24 Mart 2019 Pazar
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Yeşil Keskin Bırakacağız
Yeşil Keskin Bırakacağız
YİH'de kapalı omuz ameliyatı
YİH'de kapalı omuz ameliyatı
Yaşlılarımız İle Gönül Bağı Kuruyorsunuz
Yaşlılarımız İle Gönül Bağı Kuruyorsunuz
Teköz, Türkiye Birincisi
Teköz, Türkiye Birincisi
  YAZARLARIMIZ
TÜRK İSLAM ÜLKÜSÜNE GİRİŞ 1
01 Nisan 2017 Cumartesi Bu yazı 16489 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Ey cahiller ahmaklar Türklüğü ayaklar altına almak isteyenler okusunlar o kurumuş beyinlerini biraz sulandıralım. Neden sadece İslam Birliği değil de Türk-İslam Ülküsü diyenlerin sorularının az da olsa cevabıdır. İşte bu bir-iki sayfalık yazıyla olacak iş değil, şuan için lütfen anlayamaya çalışınız. Devamı gelecek inşallah. Hz. Seyyid Ahmet Arvasi’nin 19 ciltlik kitabını okuyunca daha iyi anlarsınız.

B u alttaki renkli sözler benim değil, Peygamber efendimizin torunlarının:

 

“Ben bir seyidim. Yani bu demektir ki Türk değilim. Ama yeryüzünde bütün Türkler silinse üç Türk kalsa biri ben olurdum. İki Türk kalsa yine biri ben olurdum. Son Türk kalsa da o yine ben olurdum. Çünkü Türkler olmasa Bugün ki manada İslamiyet olmazdı.”

                                                                                                                                    (Seyyid Abdulhakim Arvasi)

 

Bir Doğu Anadolu çocuğu olarak, doğduğum ve büyüdüğüm bölge etrafında döndürülmek istenen hain niyetlere, kahpe tertiplere karşı elbette kayıtsız kalamazdım. Beni yakından tanıyanlar, bütün hayatımı ve çalışmalarımı Türk-İslam Ülküsü'ne vakfettiğimi elbette bilirler. 

Hayretle gördüm ki bu ülkede Türk kelimesinden ürkenler var. Yine hayretle gördüm ki bu ülkede İslam kelimesinden ürkenler var. Ve yine ürpererek gördüm ki, bu ülkede Türk ve İslam kelimelerinin yan yana gelmesinden dehşete kapılan kişi ve çevreler var. 

Çok defa beynelmilelci sloganlara yapışarak vatan çocuklarını kendi öz tarihlerine milli ve mukaddes kültür ve medeniyetlerine, milli ülkülerine yabancılaştırmaya, dinlerine, dillerine, bayrağına ve tarihine düşman etmeye çalışıyorlar. 

Kesin olarak iman etmişimdir ki Müslüman Türk milleti ve onun devleti güçlüyse, İslâm dünyası da güçlüdür. 

İslâm dünyasını esir almak isteyen şer kuvvetlerin ilk hedefi Türk devleti ve Türk milleti olmuştur. 

                                             (SEYYİD AHMET ARVASİ)

 

         Amacım kimseyi Türk yapmak değil ama Türk-İslam Ülküsüne inandırmaktır. Bu dava yetim, öksüz kalmış İslam âleminin davasıdır. Bazı kişiler Türklerden ve Türklükten ne zarar gördü anlamış değilim. Peygamber efendimizin neslinden gelmiş, Hz. Abdulhakim Arvasi ve Hz. Seyit Ahmet Arvasi. Bu kişiler Türk-İslam ülküsünün mimarlarıdır(Baba ve oğuldur). (Bizim amacımız Türklüğü İslam’a sokmak değil İslam’ı Türklüğe sokmaktır).Ayrıca Türk kelimesi kültürü töresi aynı olan kavmin adıdır. Türk-İslam ülküsüne neden Türk-İslam gibi mantıksızca soruların cevabını bu yazım da açıklayacağım. Sanki takvaları Peygamber efendimizin soyunun takvasından üstünmüş gibi ağzını yayarak İslam âlemine sahip çıkan, Türklerden nefret eden kavimlerin şu anki durumları ortadadır. Bu kişilerin namusu şerefi ve haysiyeti sorgulanmalıdır. Kimse bu iki seyide silah zoruyla Türk-İslam Ülküsünü benimsetmemiştir. Ey ayran budalaları, kendini bilmez mahlûklar. Şuan İslam âlemindeki zulüm, Türklerin manevi ve maddi çöküntüsü Dünya’nın da düşmanı olması sebebiyle ayağa kalkamamasından dolayı İslam âlemindeki kendini Müslüman sanan kavimlerinin liderlerinin yanlışı, sırtındaki hançer yaralarının kapanmamasıdır.  İslam âleminin burnunun yerde sürtmesi değil, yılan gibi bağrının yerde sürtmesine sebep olmuştur. Bu cihanda İslam âleminin yüzü gülmek istiyorsa Türklüğe sahip çıkmalıdır. Öteki âlem içinse İslam şarttır. Her iki âlemde de yüzünün gülmesini istiyorsa Türk-İslam ülküsüne sahip çıkmalıdır. Bakın yine ikisi de birleşti, korkan ve ürkenler olacak. Türklüğü ve İslam’ı ayaklar altına almaya çalışan şahıslar ve odakların ayaklarını kırıp İslam âleminin hamisi olan Türkleri tekrardan işbaşına davet ediyorum.


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Fazlı GÜVENTÜRK
bahattin akyön
Seyfettin Çetiner
Kırlangıçoğlu Oktay
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  23 Mart 2019 Cumartesi
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net