17 Ekim 2021 Pazar
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Yerel Medya Çalışıyor
Yerel Medya Çalışıyor
Sözleşmeli İdareci Uygulamasına Son Verilsin
Sözleşmeli İdareci Uygulamasına Son Verilsin
6. Türk Dünyası Belgesel Film Festivali Ödülleri
6. Türk Dünyası Belgesel Film Festivali Ödülleri
Müstakil Evde Yangın !
Müstakil Evde Yangın !
  YAZARLARIMIZ
SON BİR YILDIR
12 Temmuz 2017 Çarşamba Bu yazı 21093 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Daha önce bir yazı yazmış ve on yıllık süre sizce ne kadardır demiştim. Yani son on yıllık süre size göz açıp kapayıncaya kadar geçen bir süre mi yoksa her günü bir asır olarak geçen bir süremiydi dedim.

Elbette kişiden kişiye değişir ve günden güne de değişir ama size bir soru daha sormak isterim. Sizce son bir yıl nasıl geçti. Yani çar çabuk nasıl geldiği geçtiği belli olmayan bir zaman dilimi mi yoksa her saniyesi asır mı?

            Tarih on beş Temmuzu gösterdiği günün gündüzü herkes için sıradan gündü. Akşamında apartmanda bir cenaze vardı ve onla uğraştık haberleri izleme imkanı yoktu akşamın ilk saatlerinde. Ta ki bizleri arayıp “boğaz köprüsünü kaparmış askerler, Ankara da uçaklar çamın kenarından uçuyor” dediklerinde koştuk ekranların karşısına.

            Ankara da evlatlarımızı aradık ilk bilgileri yok. Neler olduğunu çözmek için kanal kanal geziyoruz ki ilk açıklama geliyor bir darbe girişimi olduğunu Başbakan söylüyor televizyonlarda.

            Ardından evladımız göreve gitmek üzere ayrılırken evden helalliğini aldı çıktı yola. O an karar verdim Ankara’ya gitmeye zaten Cumhurbaşkanı da meydanlara çağırdı herkesi. Yolların kapandığını ve intikalin imkansız olduğu haberi ile meydana gitmeye karar verdik.

            Her meslek kutsal ve herkesin yaptığı iş önemli bunda şüphem yok ve asla bir mesleği aşağı gördüğümden söylemiyorum ama biz elhamdülillah gururla söylüyorum ki çeyrek asrımızı silah altında geçirdik. Hem de öyle, her hangi bir asker gibi değil özel birliklerde, özel yerlerde ve özel şekilde görev yaptık. Elhamdülillah şanımız, şerefimiz, namusumuz ile bitirdik emekli olduk. Bu melek hayatında neler gördük neler. Evet bazı zamanlarda vakit durur, saatler yerinde sayar. Saate bakarsınız bir sonraki baktığınızda en az bir saat olmuştur dersiniz ama daha beş dakikanın bile geçmediğini görür hışımla batlığınız saatten çıkarırsınız sinirinizi.

            İşte o gece öyle bir gündü. Haber almaya çalışıyorsunuz ama biliyorsunuz vatansever askerin polisin başının üzerinde helikopterler dolaşıyor cevap veremez. Arayacaksınız eliniz telefona varmıyor. Aradıklarında beyniniz duruyor açıp sesi duyana kadar.

            Devletin içindeki hainler ile devlet savaşıyor.  Asker asker ile polis ile halk ile karşı karşıya gelmiş. Bazıları hıyanet içinde bazıları ne olduğunun farkında değil bazıları elinde tüfek tankın üstünde bazıları o tankı durdurmak için önüne yatmış ve canını hiçe saymış.

            Gecenin ilk saatlerinde daha salalar başlamadan meydanımız doldu elhamdülillah. İlimizde hıyanet yaşanmadı şükürler olsun. Sabaha karşı artık her şey yatışınca meydana gelenlerin ve sonraki günlerde bizde ordaydık öz çekimi yapanları da gördük gülümsedik. Aman olsunlar dedik yapsınlar reklamlarını demek ki reklam ihtiyaçları var dedik.

            Elhamdülillah millet demokrasisine bayrağına ezanına salasına sahip çıktı. 250 şehit iki bini aşkın yaralı ile değerlerine ve belki de en başta “kendine” sahip çıktı.

            Aradan o kimine göre çok uzun bir dilim kimine göre ise çar çabuk denecek zaman dilimi geçti. Devlet kararnameler ile pek çok farklı meslek grubundan insanın iş akdini fesih etti. İçeri attı, çıkanlar var. Devlet gereğini yağacak ve suçluyu en ağır şekilde cezalandıracak. Ama yine devlet çok dikkatli olmalı ve suçlu suçsuzu güzel ayırt etmeli. Yargılama acil yapılmalı ve aman kurunun yanında yaşı da yakamamalı. Zira bu milletin aleyhinde kim bir halt etiyse cezasını merhale merhale çeksin ama yargılamada hata yapıp sonradan pardon demek eğer suçsuzsa böyle bir hıyanet ile suçlanan açısından yıkım olur.

            Allah bu millete bir daha istiklal marşı yazdırmasın ve yazdıracak ortamı bile yaşatmasın.       

Selam ve dua ile…


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Fazli  -  15-07-2017 - 14:08
BEN TEŞEKKÜR EDERİM...
Fazli bey  -  15-07-2017 - 09:42
Sizin gibi askerlik meslegini vatani ve devletinin beksai icin serefle yapanlar,siyasete atildiginda da siyasetin pis tarafina bulasmadan alnininin akiyla cikabilenler oldugu surece halk devletini her daim destekleyecektir. Rabbim devlet ve milletimize yardim etsin. Yoneticilerimize guc kuvvet versin
Haber  -  14-07-2017 - 17:30
Ne guzel ne naif anlatmissiniz. Allah razi olsun.
Cumhurbaşkanının çağrısı  -  14-07-2017 - 14:52
O tarihi gece boyunca gözlerimizi yaşartan, göğsümüzü kabartan birçok kahramanlık hikayesine şahit olduk. Füze rampalarının gidişini engellemek için bunların taşındığı kamyonun lastiğini kesen Polatlı vatandaşlarımı, yıl boyunca hasadını bekledikleri ürünlerini yakarak jetlerin uçuşuna engel olan Kazan halkını, elindeki bayrağı ile tek başına darbecilere kök söktüren hanım kardeşimi, \'Gün vatan müdafaası günüdür\' diyerek tankların üzerine yürüyen gençlerimizi, alnı secdede dua eden, sabaha kadar gözyaşı düşen piri fanilerimizi, 81 vilayetimizin tamamındaki vatan kahramanlarını, hiçbir zaman unutamayacağız. Şunu bir kez daha gördük ki bu millet istiklalimizin ve istikbalimizin en büyük sigortasıdır.
VATANDAŞ  -  14-07-2017 - 12:35
RABBİM DEVLETİMİZİN VE MİLLETİMİZİN YARDIMCISI OLSUN. VATAN HAİNLERİNE O GECE FIRSAT VERİLMEDİ.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Yener Kazan
Kamil Öcal
MESUT ARLIER
Şevket ÖZSOY
Hakan Öztürk
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  16 Ekim 2021 Cumartesi
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net