27 Mayıs 2020 Çarşamba
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Belediye Personeline Bayram Ziyareti
Belediye Personeline Bayram Ziyareti
Türkyılmaz, sokak hayvanlarını besledi
Türkyılmaz, sokak hayvanlarını besledi
3 ton bandrolsüz şarap ele geçirildi
3 ton bandrolsüz şarap ele geçirildi
Sağlık çalışanları aileleriyle görüntülü bayramlaştı
Sağlık çalışanları aileleriyle görüntülü bayramlaştı
  YAZARLARIMIZ
BİR AİLE ÖYKÜSÜ
20 Ocak 2017 Cuma Bu yazı 30191 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Vakti zamanında bir beldede bir aile yaşıyormuş bu aile Baba ile Anne ve beş, kardeşten oluşuyormuş. Ailenin en bariz özelliği birbirlerine çok tutkunmuşlar, canları dahil biri birilerinden esirgedikleri hiçbir şey yokmuş. Gel zaman, git zaman herkes evlenmiş yurt ve yuvasını kurmuş bir kısmı Anne ve Babasının yaşadığı beldede, bir kısımda başka beldeler de yerleşmişler fakat tutkunluklarında hiçbir değişiklik olmamış. Birinin başına bir hal gelse herkes kendi başına bir hal gelmiş gibi canı yanarmış. Zaman zuhur etmiş Ailenin Reisi Babaları Allah’ın Rahmetine Kavuşmuş. Aile ilk defa bu derece yakın birini kaybetmenin acısı ile tanışmış, lakin  ALLAH ‘dan gelene boyun eğip rıza göstermişler. Hayat devam edip gidiyor Aile bireyleride Ailenin büyüğü Analarına sevgi ve saygı ile sarılıyorlarmış. Anneler derleyici ve toparlayıcı olurlar, hem evlatlarına hem torunlarına karşı çok sevgi ve merhamet doludurlar. Herkes kendi işinde güncel hayatına devam ederken birbirleriyle bağlarıda hep devam edermiş. Bayramlarda ve özel günlerde Ana ve Baba ocaklarında bir araya geliyorlar, birbirleri ile sarmaş dolaş oluyorlar kimin ne ihtiyacı varsa kol kanat gerip çözmeye çalışıyorlar velhasıl safları hep sıkı tutuyorlarmış.

Zaman zuhur etmiş, Anneleride Hakkın Rahmetine Kavuşmuş. Evlatlar üzerine düşen vazifeleri yerine getirip, Yaradan MEVLA’dan Anne ve Babaları için Rahmet dileyerek hem Babalarının hem de Annelerinin Ölüm Yıldönümleri ile Dini bayramlar da Çoluk, Çocuk ve Torunlar hep bir araya gelmeye devam etmişler. Anne ve Baba ocaklarını hep tüttürüyorlar eş ve dostları ile görüşüyorlar Hayır ve yardımlar yapıyorlar. ALLAH C.C Rahmetini diliyorlarmış .   NE KADAR GÜZEL BİR AİLE TABLOSU

Bu zamanda böyle tutkun bir aile olmak çok kolay değil, insan imreniyor ve mutlu oluyor. Bu Aile hepimize örnek olsun ve birlikteliklerimiz daim olsun diye bu gerçek olayı sizlerle paylaştım. Unutmayın ki Aile nasıl olursa Millette öyle olur.   GÜÇLÜ AİLE GÜÇLÜ MİLLET OLMAK DİLEĞİYLE.


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Sevda Vapur
Nusret Kılıç
Erol Serkan Kılıç
Musa Hacıbaloğlu
Gülüş Teke
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  20 Mayıs 2020 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net