak istiyorum.

 Değil mi ki anneyim, kadınım ben! Kıyamam sana o gül yüzün solmasın, avucundan; o kısacık hayat çizginden öpmek istiyorum. Çikolatalar, cipsler almak değil sana sıcacık bir kâse tarhana çorbası yapmak istiyorum. Sıcak ekmek, temiz bir yudum su içirmek istiyorum.

 Değil mi ki kadınım anneyim ben! Uğruna bize bunları yaşattıkları bu kocaman ışıltılı dünya onların olsun. Biz ayaklarımızı sallayıp oturalım bir kerpiç duvarın üstüne. Şalımı paylaşayım seninle. Oktay Rıfat’ın baktığı yerden yıldızları izleyelim çocuk. Dizimde bir dilim ekmek, yıldızlar uzakta, Taa uzakta, ekmek yiyelim yıldızlara bakarak. Öyle dalalım ki yıldızlara bazen şaşırıp ekmek yerine yıldız yiyelim çocuk.

Değil mi ki kadınım anneyim ben! İstiyorum ki bu zulme birlikte dur diyelim. Elime bir odun alıp bu zulme sebep olanları cehennemin dibine kadar kovalamak istiyorum çocuk.  Çocuk zannetme ki bu dünyada hep canavar ruhlu insanlar var. Yeryüzünde, senin için dua eden sana ulaşmaya çalışan binlerce iyi yürekli insanda var. İnsanlık ölmedi çocuk. Seni her görüşünde çaresizlikten kahrolanlar var çocuk. Heyhat! Ne benim bu zulmü durdurmaya gücüm yeter. Ne bu akan kan durur. Ama bak yüce Allah ( C.C. ) Kur’an-ı Kerim’inde ne buyuruyor: “Zerre kadar hayr işleyen işlediği hayrın karşılığını, zerre kadar şer işleyende işlediği şerrin karşılığını görecektir.”(Zilzal Suresi ;7-8. Ayetler) Uğurlar olsun çocuk. Sen cennette Hz. İbrahim peygamberin arkadaşısın. Benimse ne olacağım belli değil. Ama affet beni çocuk!                                                                                                                                 “Beni affet;                                                                                                                                                               Yemek yiyebildiğim, su içebildiğim,                                                                                                                       Sen, geceler boyu gözünü kırpamazken,                                                                                                     Uyuyabildiğim için n’olur affet.                                                                                                                                                 Ben kendimi affedemiyorum çünkü.”


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Fazlı  -  03-01-2017 - 09:14
Dünya barışının sağlanabilmesi için uluslararası iş birliğine ve yeni politikalara ihtiyaç vardır. Sömürgecilik, emperyalizm ve bloklaşmanın olmadığı yeni bir dünya düzeni kurulmalıdır. Yeni siyasi anlayış, barış içinde bir arada yaşama ilkesi esasına dayandırılmalıdır. Barışı en cok hak eden çocuklardır ve bunlara barışı getirecek içşnde merhamet olan erkek ve annelik hislerini özümsemiş!!!! kadınlar olacaktır. Elinize sağlık.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Kırlangıçoğlu Oktay
Hakan Öztürk
Şevket ÖZSOY
Seyfettin Çetiner
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  16 Ocak 2019 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net