27 Ekim 2021 Çarşamba
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
  YAZARLARIMIZ
HAİN HAİNDİR
03 Şubat 2017 Cuma Bu yazı 24875 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Şimdi yazmıyoruz bu konuları. Yazmaya başladığım yaklaşık on yıl önce başladığım yazılarda ülkemin dönem dönem hıyanet ile karşılaştığını ve bu hainlerin kılık değiştirip karşımıza çıktıklarını yazdım.

            Üzerindeki elbiseyi değiştirse kadın ise erkek, erkek ise kadın kılığına girse de hain haindir, sakal bıyık bırakıp saçını kazıtsa da hain haindir.

            Yada dünyanın süper gücü olarak adlandırılan ülkenin çiçeği burnunda eylemleri söylemleri ile dünyayı karışacağa benzeyen başkanının açıkça yalancısınız dediği Türk düşmanı ve adınız kelli felli haber kanalı olan televizyon kalalı olsanız bile hainseniz hainsinizdir.

            Hele o televizyona çıkıp sana yıllarca bakan, süt döksen yalanacak temizlikte askeri okullarda okutan, en modern cihaz ve teknoloji ile emsallerinin eğitim fırsatı anlamında kat kat üstünde okutan ülken aleyhine konuşuyorsan hainsin işte.

            Evinde hayalini kuramayacağın çeşit çeşit kalorisi hesaplanarak yediğin yemeği, ütücüsü ayrı, ayakkabı boyacısı ayrı çay ocağı günde iki kere dezenfekte edilen gazinoda çay içip bitirdiysen o askeri okulu ve memleketin hakkında vıdı vıdı ediyorsan hainsin işte.

            Orduevinde yemek yiyip, gazinosunda eğlenip, her köşesinde asker bekleyen evine makam aracın ile giderken kapını açan askere kantine uğrayıp alışveriş edelim derken size özel yapılan pasta böreklerden de almayı unutmuyorsan ve hala devletini kötülüyorsan hainsin işte.

            Ekranda kim olduğun belli olmasın diye gölge olarak konuşup ülkenin yöneticilerini gömüyorsan hainsin sen.

             Kişilerin hainliği çapı kadar oluyor. Bir kasabada bakkallık yapan adamın hıyaneti o kasabanın huzuru güvenliği kadar olur.

            Büyükşehirde taksicinin hıyanetinin çapı başka, askerin polisin, yargının hülasa memurun hıyaneti başka olur.

            Devletin üst kademesine gelmiş pek çok gizli ve özel bilgiye nüfus etmiş, Kendisine devletin tüm imkanları sunularak devletine hizmeti isteniş kişinin hıyaneti başka oluyor.

            Dediğim gibi ülkemizin tarihi boyunca hiç başı salim olmamış. Yeni kurulma aşamasında bir avuç insanken de hıyanete uğramış, en parlak olduğu ve yedi düvele etkisi olduğunda da hıyanet görmüş.

            Cumhuriyet kurulmuş daha ilk yıllarda hıyanete uğrayan genç cumhuriyetimizin başına bu hainler ta o zaman başlamış bela olmaya.

            Kendini yetiştiren, besleyen hayalinde göremeyeceği kadar imkanlar sunup, köydeki Mehmet ağanın, pazardaki Ayşe teyzenin, ya arkadaş kundak da ki yavrucağın süt parasından kesilerek oluşturulan vergi ile yurtdışı görevlere gönderilen insanların hıyaneti başka oluyor.

            Yurtdışı görevde iken yıkıcı terör örgütü FETÖ nün kalleş darbe girişin başarısız olması ile  ülkesine dönmek yerine bulundukları ülkelerden siyasi sığınma hakkı isteyen bazı askerlerin ülkemiz aleyhine ve özellikle askerlerimiz aleyhine konuşması hıyanetten başka nedir.

            PKK, FETÖ, PYD, DEAŞ hepsi birleşmiş ve başarısız olan darbe girişiminden sonra ekonomik sosyal ve onların destekçisi ülkeler ile birleşip hainlikte sınır tanımıyor.

            Bize düşen bu hain çeteler ve çevreler ile mücadele etmek. Kimi eli kimi dili ile mücadele edecek. Ama el dil yoksa ulaşacak en azında ekranların bize ne dayattığına dikkat etmemiz ve kim kiminle kim kimin dostu yol arkadaşı ona bakarak gündemi takip etmeliyiz.

            Selam ve dua ile…


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
İsmail Dursun Kuzucu
Yener Kazan
Nesrin Bulat
Kamil Öcal
Şevket ÖZSOY
MESUT ARLIER
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  27 Ekim 2021 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net