19 Nisan 2018 Perşembe
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Cezaevi Firarisi Uyuşturucu Şüphelisi Olarak Yakalandı
Cezaevi Firarisi Uyuşturucu Şüphelisi Olarak Yakalandı
Açıkları Siz Kapatacaksınız
Açıkları Siz Kapatacaksınız
Daha Yeşil Bir Kırıkkale İçin Çalışıyoruz
Daha Yeşil Bir Kırıkkale İçin Çalışıyoruz
GENÇLERDEN GELECEĞE MEKTUP
GENÇLERDEN GELECEĞE MEKTUP
  YAZARLARIMIZ
KURT GÖRÜNÜMLÜ ÇAKALLAR
10 Ocak 2017 Salı Bu yazı 14247 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Bir insan düşüncelerinde ve yaşantısında samimi olsun ki, çevresinden saygı görsün ve çevreye değer katsın. Eceli gelen her insan bir gün mutlaka hayata gözlerini yumacak. Önemli olan ölmek değil dimdik gömülmek.

                Sizlerin de bildiği gibi baş döndüren bir gündem var. Türkiye’nin varoluş mücadelesi aralıksız ama yüreğimizi yakan acılar ile devam ediyor ve karalı bir şekilde edecek. Detaylara girip konuyu uzatmak istemiyorum, çünkü okumayı seven bir toplum değiliz.

                Ülkemizin şuan ki durumu ile ilgili açıklamayı Sayın Cumhurbaşkanı aşağıdaki gibi özetledi.

                “Bugün Türkiye yeni bir istiklal mücadelesi içindedir. Bu mücadeleyi kazanırsak, 2023 hedeflerimize de ulaşacağız, 2053 ve 2071 vizyonlarımızı da şekillendireceğiz. Kaybedersek, 100 yıl önce başarılamayan bir Sevr tezgâhı, yeniden önümüze getirilecek. Ülkemize yönelik saldırıların asıl amacı muvazenemizi bozmaktır, duygularımızı aklımızın önüne geçirmektir, bizi birbirimize düşürmektir. Tüm vatandaşlarımızın, sorumluluk sahibi herkesin bu bilinçle meseleye yaklaşması; üslubunu, tavrını, sözünü ona göre belirlemesi gerekiyor. Bu topraklar üzerinde ayakta kalabilmemizin sırrı, tüm farklılıklarımıza rağmen ortak bir vatan ve millet bilinci inşa edebilmemizdir."

                Bu zorlu süreç sonunda ya var olacağız ya da sonsuza dek köle. Konun öneminin farkına varan siyasiler şuan yürütülmekte olan Suriye ve terörle mücadele sürecine hiçbir siyasi endişe duymadan destek vermektedirler.

                En başta da Sayın Devlet Bahçeli. Kendisinin devlet adamlığından hiç kimsenin şüphesi yoktu ve kendisi bunu bir kez daha kanıtladı.

                Tabi ülke gündemi bu kadar sıkıntılı iken hala bencilliğinden hiçbir olayı doğru analiz edemeyen, çevresine de olayları yanlış aktarıp, yanlış bir algı oluşturan Kurt Görünümlü Çakallar var.

                Kendilerini Türk-İslam davasının neferi olarak görürler. Tanrı dağına kızım içmeye giderler, camiye sadece Bayram namazı ve ara sıra da Cuma namazlarında uğrarlar, hayatları boyunca bir defa Kuran-ı Kerim meali okumamışlardır.

                Ülkemizin canla, başla, kanla varoluş mücadelesi verdiği bu günlerde şu üç grup insan topluluğunu sırtımızdan attığımızda her şey daha iyi olacaktır.

                Bunlar;

  • Atatürk düşmanı Atatürkçüler

  • Kurt görünümlü çakallar

  • Müslüman görünümlü İslam düşmanı münafıklar

Bu saymış olduğum üç grup insan türünün devlete ve milletimize sadece zararı dokunmaktadır. En etkisiz elemanları dahi sağda solda akıl bulandırmaktadır.

                Şuan ki ülke gündemi sadece siyaset katında yorumlarsanız, kesinlikle yanılır ve yanıltırsınız. Düşmanın dört bir koldan var gücüyle saldırdığı şu günlerde Türkiye Cumhuriyeti Devleti siyaset üstü bir politika yürütmektedir. Örnekleyecek olursak; bundan 1-2- ay kadar önce Irak Başbakanı ile neredeyse kavga etmediğimiz kalmıştı. Ama bu bir danışıklı dövüşten başka bir şey değildi. O süreçte Türk Devleti Haydar el-Abadi üzerinden Dünyaya şunu söyledi. “Artık Ortadoğu’da bizim onaylamadığımız hiçbir operasyona izin vermeyeceğiz. Ve biz ABD’nin Ortadoğu planını alt üst ettik.

Ülkemizin yeniden varoluş mücadelesi verdiği şu günlerde bütün siyasi partiler, sivil toplum kuruluşları ve halk olarak bizlerde elimizden geldiği kadar meselelere bilinçli yaklaşmalıyız.

Devletinize güvenin TÜRK DEVLETİ geçmişteki asırlık tecrübeleri ile geleceğe en iyi şekilde yön verecek güçtedir.

Dua ile kalın dostlar.


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
İsmail Dursun Kuzucu
Şevket ÖZSOY
Kırlangıçoğlu Oktay
Seyfettin Çetiner
İsmail Tekpınar
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  19 Nisan 2018 Perşembe
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net