07 Temmuz 2022 Perşembe
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Yahşihan’a Kurulacak Tesis 350 Kişiye İstihdam Yaratacak
Yahşihan’a Kurulacak Tesis 350 Kişiye İstihdam Yaratacak
Sinerji'de Asgarî Ücret 6 Bin TL
Sinerji'de Asgarî Ücret 6 Bin TL
TSM Personeli Masa Tenisinde Türkiye Derecesi Elde Etti
TSM Personeli Masa Tenisinde Türkiye Derecesi Elde Etti
Keskin'de Başlıyor
Keskin'de Başlıyor
  YAZARLARIMIZ
Tarih Başka Şey, İftira Başka Şey
10 Mayıs 2017 Çarşamba Bu yazı 33519 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Tarih biliminin en önemli özelliklerinden biride hiç şüphesiz objektif olması ve belgelere dayanmasıdır. Aksi takdirde bilim olmaktan çıkar. Dedikodu ve iftira malzemesi olmaktan başka bir şey olmaz. Mustafa Kemal “Tarih yazmak,  tarih yapmak kadar önemlidir” derken de aslında aynı şeye parmak basmaktadır.

 

Tarihçi, tarih metodolojisi almış kişilere denir ki tarih bilimi de tarihçiler tarafından yapılmalıdır. Aksi halde günümüzde yaşanan saçmalıklar ortaya çıkar.

 

Günümüzde de bu tip zevatlarla sık sık karşılaşıyoruz. En son örneğini yaşadığımız üzere Tarihçi olmayıp tarihin sırtından geçinen, dönemin adamı, rüzgar gülü, şahsiyetsizler bu milleti zilletten, kölelikten kurtaran bu ülkeyi kuran Mustafa Kemal Atatürk’e dil uzatabilmektedir.

 

Yirmi yıldan fazla cephelerde bu millet için mücadele eden, ömrünü Türk milletinin  varlığı için vakfetmiş, yıkılan imparatorluğun küllerinden bağımsız bir millet ortaya çıkaran, milli mücadelenin baş mimarı, başkomutanını Mustafa Kemal’e pervasızca hakaret edenler aslında milli mücadeleye ve Türk milletine düşmandırlar.

 

Bu millet magazin içeren tarihi dizilerden tarihini öğrenmesin derken, bugün daha büyük bir felaketle karşı karşıya olduğumuzu gördük. Çakma tarihçiler, Fesli soytarılar, rüzgar gülleri, tarih yaptıklarını iddia ederek geçmişimize bu milletin değerlerine iftira atmaya devam etmekteler.

 

Yaptığı programlarda Atatürk’ün anne babası ile ilgili, manevi kızı ile ilgili attığı iftiralar, belgelerle oynamak suretiyle ortaya attığı safsatalar tamamen Atatürk düşmanlığının açıkça dışa vurumudur.

 

İşin ilginç tarafı “Atatürk’ü koruma kanunu” çerçevesinde cumhuriyet savcılığının açtığı soruşturma  hariç toplumdan da doğru dürüst tepki gelmedi. Yapılan bu iftiraya karşı ciddi bir tepkide görmüyoruz. Tabiki bu iğrenç iftiralara karşı savunmaya geçecek değiliz. “Savunmaya çalışmak demek “sanki gerçek bir altyapısı var mı” diye  algılanabilir ki bu bile genç dimağlar arasında sorun oluşturabilir.

 

Tarihçi olmayıp Tarihin sırtından geçinen, dönemin adamı, rüzgar gülü şahsiyetsizler günümüzde olduğu gibi atalarımızı da ikiye bölme sevdasındalar. Hiçbir millet yok ki tarihi liderlerini ideolojisine göre ayırıp bir kısmını överken diğerini yersinler. Oğuz Han’dan başlayan ve Mustafa Kemal ile sona eren bu milletin değerlerine her zaman sahip çıkacağız.

 

Geçmişi geleceğe ayna yapmaya çalışan tarih maalesef bazı müptezellerin düşmanlıklarını kusma haline dönüşmüştür.  Okuyan, değerlendiren yüce Türk milletinin genç kuşakları, bu karalama kampanyalarına, iftiralara kulaklarını tıkayacak ve geleceğine ilim ve fen ile belirleyecektir.

 

ibn haldun’un dediği gibi  “ Geçmiş geleceğe suyun suya benzediği kadar benzer” özellikle yakın tarihimiz için bunu söylemek daha anlamla olur.

 

 Geleceğimiz geçmişimize benzemesin.


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Tuğba Harmankaya
Yener KAZAN
Cenk DOĞAN
Mesut ARLIER
Sami GÜLER
Rabia Saylam TAŞDEMİR
Hidayet DOĞAN
Şadiye ERYILMAZ
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  07 Temmuz 2022 Perşembe
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net