08 Mart 2021 Pazartesi
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Kırıkkale'de Love Erdoğan  görseli LED ekrana yansıtıldı
Kırıkkale'de Love Erdoğan görseli LED ekrana yansıtıldı
MHP kanun teklifi hazırlıyor: Korsan haberciliğe son
MHP kanun teklifi hazırlıyor: Korsan haberciliğe son
kısıtlamaya uymayan 28 kişiye 79 bin lira para cezası
kısıtlamaya uymayan 28 kişiye 79 bin lira para cezası
Dezenfekte Tüneli Yeniden Açıldı
Dezenfekte Tüneli Yeniden Açıldı
  YAZARLARIMIZ
Adalet Yürüyüşü
22 Haziran 2017 Perşembe Bu yazı 16300 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

CHP İstanbul milletvekili Enis Berber Oğlu’nun  “Casusluk” suçlamasıyla yargılanıp 25 yıl hapis cezası verilerek tutuklanması kamuoyu vicdanını rahatsız etmiştir. Bu gelişme devlet sırrı olmaktan çoktan çıkmış Bu gelişmelere CHP nin seyirci olması, kayıtsız kalması doğru olmayacaktı her dokunulmazlığı kaldırılan milletvekili cezaevlerine gönderiliyordu. Dokunulmazlıkların kaldırılmasına yönelik tasarıya destek olmuştu, şimdi Sıranın kendilerine geldiği görünüyordu. Çok bilinen bir hikâyecik, Alman faşistleri, muhaliflerini, sosyalistleri bir, bir toplama kamplarına gönderirken sessiz kalan, seyreden sosyal demokratların, aydınların davranışlarına benzemekte. Sessizlikte geç kalmanın bedeli, hükümet uyguladığı OHAL ve KHK ler ile ülkeye 12 Eylül darbe dönemi koşullarını getirdi.

  KHK ile İhraç edilen kamu çalışanları, Tutuklu gazeteci sayısının 160 gibi yüksek bir sayıya ulaşması, kapatılan gazete ve televizyonlar, işlerinde atılan daha sonra işlerine iade edilmeleri için açlık grevinde iken gözaltına alınan ve tutuklanan akademisyenler Nuriye Gülmen ile Semih Öz akça’ nın özgürlüklerine kavuşarak işlerine dönmelerini bekliyoruz. Oysa en onurlu hak mücadelesi “ İş, Ekmek, Özgürlük “ için verilen mücadeledir. Bu insanları haklı direnişlerinden dolayı kutluyorum. Sağlıklı olmalarını diliyorum. Tüm bunlar ve onlarca yanlış uygulama Adalet yürüyüşünü gerekli kılmıştır. Yürüyüşü önemli buluyorum ve destekliyorum. Amacına ulaşmasını diliyorum.

   Herkes için Adalet, Herkes için eşitlik talebi zorunlu olarak kendini dayatmıştır. Kamuoyu tarafında olumlu ve doğru eylem olarak kabul görmektedir. Adalet ve Demokrasi talebi ortak hedeftir. Adalet saraylarında bağımsız, Özgür, tarafsız gerçek hâkimlerin olduğu mahkemeler istiyoruz. Hukukun üstünlüğü, demokrasi, Laiklik, İnsan hakları ve adaletin, herkese eşit olarak uygulanması ile mümkündür. Demokrasinin, hak ve özgürlüklerin savunulması ve sahiplenilmesi her yurttaşın görevidir. Çünkü Adalet, eşitlik, Demokrasi, hak ve özgürlükler her insan için Ekmek ve su kadar değerlidir.

 “ Adalet, Güzel ve eşit bir yaşamın gerçekleşmesi için, arkasından koşulan, aranılan, değer verilen insanlara karşı eşit olduğuna inanılan bir hukuk kuralıdır.”

   Ülkemizde Adaletin, hukukun üstünlüğü, İnsan hakları ve demokrasi için hukuk ve adaletin yanında olmalıyız.

Daha adaletli bir dünyada barış içerisinde bir arada yaşamak dileğiyle.

Herkesin bayramını kutlarım.

Sevgiyle kalın.

Hüseyin GÜNEY


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Yener Kazan
Şevket ÖZSOY
Pınar Taşcı YIKILMAZ
Bahattin Akyön
Hüseyin Güney
Hakan Öztürk
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  08 Mart 2021 Pazartesi
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net