17 Ekim 2021 Pazar
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Yerel Medya Çalışıyor
Yerel Medya Çalışıyor
Sözleşmeli İdareci Uygulamasına Son Verilsin
Sözleşmeli İdareci Uygulamasına Son Verilsin
6. Türk Dünyası Belgesel Film Festivali Ödülleri
6. Türk Dünyası Belgesel Film Festivali Ödülleri
Müstakil Evde Yangın !
Müstakil Evde Yangın !
  YAZARLARIMIZ
BÜYÜDÜKÇE KÜÇÜLMEK
09 Mart 2017 Perşembe Bu yazı 21607 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

“Büyük insan büyüdükçe küçülmesini bilen insandır”  Çok uzun yıllar önce memleketimizin bir köşesinde görev yaptığım mütevazi olduğu kadar da okumayı yazmayı çok seven bir komutanımdan duymuştum bu sözü.

            Sözün anlamı aslında ilk bakışta çok derin değil ama biraz düşünüce gerçekten anlamını kazanıyor. Hele günümüzde bu sözün anlamını etrafımıza baktığımızda daha net anlıyoruz.

            Benim köyüm Kırıkkale’ye yaklaşık yirmi km. mesafede. Daha önce köyümün sorunlarını ilimizdeki tüm köylerin sorunları bilip dilimin döndüğü kadar yazdım çizdim.  Köyümün su sorununu da dile getirdim önceleri.

            Neyse ki şimdi yağan yağmur ile köye girilmeyecek kadar çamur olsa da en azından köyümün kadınları bulaşıklarını evlerinde akan suda yıkıyor.

            Suyun olmadı dönemde köyümün çok uzağından borular ile Kırıkkale Kayseri yolunda bulunan ve köye uzak mesafe olduğundan kurt kuş içsin, köyümüze gelen giden faydalansın, yoldan geçen yolcular mola versin bir dinlensin elini yüzünü yıkasın diye bir çeşme yaptırdık.

            Bu çeşmenin yakınından ilçeye döşenen su borusu nedeniyle bizim bu suyun boruları kepçeler tarafından parçalandı. Kanal kazıldı parçalandı, boru döşendi parçalandı, su deposu yapıldı parçalandı, boruların üzeri kapandı parçalandı.

            Bir defasında yetkili firmayla konuştuk tamir yaptılar diğer zamanlarda kendi imkanlarımızı kullanarak yaptırdık.

            Şimdi de ilçeye giden eski su borları söküldüğü için bizim suyun boruları yine parçalanmış. Biraderlerim ile vardık baktık inceledik bu sefer kendi imkanlarımız ile yapmamız mümkün değil çok hasar görmüş.

            Kimden yardım istenir tabi ki önce bunu yapan firma. Sonuç yok. O zaman bu firmaya emri verenle konuşalım dedik ve gittik ilçemizin belediye başkanının yanına. Kendileri makamda olmadığı için kartvizitimizi bıraktık. Görevimiz ve yaptığımız iş yazıyor olmasına rağmen ilgiliye kendimiz bir daha tanıtarak toplam on dakika konuşma talebimiz olduğunu ilettik ve bina dışında bekledik.

            Bir süre sonra başkanın geldiği söylendi. Çıktık yukarı ilgili arkadaş,  başkanın görüşmeyeceğini ve bizi birlerine yönlendirdiğini söyledi. Ben görüşmedim çıktık ama biraderlerimin ikisi görüştü ilgili şahıs ile sonuç yok tabi ki.

            Kesinlikle biliyorum her sorun en üst makama iletilmez. İlgili yerlerde çözülür. Dilekçede şikâyette silsile yoluyla yapılır. Benim meslek hayatımın uzun bölümü personel ve protokol şube ile geçti. Yani bilmez değilim neyin ne olduğunu.

            Ancak hiç hoş değildi bence bu tutum. Nihayetinde ilçemize sık gidip gelen biri değiliz misafiriz. İkincisi on dakika konuşacağız dedim. Üçüncüsü biraderlerden de oluşsa bir heyet gelmiş size. Dördüncüsü daha önce belediye meclisi üyeliği yapmış biri sizinle bir nevi meslektaş. Beşincisi gelen bu heyet demek ki kalabalık geldiğine  göre sorun şahsi değil ortak bir sorun.

            Keşke bu şeklide olmasaydı. Ne demiştik büyük insan büyüdükçe küçülmesini bilen insandı.

            Daha da bir şey demiyorum. Aslında çok uzun bir yazı hazırlamıştım ama buradan sonrasını kesiyorum.

            Anlayan anladı galiba.

            Bu arada oğlumun düğün merasimine katılan başta vekillerimiz, belediye başkanlarımız, il başkanlarımız, Temad ve sivil toplum başkanımız ve tek tek tüm dostlarıma ne kadar teşekkür etsem azdır. Darısı evlatlarınıza torunlarınıza olsun.

            Selam ve dua ile.

           


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Yener Kazan
Kamil Öcal
MESUT ARLIER
Şevket ÖZSOY
Hakan Öztürk
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  16 Ekim 2021 Cumartesi
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net