27 Mayıs 2022 Cuma
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Mücadelede Aileleri Katıyoruz
Mücadelede Aileleri Katıyoruz
MKE’de Yaşanan Tüm Sorunları CHP İktidarında Çözeceğiz
MKE’de Yaşanan Tüm Sorunları CHP İktidarında Çözeceğiz
Keskin'e Cönger Atandı
Keskin'e Cönger Atandı
Havalandırma Boşluğuna Düşen Kedi Yavruları Kurtarıldı
Havalandırma Boşluğuna Düşen Kedi Yavruları Kurtarıldı
  YAZARLARIMIZ
Aybüke Kardeşim
14 Haziran 2017 Çarşamba Bu yazı 25761 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Ülkemizin her bölgesi önemli ve güzel. Türk bayrağının dalgalandığı her yerde kutsal vatandır bizlere. Bu şuur ile görev yaparız hepimiz . Hele ki bu bir öğretmense onun için mekanın , bulunduğu coğrafyanın da pek önemi yoktur. Öğrencinin dilinin, etnik kökeninin, düşüncesinin de önemi yoktur bir öğretmen için.  Bu ruh ile görevini yapan bir öğretmen kardeşimiz şehit düştü bugün.

Yunus Emre'nin dediği gibi: 

"Ten fanidir can ölmez, gidenler geri gelmez,

 Ölür ise ten ölür, canlar ölesi değil."

 

Aybüke kardeşimiz “canı” hepimizde yaşıyor. Bugün hepimiz Aybüke olduk ve asla unutmayacağız kardeşimizi.

Meslektaşım Aybüke öğretmen; yedi ay önce atandığı kutsal bildiği öğretmenlik mesleğine    atanmasını “Öğretmen oldum ben” mesajı ile duyurdu sosyal medyadaki hesabından. Dünyanın en mutlusu “o” idi.

Geleceğe ait umutları, hayalleri vardı onun. Her ay maaşı ile bir enstrüman alıyordu okuluna daha söyleyecek türküleri vardı. Daha henüz yirmi ikisinde idi.

Evet, “Adamlık cinsiyet meselesi değil, şahsiyet meselesidir.” Diyorsanız ve buna inanıyorsanız bu sözün karşılığı Aybüke öğretmendir. Kutsal bildiği vatanının en ücra köşesinde bir eğitim neferi gibi mücadele veriyordu.

Devletin valisine, kaymakamına ve bir çok memuruna korumaların verildiği ülkemizde maalesef öğretmenlerimize bu imkan sağlanmıyor. Allaha emanet öğretmenlerimiz bir çatışmanın ortasında can verebiliyorlar.

Şehit Aybüke kardeşimin, sosyal medyada söylediği son Türkü’de  “Beni öldürenin yoktur dini, imanı” diyordu.  “İmansız” terör örgütü onun canına kıydı. Her zaman söylediğimiz gibi terör örgütünün de, onlara bu imkanları sağlayanlarında Allah belasını versin. Son ayrılıkçı öldürülünceye kadar bu dinsiz, imansızlarla mücadele edeceğiz.

Kırmızı fularlı teröristi medya kahraman yaparken bizim vatan, millet sevdalısı kırmızı yazmalı Aybüke öğretmenimizi otuz saniyelik bir haberle geçiştirdi malum medya. Demek ki her alanda vatanseverlerin kaderi böyle. Biz unutmayacağımız ve unutturmayacağız kardeşimizi, cahilliğin önünde en büyük engel olan eğitim ordusu olarak daima görevimizin başında olacağız.

 “Ölüm bu, geleceği varsa yapacak bir şey yok” diyen bu iman dolu öğretmen kardeşimiz, biz biliyor ve inanıyoruz ki Fırat Çakıroğlu ile cennette komşu olacaklardır.

Yiğit Asena Aybüke öğretmenim, Allah rahmet etsin, mekanın cennet olsun.


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Hidayet DOĞAN
Şadiye ERYILMAZ
Sadettin KARALÖK
İdris KARAKUŞ
Sami GÜLER
Cenk DOĞAN
İlknur TUNEY
Yener KAZAN
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  26 Mayıs 2022 Perşembe
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net