26 Ocak 2021 Salı
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
56 litre etil alkol ele geçirildi
56 litre etil alkol ele geçirildi
Kazandığımız, Yakıt ve Yola Gidiyor
Kazandığımız, Yakıt ve Yola Gidiyor
Karakeçili'de sokak hayvanlarını unutmadı
Karakeçili'de sokak hayvanlarını unutmadı
Kırıkkale'de 5 Bin 130 Kişi Aşılandı
Kırıkkale'de 5 Bin 130 Kişi Aşılandı
  YAZARLARIMIZ
OKUYUCUNUN DEDİĞİ!
14 Nisan 2017 Cuma Bu yazı 16125 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

          Yazılarımı takip eden okuyucularımdan birisi, geçen gün yine Whatsapp’ tan gönderdiği bir değerlendirme yazısını, son günlerin güncel konusu olan referandumdan dolayı, son dakika yazısı olarak siz saygıdeğer okuyucularımla paylaşmak istedim.

          Sevgili okuyucumuz, ortalıkta dolaşan EVET’ li HAYIR’ lı açıklamalardan, iktidarın yetkililerinin mitinglerinde anayasa referandumuyla ilgili açıklamalar yapmak yerine, icraatları hakkında attıkları nutuklardan sıkılmış olmalı ki, kendisi de kendi kendine bir değerlendirmeyi kaleme alıp ulaştırmış.

*    

‘’ Siz, EVETÇİLER; Kararsızım.! Ya, ne olur bana biraz destek olun.! 
Yaa, ben kendimi
"zor" ikna ediyorum. Başkasını "nasıl" ikna edeyim.!?
Normalde benim
"evet" demem lazım.! Fakat ne hikmetse? 
Tam
"EVET" diyeceğim.! "Deniz Feneri", "Yimpaş", "Kurban paraları", "Ayakkabı kutuları", "Para kasaları" geliyor aklıma. Yetim dul, fakir, fukara, garip, guraba geliyor aklıma!
Tam
"EVET" diyeceğim.! ‘’Rıza Zarrap’’, "milyarlık saat"; kul hakları geliyor aklıma!
Tam
"EVET" diyeceğim.! "Bakara - makara" ve Cami' lerde, Hac' da boy boy poz veren; elinde Kuran' la siyaset yapan "Din" tüccarı sahtekârlar geliyor aklıma!
Tam
"EVET" diyeceğim.! Davul, zurnalı karşılanan PKK' lılar geliyor aklıma!
Oslo, Dolmabahçe, Bebek katili Apo' ya alınan TV. Verilen haklar geliyor aklıma! 
Kahraman Şehitler, kahraman Gaziler, döşenen mayınlar geliyor aklıma!
Tam
"EVET" diyeceğim.! BOP Eş başkanı, İsrail, Amerika, emperyalistler geliyor aklıma!
Tam
"EVET" diyeceğim.! Kızılay Maden Suyu şişesine kadar kaldırılan T. C., Andımız, Bayramlar; alçakça indirilen Bayraklar geliyor aklıma!
"İstiklal Marşı' na ne gerek var!" diyenler, Türkiye Cumhuriyeti adından rahatsız olanlar, "Türk bayrağı olmasın, Türkiye Bayrağı" olsun diyenler geliyor aklıma!
Tam
"EVET" diyeceğim.! Dağıtılan kömürler, makarnalar; suyu, elektriği olmayan köylere gönderilen buzdolapları, çamaşır makineleri geliyor aklıma!
Tam
"EVET" diyeceğim.! Rum, Ermeni' lere; devletin parası ile onarılıp; Besmele ve dualarla açılan kilseler, ayinler geliyor aklıma!

Kıbrıs ve Ege' deki adalar geliyor aklıma!
Tam
"EVET" diyeceğim.! Barzani, Türk düşmanı, bölücü alçak Şivan Perver; PKK için "Besle kargayı oysun gözünü" diyen İbo ve gözyaşları dökülerek anırılan "megri megri"; el ele, kol kola verilen pozlar geliyor akıma!
Daha neler geliyor, neler aklıma. Madenlerde birilerinin çıkarı için ölenler; tecavüze uğrayan masum çocuklar, yalanlar, talanlar. Sattıklarını değil; Milli ve hayati olup satamadıklarının ürünleri ile hava attıklarını değil; kurdukları bir fabrika bile yok iken; 
Yabancıların her türlü; tohumdan, diş macununa deterjanından, arabasına kadar; ürettiği malları, ajanları, silahları rahatça girsin diye; sürekli onarımda olan ve bir türlü tam bitmeyen getirim yollar; aslında kendisi yapması gerekirken; devletin parası ile devlete köprü yapıp, getirim elde eden yandaşlar; geçmeden bile parasını ödediğimiz maliyeti yüksek köprüler, oto yollar, tüp geçitler ve biten tarım, hayvancılık geliyor aklıma! 
Tam
"EVET" diyeceğim.! İşsizler, mağdur emekliler, eğitim, öğrenciler; bir de sağlıktan eğitime kadar her şeyi bedava karşılanan, istediği üniversiteye direk kayıt olan Suriye' liler, açlıktan kıvransa da bunlara minnet etmeyen garip halkım geliyor aklıma!
Dünya' nın en pahlı suyu, benzini, elektriği, doğalgazı, sık sık yapılan rant araç muayeneleri, çekmeyen interneti, telefonu. Habire de tekrar tekrar yapılan zamlar geliyor aklıma! 
Bir de
"Gemicik" ler, yatlar, villalar, saraylar, haram saltanat sürenler geliyor aklıma! 
Bu aziz Türk Milleti' ne kurşun sıktıran, uşak, maşa, hain, alçak Fetö ve onun elini öpmeye sıraya girip, hala siyaset yapanlar, dışarıda olanlar; bir de kurunun yanında yanan zavallı masumlar, haksızlığa uğrayıp, hukuk, adalet bekleyen, içeride olanlar geliyor aklıma!
Askerime kumpas kuranlar; TSK' nın en önemli, en mahremine, en gizli dosyalarına, planlarına el koyanlar, ulaşanlar ve bunlara müsaade edip sahip çıkanlar geliyor aklıma! 
Tam
"EVET " diyeceğim.! Aklıma daha daha sayamayacağım birçok ihanet, yolsuzluk, hırsızlık, haksızlık, hukuksuzluk, adaletsizlikler geliyor. Rusya, "Eset", kurulan sözde "Kürdistan" ve direklere çekilen paçavrası geliyor aklıma! 
Yok edilen değerler, hukuk, adalet, insan hakları ve bunları görmemezlikten gelen yalaklık, yandaşlıklar geliyor aklıma!
Tam
"EVET" diyeceğim.! Kafam çok karışıyor.! Kendimi "zor" ikna ediyorum!

Tam o sırada; Türkiye Cumhuriyeti' nin kurtarıcısı, kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk geliyor aklıma!

Atatürk' ün Gençliğe Hitabesi geliyor aklıma ve diyorum ki, o bana bir görev vermiş. Ona ihanet edemem. Onun kurduğu rejimi, devleti, düzeni bozup, değiştiremem diyorum.

Haksız mıyım? Siz de benim yerimde olsanız, ne yapardınız? Yardımcı olun çözelim şu işi..!

Bunları düşününce HAYIRLI HAYIR’ dan başka bir şey gelmiyor aklıma

Sizce haksızmıyım?.…’’ diyor.

*

          Ne diyelim artık, bu saatten sonrası vatan ve milletimiz için ‘’HAYIR’’ lısı olur inşallah demekten gayrısı boş! ‘’Mevzuubahis vatansa gerisi teferruattır!’’ Görelim Mevlâ’ m neyler, neylerse güzel eyler, inşallah ‘’HAYIR’’ lı eyler.


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şevket ÖZSOY
Yener Kazan
Ahmet Koç
Hakan Öztürk
Bahattin Akyön
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  25 Ocak 2021 Pazartesi
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net