15 Ocak 2021 Cuma
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Kırıkkale'de İlk Aşı Yapıldı
Kırıkkale'de İlk Aşı Yapıldı
Kavlak'tan Keskin'e Ambulans
Kavlak'tan Keskin'e Ambulans
2020'de 6 Bin 383 Konut Satıldı
2020'de 6 Bin 383 Konut Satıldı
Poşetten Uyuşturucu Madde Çıktı
Poşetten Uyuşturucu Madde Çıktı
  YAZARLARIMIZ
ADALET YÜRÜYÜŞÜ
20 Haziran 2017 Salı Bu yazı 15217 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

          TBBM 17. Dönem Başkanı ve Milli Merkez Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Hüsamettin CİNDORUK Bey’ in, kamuoyuna duyurulmak üzere yapmış olduğu Basın Açıklaması, Merkezin Genel Sekreteri Sayın Haluk DURAL Bey tarafından, önceki gün şahsıma intikal etmiş bulunuyor.

          Son günlerde yurdumuzda gelişen durumlara yönelik olarak kaleme alınan yazıyı aynen, sayın okuyucularımızın bilgilerine sunmayı uygun buldum:

Adalet istiyoruz * Adalet arıyoruz * Adalet için yürüyoruz!

Ana muhalefet partisi CHP’ nin Genel Başkanı Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’ nun başlattığı “adalet” yürüyüşünü haklı, meşru ve doğru buluyoruz.

Çünkü yürüyen sadece Sn. Kemal Kılıçdaroğlu değil, toplumun adalet isteyen vicdanıdır. Bugün tarafsız olmayan, hukuk devletinden hızla uzaklaşan, anti - demokratik kararlarla siyasal laştırılan yargı, Demokrasimize yapılacak en büyük kötülüktür.

Yargının siyasallaştırılması, OHAL’ in amacından saptırılarak, tüm muhalif kişi ve kurumlara yönelik bir baskı ve infaz aracına dönüştürülmesi asla kabul edilemez.

Çünkü adalet yoksa, yargıya güven kalmamışsa, o zaman milletin demokrasi ve hukuk kuralları içinde direnme hakkı meşru hale gelir.

Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’ nun “adalet” yürüyüşünde kalben ve fiilen yanında olduğumuzu ve olacağımızı kamuoyuna saygılarımızla duyururuz.

Halkımızı, tüm siyasi parti, sendika, sivil toplum örgütleri ve platformları hukuk ve meşruiyet içinde, kırıp - dökmeden, şiddet ve provokasyona meydan vermeden, bu “adalet” yürüyüşüne ve arayışı na katkı vermeye davet ediyoruz.

Milli Merkez, ABD iltisaklı, cemaat görünümlü kanlı ve vahşi dinci terör örgütü mensupları ile bölücü - Kürtçü PKK ve onunla organik bağı olan militan bir kısım HDP’ lilere karşı, hukuk devleti ilkeleri içinde kararlı ve etkin bir biçimde mücadele edilmesini desteklemektedir.

Ancak OHAL gerekçe gösterilerek, siyasi iktidar tarafından muhalif görülen tüm kişi ve kurumların hedef alınması, bağımsız ve tarafsız yargı yerine siyasallaştırılmış bir yargının kurulmak istenilmesi, hukuk devletinden uzaklaşan – otoriter - keyfi ve anti - demokratik iş ve işlemlere tevessül edilmesi asla kabul edilemez.

Bu yolda, birçok haksız ve hukuksuz gözaltı ve tutuklamaların yapılması, basın, ifade ve toplantı hürriyetlerine darbe vurulması ve bu nedenlerle çok sayıda kişinin telafisi olanaksız mağduriyetlerine sebebiyet verilmesi ise son derecede vahimdir.

Yüz yıllık Cumhuriyet Gazetesi’ nin yazarları ve çizerleri, Türkiye’ nin en büyük gazetelerin den Sözcü gazetesinin mensupları adliye eliyle işkence sayılabilir biçimde uzun süredir tutuklu bulunuyor.

Yüz elliyi aşkın yerel ve ulusal basın mensubu yurdun dört köşesinde cezaevlerinde iddianame bekliyor.

Öte yandan, kurulan Sulh Ceza Hâkimlikleri, anayasanın 37. Maddesinde güvence altına alınan tabii mahkeme niteliğinde kabul edilemez. Üst mahkemeye itiraz hakkı, yan odadaki Sulh Ceza Hâkimi zincirine bağlanmıştır.

Cumhurbaşkanı ve aşkım dediği partisinin bu dönemde sergilediği tutum, karar ve davranışlar tam kanunsuzluk halidir. Türkiye artık maalesef bir anayasa devleti değildir. İktidar partisinin ve grubunun kuruluşları aşamasındaki değerlere ve ayarlara dönmesini temenni ederiz.

Bugün, demokrasiye ve Lâik Cumhuriyetimize sadık tüm vatandaşlarımıza, millî ve insani bir yükümlülük düşüyor.

Lâik Cumhuriyetimizin ve hukuk devletimizin içine düştüğü, düşeceği durumu gören ve paylaşan, tüm demokrat yurttaşlar bir araya gelmeliyiz.

Yaşadıklarımız, bizde bir alışkanlık ve umursamazlık yaratmamalıdır. İnsan hak ve özgürlüklerinin güvence altında olduğu ülkeler, kurumlar Türkiye’ yi giderek ekseninden çıkan bir ülke olarak niteliyor. Yalnızlaşıyoruz. Çağın hak, hukuk ve uygarlık çizgilerinin dışına düşüyoruz.

MİLLÎ MERKEZ, sağ - sol demeden, köken - mezhep ayırmadan, Türkiye Cumhuriyeti bayrağı altında, tüm yurttaşlarımızı toplanmaya çağırıyor. ATATÜRK’ te BİRLEŞELİM diyor.

Hukuk devletine, hukukun üstünlüğüne ve adalete olan inancımızı ve bağlılığımızı bir kez daha vurguluyor, “Adalet’ e bir ışık da sen yak” diyoruz.

Milletimize saygılarımızla duyururuz. 

HÜSAMETTİN CİNDORUK

MİLLÎ MERKEZ YÖNETİM KURULU BAŞKANI

(TBMM 17. Dönem Başkanı).

          Yukarıya sütunuma almış olduğum basın açıklamasına şahsen bir şey ilave etmeye gerek görmüyorum. Zira görüşlerine saygı duyduğum, engin bilgi ve tecrübesine son derece güvenmiş olduğum bir siyasi şahsiyetin kaleme aldığı yazıyı, sizlere ulaştırmaktan gurur duyarım.

* * *

* (Doğrunun eğrildiği gün kıyamet kopar.) ‘’Kutadgu Bilig

* (Bir ülkede namuslular da namussuzlar kadar cesur olmazsa,  o memleket batar.)

  ‘’İsmet İnönü

* (Gazetecilik, başkalarının basılmasını istemediklerini basmaktır. Ondan ötesi, halkla  

   ilişkiler çalışmasıdır. ‘’George Orwell


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
OKTAY KIRLANGIÇ  -  29-06-2017 - 17:03
(n. k) rumuzu ile yazan sayın okuyucum: Sıkıntınıza yönelik SGK İl Md. nde ilgili iki ayrı birimin yetkililerinden bilgi aldım. Öncelikle haciz işleminin kalkması için borcu karşılayacak kadar temiz (hacizsiz - ipoteksiz - borçsuz) teminatla borcunuzun taksitlendirilmesi (peşin ödenemiyorsa) gerekiyor. Yani yapılandırılması + taksitlendirilmesi + düzenli ödenmesi gerekiyor. Bu sağlandıktan sonra \'\'BORCU YOKTUR\'\' yazısının alınması söz konusu oluyor.Yani borç taahhütlendirildikten sonra borçsuz yazısı alınabiliyor. Diğer şekliyle de ilgili borç miktarı belirtilmek suretiyle yine yazı alınabiliyor. Yardımcı olabildim ise ne mutlu. Saygılar.
n.k  -  22-06-2017 - 11:01
sayın oktay bey öncelikle yazılarınızı beğenerek okuyan bir kardeşiniz olarak sizden ricam kırıkkalemizdeki kamu kurumlarından sgk yı biraz olsun dile getirmenizi istirham ediyorum.bin liralık borcum var bu adamlar bir milyonluk mal varlığıma işlem yapıyorlar varmı böyle bir şey müdüre varıyorum bir ilgisizlik kendini b eğenmişlik el minsaf memura varıyorum biz emir kuluyuz bir borcu yoktur yazısı nalmaya gittim 45 gün ssk dan çıkamadım.İşkura vardım ALLAH RAZI olsun müdür bey ve çalışanlarından 5 dakıkada işimi hallettiler ssk il müdürüne bakın iş kur il müdürüne bakın sayın bakanımıza da ayrıca yazacağım bu duyarsız lığın sebebini öğrenmek için saygılarımlqa.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Sıla Ayça Ertunç
Ahmet Koç
Pınar Taşçı YIKILMAZ
İsmail Dursun Kuzucu
Başar Özdemir
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  15 Ocak 2021 Cuma
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net