25 Şubat 2021 Perşembe
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
2020'de Bin 793 Evlenme, 575 Boşanma
2020'de Bin 793 Evlenme, 575 Boşanma
Kırıkkale Belediyesinden İşçilerine Yüzde 20 Zam
Kırıkkale Belediyesinden İşçilerine Yüzde 20 Zam
Boz Topraklara Umut Olacağız
Boz Topraklara Umut Olacağız
İstanbul'da Yüzümüz Gülmüyor 3-0
İstanbul'da Yüzümüz Gülmüyor 3-0
  YAZARLARIMIZ
FET֒CÜLER DEVLETTEN AF DİLEME YARIŞINDA
02 Temmuz 2017 Pazar Bu yazı 27647 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

En son köşe yazıma “Devletin savaş uçakları, tankları ve bütün ağır silahlarıyla devletten maaş alan hainlerin şehirlerimizi işgal ettiğini ve darbenin sokağa dökülen halk tarafından engellendiğini hepimiz biliyoruz.

Burada devlet içinde mücadele eden subayların, polislerin hakkını da teslim edelim, onlar olmasa alçak işgalcilerin halkı ezmekte kararlı olduğunu da söylemek gerek.

Öte yandan Cemaat’in her seferinde bir sonraki adımını iyi tahlil etmek gerek. Bununla ilgili devletin birimleri oldukça hassas olmalıdır ve hassasdırlar” diye başlamıştım.

 

FETÖ, her zaman kendini gizleyen, sinsi bir şekilde örgütlenen, sarmaşık gibi her yanı saran, kendinden olmayanlara iftira ve karalama-tezvirat yapan, haksız ve hukuksuz bir şekilde kumpaslar kuran, kendinden olmayana hayat hakkı vermeyen bir yapı” olduğu aşikardır.

 

Sanıyor musunuz bu hainler 15 Temmuz’dan bu yana koyun gibi bekliyorlar. Bu hainler bir taraftan da çalışıyor. Bir taraftan sürekli planlar yapıyorlar.

Öncelikle mağdur edebiyatı yaptılar. Ortada mağdur olanlar var söylemleriyle kafa karıştırmaya başladılar ve bunda başarılı olamadılar.

 

Her fırsatta algı operasyonlarını son derece planlı şekilde yapan hainler Şimdilerde Cemaat’in tetikçileri stratejiyi itirafçı kılığına bürünmüş hainlerin itirafları ile algı oluşturmaya çalışıyorlar.

 

FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınıp bir de itirafçı olanlar var. FETÖ üyelerinden çok sayıda itirafçı var. FETÖ'cülere rağmen etkin pişmanlıktan yararlanmaya çalışan FETÖ'cüler cezadan kurtulmaya çalışıyor. 

 

Dolayısıyla terörist konumundaki FETÖ mensupları devletten af dileme yarışında.

Terörist başının adamlarının tek korkusu, bu etkin pişmanlıktan istifade edenler çoğalırsa bizim kirli yüzümüz daha fazla ortaya çıkar ve daha net herkes tarafından görülür diye endişe ediyorlar.

 

Bir insanın yanlıştan dönmesi af dilemsi kusurlu olduğunu kabul etmesi elbette bir erdemdir.  Ama bunu yaparken kişinin ne kadar dürüst ne kadar samimi olduğu da göz ardı edilmemelidir.

 

Yapılan soruşturmaları sulandırmak, yürütülen soruşturmalarda olması gereken ciddiyeti, inandırıcılığı ortadan kaldırmak ve halk nezdinde operasyonlara verilen desteği azaltmak bir başka stratejisi hainlerin…

 

Alakasız kimseleri öne sürerek, asıl fetöcüleri gizlemek itirafçıların son günlerdeki stratejilerinden bir diğeri…

 

Öte yandan, alakasız kimseleri taciz ederek devletle, vatanperver halkı karşı karşıya getirmek ve kaos ortamı oluşturmak.

 

Bu FETÖ denilen ihanet çetesinin çok sinsi olduğunu biliyoruz.

Öte yandan önemli bir tehlikeye dikkat çekmek istiyorum;

Evinde kocası ile kavga eden kadının eşini FETÖcü diye ihbar ettiğini hayretler içerisinde duyuyoruz. Bu örnekleri çoğaltmak o kadar çok ki; Yakın bir arkadaşım birisini mahkemeye vermiş ve karşı kişi 90 gün hapis cezası almış ve ceza paraya çevrilmiş. Cezayı yiyen vatandaş davayı kaybettiği kişiyi FETÖcü diye şikâyet etmeyi bırakın cadde sokak ifşa etmekte olduğuna da tanık olduk…

 

Demem o ki; Alakasız kişileri FETÖcü diye kamuoyunda karalamaya çalışan insanların çokluğunu da eklersek soruşturmayı yönetenlerin dikkatli olması gerekiyor.

 

Her fırsatta söylediğim gibi; Paralel Devlet Yapılanmasıyla mücadele çok uzun soluklu bir süreç. Bu süreç içerisinde özellikle ilimizde planlı programda işlediğine dikkati çekmek istiyorum.

 

Kırıkkale FETÖ yapılanmasının çözüldüğü nadir illerden birisi. Kırıkkale Emniyeti’nin FETÖ mücadelesine 15 Temmuz sürecinden önce başladığı aşikar. Kırıkkale üzerinden algı oluşturulmaya çalışılması yürütülen başarılı operasyonların hem intikamı alma çabası hem de bir engelleme girişimi. Kırıkkale’nin bu örgütün neresinde olduğu büyük bir tartışma konusu ama Kırıkkale Emniyetinin gayretli çalışmaları bence takdire şayandır.

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
ali kaybal  -  02-07-2017 - 22:53
Her olay fetöye çıkıyor ise, merak ediyorum Türkiye\'nin tarihi düşmanları ne oldu.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Bahattin Akyön
Pınar Taşcı YIKILMAZ
İsmail Dursun Kuzucu
Yener Kazan
Hakan Öztürk
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  25 Şubat 2021 Perşembe
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net