01 Mart 2021 Pazartesi
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Bu meseleyi annelerle çözeceğimize inanıyoruz
Bu meseleyi annelerle çözeceğimize inanıyoruz
Hırsızlık Şüphelisinin Hapis Cezası Ve 72 Suç Kaydı Çıktı
Hırsızlık Şüphelisinin Hapis Cezası Ve 72 Suç Kaydı Çıktı
MHP Esnafın Sorunlarını Tespit Etti
MHP Esnafın Sorunlarını Tespit Etti
Tükenmişliğin Bir İfadesidir
Tükenmişliğin Bir İfadesidir
  YAZARLARIMIZ
FETÖ’nü Algı Operasyonu: İşkence ve Kötü Muamele iftirası
22 Şubat 2017 Çarşamba Bu yazı 23941 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Devletin savaş uçakları, tankları ve bütün ağır silahlarıyla devletten maaş alan hainlerin şehirlerimizi işgal ettiğini ve darbenin sokağa dökülen halk tarafından engellendiğini hepimiz biliyoruz.

Burada devlet içinde mücadele eden subayların, polislerin hakkını da teslim edelim, onlar olmasa alçak işgalcilerin halkı ezmekte kararlı olduğunu da söylemek gerek.

Öte yandan Cemaat’in her seferinde bir sonraki adımını iyi tahlil etmek gerek. Bununla ilgili devletin birimleri oldukça hassas olmalıdır ve hassasdırlar…

 

FETÖ diyorum ve sonuna bir ünlem koymak istiyorum! Söylenirken basit söylense de PARALEL BİR DEVLET YAPILANMASI. Yani bir çete bir örgüt yapılanması değil bir DEVLET yapılanması. Dikkat edilmesi gerek.

 

Bir örgüt olsa lideri olur alt kademesi olur bölge yapılanmaları olur. Ama biz PARALEL BİR DEVLET yapılanması diyoruz. Yani valisiyle, hâkimiyle, memuruyla, savcısıyla, adliyede mübaşirinden, cezaevinde gardiyanına, subayıyla astsubayıyla rütbelisiyle, hatta daha ileri gidin erleriyle, emniyet müdürü amiri polisiyle, öğretmeniyle idarecisiyle, sendikacısıyla hatta daha ileri gidin öğrencisiyle, imamıyla, uzmanıyla danışmanıyla yani TAM BİR DEVLET YAPILANMASI.

 

Aslında mevzu o kadar basit değil.  Hatta mevzu o kadar derin ki; DEVLET gibi yurtdışında başka ülkelerde de faaliyet gösterir hale gelmiş. İşte söylerken basitçe söylüyorum FETÖ/PDY PARALEL DEVLET YAPILANMASI.

 

Bu yapılanma öyle basit değil. Yani demek istiyorum ki bu yapılanma ile mücadele etme süreci de o kadar çabuk başlayıp bitecek bir süreç değil. Yani şimdiden duyabiliyorum;  nasıl kolay değil ana kadroyu alacaksın bak altta kimse kalıyor mu dediğinizi. İşte öyle değil bu olay o kadar. Karşınızda yapılanma sürecine 40 yılını vermiş, 40 yıl sinsice gizlenmiş ve örgütlenmiş bir yapılanma.

 

Sanıyor musunuz bu adamlar 15 Temmuz sürecinin ardından koyun gibi bekliyorlar. Bir taraftan da çalışıyor. Bu adamlar. Sürekli planlar yapıyorlar. Şunu kabul edelim bu PARALEL DEVLET YAPILANMASINA destek veren dış mihrakların en kısa vadeli planları 50 yıllık. Yani kimse bana bu adamların devlet aleyhine çalışmayı bıraktıklarını söylemesin inandıramaz.

 

Gelelim FETÖ’cü yani PARALEL DEVLET YAPILANMASI şemasının içerisinde yer alan ve yargılanan kişilerin oluşturmaya çalıştıkları algılara. Bunu en başında mağdur edebiyatı gelmektedir. Ortada mağdur olanlar var söylemleriyle kafa karıştırmaya başladılar ilk olarak. Kullanmaya çalıştıkları daha birçok metot var buradan dile getiremeyeceğim.

 

Ama son günlerde öyle bir mağdur edebiyatına başlandı ki saçmalığıyla güldürücü, sosyal medya üzerinden yürütülen algı operasyonlarına bakıldığında düşündürücü. 

 

İşkence veya kötü muamele iddiaları, FETÖ/PDY mensuplarının oluşturmak istediği bir algı operasyonu paketidir, asılsızdır ve çarpıtmadır. Gözaltına alınmış hiçbir kişiye gözaltı sırasında veya sonrasında işkence veya kötü muamele yapıldığına ben inanmıyorum.

 

Şimdilerde Cemaat’in tetikçileri gerekli stratejiyi sosyal medya hesaplarından vermeye başladı. Özellikle FETÖ’cü polisler ve askerler ilk duruşmada ağızbirliği yaparak ifadelerinin birden bire profesyonel bir el değmişçesine tektipleştirmeye ve stratejik olarak birbirine benzeşmeye başladığını görüyoruz.

 

Deliller ortaya çıktıkça işkence gördük iftirasına sarıldılar

“İşkence altında ifade verdim” diyerek algı oluşturma çabasındalar.

Amerikan kontrolünde örgütlü ve talimatlı şekilde köşeye sıkışan FETÖ’cüler her türlü iftiraya sarılıyor. Gerçi Kumpas, İftira, baskı, yıldırma FETÖ’cülerin uzmanlık alanı olduğu konulardır. 

 

Mantar gibi farklı isimlerle yeniden üreyen Cemaatin tetikçi sosyal medya hesapları stratejiyi üflüyor.  CHP’li bazı milletvekillerinin bilgi sahibi olmadan sosyal medya üzerinden bu duruma alet olduğunu görüyoruz.

 

Son günlerde özellikle Kırıkkale’de bulunan FETÖ'cü teröristlerin bu yöndeki kara propagandalarına tanık oluyoruz. İfadelerinde Cezaevinde bile polis’ten işkence gördüğünü ifade etmekteler. Biliniyor ki Cezaevinde kolluk kuvveti olarak yetkili jandarmadır.

 

Kısaca FETÖ'cülere işkence yapıldığı kanaatinde değilim.

 

Öte yandan yakalanma esnasındaki yediği tekme tokatlarla ben ilgili değilim. Ben olsaydım bende aynısını yapardım. Fazlasıyla yapardım. Savaş hukuku geçerlidir, darbecilere karşı direnme meşrudur. Darbecilere karşı milletin direnme hakkı vardır her yolla da direnir.

 

Ben diyorum ki bu PARALEL DEVLET YAPILANMASIYLA mücadele çok uzun soluklu bir süreç. Hatta ben bu sürecin 30 yılı bulacağına inanıyorum. Ortaya atılan bu işkence iddiaları ve bu iddiaların Kırıkkale’den başlaması oldukça düşündürücü. 

 

Kırıkkale FETÖ yapılanmasının çözüldüğü nadir illerden birisi. Kırıkkale Emniyeti’nin FETÖ mücadelesine 15 Temmuz sürecinden önce başladığı aşikar. Kırıkkale üzerinden algı oluşturulmaya çalışılması yürütülen başarılı operasyonların hem intikamı alma çabası hem de bir engelleme girişimi. Kırıkkale’nin bu örgütün neresinde olduğu büyük bir tartışma konusu ama Kırıkkale Emniyetinin gayretli çalışmaları bence takdire şayandır.

 

Sorgudayken günde 3 kez doktora giden bir insan nasıl işkence görebilir? 80’li yıllarda cezaevlerinde işkence gören insanlar gördükleri işkenceleri ancak 1990’lı yılların sonlarında dile getirebilirken, ağır işkence gördüklerini söyleyen FETÖ’cü polisler bu durumu nasıl bu kadar çabuk ve kolay dile getirebilir?

 

Unutmayalım ki çok ağır suçlar işleyerek ağır hapis cezaları alan suçluların savunmasını yapacak olan avukatların müvekkilerine tembihledikleri ilk şey mahkemede ifade değiştirmesini isteyerek cinsel yollarla rencide edildiklerini, o yüzden bu suçu işlediklerini dile getirmeleridir. Bunun örnekleri Kırıkkale’de yaşanan birkaç cinayet davasında yaşanmıştır. Birçok Kırıkkalelinin de bu durumu bildiğinden emininim 

 

Şimdi herkesin vicdanını sorgulamasını istiyorum. Unutmayalım ki herkesin polisi kendi vicdanıdır. Polis ancak vicdanı olmayanların karşısındadır. Öte yandan Polis, vicdansız, yalan dolan iftira atan kumpas kuran delil karartanların karşısındadır.

 

Kırıkkale Emniyetinde FETÖ ile mücadele sürecinde görev yapan emniyet personellerine Kırıkkale’de bu kadar başarılı operasyon yürüttükleri için teşekkür ediyorum. Hatta o kadar başarılı olmuşlar ki bu PARALEL DEVLET YAPILANMASI’nın önde gelen akıl hocaları ne yapsak ta bunların önünü kessek diye oturup düşünmüşler ve bu işkence adı altındaki KARA PROPAGANDAYI yapmaya karar almışlar. Bir kere daha Kırıkkale Emniyeti ve Baş Savcıya teşekkürlerimi sunuyorum.

Son söz olarak; Talimat Pensilvanyadan, tetikçileri ise ülkeden firari örgüt üyeleridir…


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Hakan bey  -  30-03-2017 - 09:32
Senin inanmaman bişey değiştirmiyor. Adamlara insanlık dışı yapılan işkence haberleri sana gelmiyor ya da işine gelmediği için veya korkudan yazamıyorsun. Anlıyorum seni. Bu hainler elbette konuşturulmak için biraz sert davranılmalı vurulmalı aç bırkaılmalı ama kızgın demir basmak nedir yaa.. Ya işkence yaptıklarının içinde masumlar da varsa vebali nolucak.
HAKAN  -  25-02-2017 - 15:19
SEN EZBERDEN YAZMIŞIN YAZINI SEN DURUŞMA SALONUNDA İŞKENCE GÖREN İNSANLARIN DİNLEMEDİN GALİBA .DİNLEMEDİĞİSEN GİT 15 DAKİKA SOĞUK SU ALTINDA DUR DAHA SONRA YAZ YOKSA BU YAZILARI YEMEK SORUNDA KALIRSIN
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Yener Kazan
Nesrin Bulat
Bahattin Akyön
Pınar Taşcı YIKILMAZ
İsmail Dursun Kuzucu
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  01 Mart 2021 Pazartesi
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net