09 Temmuz 2020 Perşembe
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Kırıkkale'de 2 Evde Karantina Kaldırıldı
Kırıkkale'de 2 Evde Karantina Kaldırıldı
Bilecik SMMMO başkanlarını ağırladı
Bilecik SMMMO başkanlarını ağırladı
Mesleki Yeterlilik Sınavları Yeniden Başlıyor
Mesleki Yeterlilik Sınavları Yeniden Başlıyor
Gübreye Saplanan Tosunu Yahşihan İtfaiyesi Kurtardı
Gübreye Saplanan Tosunu Yahşihan İtfaiyesi Kurtardı
  YAZARLARIMIZ
HADİ GEL KÖYÜMÜZE SAHİP ÇIKALIM
11 Ocak 2017 Çarşamba Bu yazı 21451 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

     İnsanın bir köyünün olması çoluk çocuğuna arkadaşlarına ve hısımlarına işte burası benim köyüm demesi o kadar şahane bir olay ki bu güzel olayın bazıları farkında bazıları ise hiç farkında değil, doğduğumuz, doyduğumuz veya babamızın, dedemizin, anne mizin doğduğu büyüdüğü o beldelere biz çok uzağız.

   Benim köyüm Ahılı  bende köyümden uzak kaldım lakin hiçbir zaman kopmadım, nasıl kopabilirim ki. Allah’ın Rahmeti eriştiği zaman defin edileceğimiz topraklar orası Akrabalar var Arkadaşlar var iyide kopmadın tamam da köyüne ne katkıda bulundun köyün için ne yaptın? Hangi  hayırlı bir işe vesile oldun?

 İşte bütün mesele burada; Benim köyümün çalışkan insanları zamanın da bir mücadele vermiş ve biz Kasaba (Belde) olmuşuz. Sonra ne olmuş Belediyelik olan Kasabamızın Belediye Başkanları bu nimetin değerini iyi anlayamamış olacaklar ki  Kasaba elimizden uçmuş tekrar köy olmuşuz. O belediye çalışanları, o kasabanın insanlarının  aşını, umudunu şevkini elinden aldığımızın farkında değil O kasabayı büyütüp geliştirip daha fazla çalışan daha fazla istihdam daha fazla yatırım yapmamız gerekirken peki ne yapmış bu Başkanlar Bence tembellik ve gamsızlık etmişler sizce ne ettiklerini bilmem

 Bu köyün insanının şöylede bir avantajı vardı.

Suyunun bol olması ve topraklarının geniş ve verimli olması nimetinin yanı sıra yaklaşık 16 yıl bu köylünün içerisinden çıkmış ve Milletvekili olmuş insanlar da vardı aslında ne kadar büyük bir nimet fakat bu Milletvekilleri köyünün veya kasabasının gelişmesi kalkınması için yatırımlar yapmaya tesisler kurmaya devlet desteklerinin ve projelerinin  o beldelere yapılması konusunda çok başarısız oldular. Köylülerin veya kasabalıların umudunu tükettiler. Babam Rahmetlinin bir sözü vardı ‘Yumurta kabuğundan çıkmışta kabuğunu beğenmiyormuş ‘ derdi bizim Vekiller de galiba kabuğunu beğenmedi. Bu arada biz köylüler de milletin efendisi olduğumuzu anlayamadık boynumuz hep bükük kaldı. Bunlar şunun için önemli  geçmişten ders alıp gelecekte hayırlı ve iyi çalışmalar için daha uyanık olmalıyız  tabi bizim orta Anadolu’nun ortak sorunlarından biridir bu olaylar. Ben kendi köyümü yazdım lakin sizlerde kendi köyünüzü, kasabanızı, ilçenizi ve şehrinizi düşünün zira herkes kapısının önünü süpürse mahallemiz tertemiz Olur. Şimdi yeni Türkiye’de Birlik ve beraberlik içerisinde hayırlı ve iyi şeyler yapmak lazım ya görüldüğümüz gibi olup veya olduğumuz gibi görünmek lazım  Şuna emin olun kendimizi düzeltirsek her yer düzelir.


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Nusret Kılıç
Şuayip Bütün
Kırlangıçoğlu Oktay
Erol Serkan Kılıç
Fazlı GÜVENTÜRK
İdris Aykul
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  08 Temmuz 2020 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net