28 Ekim 2021 Perşembe
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
  YAZARLARIMIZ
DOKUZ ŞİDDETİNDE DEPREM
24 Mart 2017 Cuma Bu yazı 23608 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

İnsanların bazen gözlerini kapatıp kendini dinlemesi ve öz eleştiri yapması ve buna bağlı olarak da kendinin ruh ayarını yapması lazım.

            En son ne zaman gözlerinizi kapatıp ruh ayarı yaptığınızı hatırlıyor musunuz? Benim için düşündüğümde uzak olan bir soru bu.

            İşte bu yarı yapmak için Rabbim nasip ederse İnşallah yarın umreye gidiyorum. Unu asla ve katta reklam veya “ben ne kadar iyiyim bakın umreye gidiyorum” anlamında sizlere anlatmak için demiyorum. Bu yazıyı yazmamdaki amacım Rabbim şahittir ruh ayarı zamanımın geldiğini ve ruhun balans ayarı için bunun gerekli olduğunu düşündüğüm içindir.

            Yaradan Rabbim bir yol açtı ve yıllar önce ilk umrem Ramazan ayına denk gelmişti. Aslında öyle denk gelmesi için ayrı bir çabamız olmuştu.

            Bu umreden sonra gittiğim her umre ziyaretim bir öncekinden bilinçli ve daha verimli geçti kendimce. Ama o ilk umre ve umre yolculuğumdaki yaşadıklarım bir başka anlamlı ve değerliydi.

            Bu ilk umrede Medine de Resulullah’ın misafiri olduğumuz bir dönemde grubun hocasının yanında birde Kırıkkale’nin değeri ve değerli merhum müftü Alasakal’ın evladı da bizim hocalığımızı yaptı.

            Bu hoca mescidi Nebevinin bahçesinde etrafında halka olmuş bizlere o mübarek beldeleri anlatıyordu.

            Elinde bir adet kağıt bardak vardı. Bardağı yere bıraktı ve üfledi. Bardak yuvarlanıp gitti. karşısındakine oradan üfle dedi bardağı o üfleyince bardak başka yöne yuvarlandı. Sonra başkası üfledi ve bardak oradan oraya yuvarlandı durdu. Ardından çantasından bir şişe ile su çıkarıp bardağı doldurdu.

            Bardağı üfledi ama bardak devrilmedi. Sonra bir başkası üfledi yine devrilmedi sonra başkası sonra başkası.

            Ve hoca başladı anlatmaya.

            İşte insanlıkta böyledir. İnsanın içi boş olur ve iman zayıf olursa önüne gelen üfler ve insan oradan oraya savrulur gider. Nerede duracağı belli olmadığı gibi kimin üfleyeceği de belli olmaz. Ve bir bakarsınız birsi gelmiş üzerine basmış ve o bardağı ezip bardaklıktan çıkarmıştır.

            Oysa insanın içi iman dolu olursa dış etkilerden o kadar korur kendisini. Ne kadar doldurmuşsa o kadar dayanır dış etkilere. Bu nedenle içinizi iman ile doldurun ki gelen gidenin oyuncağı olmayın.

            İşte bu sözler rehberimiz oldu ve biz ne zaman imanımızda bir gevşeklik görsek takviye gereği duyduk. Efendim bunun  için oralara !! gitmek mi gerekiyor. Elbette hayır ama insanların kendini dinleyeceği farklı yerler vardır. Kimi bir dağın zirvesinde dinler, kimi ıssız bir ovada, kimi karanlık bir odada kendini dinler.

Bizde orada kendimizi dinlemeyi öğrendik. Beni daha ziyade ilk gidenler veya daha önce oralara gitmek nasip olmamışların anlaması zor olur da önceleri o mübarek yerleri ziyaret emişler beni daha iyi anlar.

Kısaca ruhumuzu dokuz şiddetinde depremi ile samsaya gideceğiz.

Yaradan rabbim inşallah hayırlı gidip gelmeyi nasip etsin. İnşallah referandum tarihinden önce güzide memleketime döneceğim ve vatandaşlık görevimi yerine getireceğim. Ama biliyorum daha önce yapmam gerekeni. Orada ülkeme milletime devletime kasteden dış devletlerin ve onların içerideki yuvalanmış terör uzantılarının helak olması için dua edeceğim.

Herkese yediden yetmişe hakkım helal olsun ve lütfen hakkınızı helal ediniz. Elbette tek tek duamızda olacaksınız.

Selam ve dua ile…


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şevket ÖZSOY
İsmail Dursun Kuzucu
MESUT ARLIER
Yener Kazan
Nesrin Bulat
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  28 Ekim 2021 Perşembe
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net