20 Mart 2019 Çarşamba
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Reflektör Tak Görünür Ol
Reflektör Tak Görünür Ol
Köy Köy Geziyoruz
Köy Köy Geziyoruz
Öztürk bizlerin sesi olmuştur
Öztürk bizlerin sesi olmuştur
Saygılı’ya destek istediler
Saygılı’ya destek istediler
  YAZARLARIMIZ
Adalet Yürüyüşü
22 Haziran 2017 Perşembe Bu yazı 9299 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

CHP İstanbul milletvekili Enis Berber Oğlu’nun  “Casusluk” suçlamasıyla yargılanıp 25 yıl hapis cezası verilerek tutuklanması kamuoyu vicdanını rahatsız etmiştir. Bu gelişme devlet sırrı olmaktan çoktan çıkmış Bu gelişmelere CHP nin seyirci olması, kayıtsız kalması doğru olmayacaktı her dokunulmazlığı kaldırılan milletvekili cezaevlerine gönderiliyordu. Dokunulmazlıkların kaldırılmasına yönelik tasarıya destek olmuştu, şimdi Sıranın kendilerine geldiği görünüyordu. Çok bilinen bir hikâyecik, Alman faşistleri, muhaliflerini, sosyalistleri bir, bir toplama kamplarına gönderirken sessiz kalan, seyreden sosyal demokratların, aydınların davranışlarına benzemekte. Sessizlikte geç kalmanın bedeli, hükümet uyguladığı OHAL ve KHK ler ile ülkeye 12 Eylül darbe dönemi koşullarını getirdi.

  KHK ile İhraç edilen kamu çalışanları, Tutuklu gazeteci sayısının 160 gibi yüksek bir sayıya ulaşması, kapatılan gazete ve televizyonlar, işlerinde atılan daha sonra işlerine iade edilmeleri için açlık grevinde iken gözaltına alınan ve tutuklanan akademisyenler Nuriye Gülmen ile Semih Öz akça’ nın özgürlüklerine kavuşarak işlerine dönmelerini bekliyoruz. Oysa en onurlu hak mücadelesi “ İş, Ekmek, Özgürlük “ için verilen mücadeledir. Bu insanları haklı direnişlerinden dolayı kutluyorum. Sağlıklı olmalarını diliyorum. Tüm bunlar ve onlarca yanlış uygulama Adalet yürüyüşünü gerekli kılmıştır. Yürüyüşü önemli buluyorum ve destekliyorum. Amacına ulaşmasını diliyorum.

   Herkes için Adalet, Herkes için eşitlik talebi zorunlu olarak kendini dayatmıştır. Kamuoyu tarafında olumlu ve doğru eylem olarak kabul görmektedir. Adalet ve Demokrasi talebi ortak hedeftir. Adalet saraylarında bağımsız, Özgür, tarafsız gerçek hâkimlerin olduğu mahkemeler istiyoruz. Hukukun üstünlüğü, demokrasi, Laiklik, İnsan hakları ve adaletin, herkese eşit olarak uygulanması ile mümkündür. Demokrasinin, hak ve özgürlüklerin savunulması ve sahiplenilmesi her yurttaşın görevidir. Çünkü Adalet, eşitlik, Demokrasi, hak ve özgürlükler her insan için Ekmek ve su kadar değerlidir.

 “ Adalet, Güzel ve eşit bir yaşamın gerçekleşmesi için, arkasından koşulan, aranılan, değer verilen insanlara karşı eşit olduğuna inanılan bir hukuk kuralıdır.”

   Ülkemizde Adaletin, hukukun üstünlüğü, İnsan hakları ve demokrasi için hukuk ve adaletin yanında olmalıyız.

Daha adaletli bir dünyada barış içerisinde bir arada yaşamak dileğiyle.

Herkesin bayramını kutlarım.

Sevgiyle kalın.

Hüseyin GÜNEY


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
bahattin akyön
Seyfettin Çetiner
Kırlangıçoğlu Oktay
İsmail Tekpınar
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  20 Mart 2019 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net