28 Şubat 2020 Cuma
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
28 Şubat Mağduru Tüfekçi, Yaşadığı Zor Günleri Unutamıyor
28 Şubat Mağduru Tüfekçi, Yaşadığı Zor Günleri Unutamıyor
Av Sezonu Sona Erdi
Av Sezonu Sona Erdi
Kalitemizi Arttırmak Zorundayız
Kalitemizi Arttırmak Zorundayız
ABC Minik Erkeklerde Şampiyon
ABC Minik Erkeklerde Şampiyon
  YAZARLARIMIZ
KUKLALAR VE KUKLACILAR
05 Ocak 2017 Perşembe Bu yazı 16075 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Hepimizin çocukluk hatıralarının arasında hareket eden bir kukla ve bu kuklayı hareket ettiren bir kuklacı figürü muhakkak ki vardır. “Pinokyo” ismini söylediğimde hepimizin gözleri önüne yalan söylediği zaman burnu uzayan tahtadan yapılan kukla gelecektir…

Amacım ne çocukluk anılarınızı canlandırmak, nede kukla ve kuklacılarla ilgili bilgi vermek değildir. Yazıma bu başlığı kullanmamım tek bir amacı olabilir; oda kuklaların birileri tarafından (kuklacıları) iplerle oynatılma fiilini beyninizde canlandırmaktır.

Daha önceki yazılarımda da defalarca değindim. Anadolu topraklarını yurtluk edinen Türk Milletini bekleyen iki fay hattı vardır. Birincisi Allah(C.C) bu topraklara imtihan olarak yarattığı “Anadolu Fay Hattı” (Kuzey- Doğu- Batı Anadolu Fay hatları olarak kollara ayrılır.) bir diğeri ise İslamı seçmiş Türk Milletine düşman Haçlı Zihniyetindeki ülkelerin Milletimizi mağlup etmek için ortaya koydukları “Yapay Fay Hatları” dır.

Anadolu Fay Hattı belli-biliniyor. Ondan korunmanın yolları da biliniyor. Tedbirlerinizi alarak depremden en az zayiatla kurtulabilirsiniz. Ancak ikincisi Yapay Fay Hattından kurtulabilmek için, bu fay hatları ortaya koyan kukla oynatıcılarını ve kuklaları iyi bellemeniz gerekmektedir.

Puşt puştluğunu, kış kışlığını belli edecektir. Önemli olan kış gelmeden kışın getireceği zararlardan korunmak için gerekli tedbirleri almaktır. Puştun oyun ve marifetlerini bertaraf edebilmek içinde; puştu bileceksin, kimlerle irtibat halinde onu bileceksin, hangi maharetlere sahip onu bileceksin kısacası iyi bir istihbarat akışın olacak. Bu da yetmez ağa babasını yani kukla oynatıcısını ve onun özelliklerini de bilmek zorundasınız. Hele bir de bu puştluklar kişiler arası değil de ülkeler arası olursa; işte o zaman işler daha karmaşık olmaktadır.

Dört kişilik bir aileyi yönetmenin güçlüğünü ve vebalini bilen bir baba olarak, Ülke yöneten yöneticilerimizin özellikle Anadolu Toprakları üzerinde Türkiye Cumhuriyeti Devletini yöneten başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere bütün yöneticilerimizin yüklendiği misyonu, sorumluluğu ve vebali görmemek haksızlık olur. Dünyanın gözünün üstünde olduğu ve hatta yurtluğunuzu elinizden almak isteyenlerin bulunduğu, Türk=İslam olgusundan yola çıkarak sizi yok etmenin İslamı yok etmek olacağını düşünen batıl bir Haçlı zihniyetinin olduğu; ülkeniz içinde oynayan kuklaların ve bunların ipleri ellerinde olduğu kuklacıların olduğu bir ortamda Ülke yönetmek hiçte kolay olmasa gerektir…

İplerin puştların elinde bulunduğu dünyada Devlet Yöneten Yöneticilerimize Allah (C.C) kolaylıklar versin. Pkk, Fetö, Daeş, Pyd, Dhkp-C vb. gibi onlarca kuklanın belinde sarılı bomba, tonlarca bomba yüklü araçlarda mekanizma, ellerinde kaleşnikof her türlü tuzağı, kumpası, pisliği yapacak Efsele Safilinler. Birde bu kuklaları idare eden İngiliz’i, Fransız’ı, Almanı, Amerikalısı onlarca puştlar yani kukla oynatıcıları. Bunların karşısında nizami usuller içinde mücadelesini veren Devletler.

İslam savaş hukukuna göre; Silahsız (savunmasız) insana silah çekilmez devlet anlayışı, Aman dileyene Kılıç çekilmez Türk Kültür anlayışı!. Nasıl mücadele edeceksiniz?. 

Tarihe adını Adalet ve Hürriyet özellikleriyle kayıt yaptırmış, Mazlum Milletlerin savunmasını gönüllü üslenmiş; Allah ve Muhammed Davası için gözünü kırpmadan canını verebilen bir milletin evlatları olarak Yöneticisinden, hudutta nöbet bekleyen Mehmetçiğine, Ülkesi için çalışan Mühendisi, Doktoru, Avukatı, Esnafı, Köylüsü, İşçisi, Öğrencisi Türk Milletinin Evlatları bu topraklar da yaşamak zor. Bu zorlukları aşmak için daha çok çalışmalı; birlik ve beraberliğini muhafaza etmek zorundasın. Bu Kutsal Yolda olan yürüyüşünde sana ne kadar tuzak, pusu; kahpelik yapılırsa yapılsın, birliğini ve dirliğini bozmadığın haktan ve adaletten ayrılmadığın sürece Cenabı Allah (C.C) bil ki seninledir. Yeter ki Allah ve Muhammed davasından sapmayasın. Yaradılıştan gelen kaderini terk etmeyesin!...

Atalarının sana emaneti olan Anadolu Yurtluğunu muhafaza etmek için seçtiğin İSLAM davası ve kaderin olan TÜRK olma olgusu sana yeter. İnancın ve Aşkınla bütün puştlukların üstesinden gelirsin. Kuklaların sonu ateş, kuklacıların sonu yalnızlıktır. Yüce Allah (C.C) Devletimize ve Milletimize zeval vermesin.

Unutma ki yanlışı gören ve önlemek için elini uzatmayan, yanlışı yapan kadar sorumludur. Buradan bir pasaj da Devletimizi yöneten Cumhur Reisimiz olmak üzere tüm yöneticilerimize de seslenmek istiyorum. Devlet kadrolarını teşkil ederken lütfen seçiminizi Liyakat, Ehliyet ve İslam’a ve Vatana Sadakat içerisinde bulduğunuz Türk Milletinin evlatlarından oluşturunuz. İyi dilek temennilerimizi “Egemenliğin bila kaydı şart Milletindir.” Cümlesinin ifadesi olarak kabul buyurun.

Yalnız Kartal misali Bütün Terör Örgütleriyle mücadele eden başta Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Başbakanımıza, Bakanlarımıza, TBMM’nin temsilcilerine, TSK ve Emniyet güçlerimizin Allah (C.C) Yar ve Yardımcısı olsun. Allah Türk Milletinin Birliğini ve Dirliğini korusun…

Sağlıcakla Kalın…


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Musa HACIBALOĞLU
Fazlı GÜVENTÜRK
Şevket ÖZSOY
İsmail Dursun Kuzucu
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  28 Şubat 2020 Cuma
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net