01 Mart 2021 Pazartesi
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Bu meseleyi annelerle çözeceğimize inanıyoruz
Bu meseleyi annelerle çözeceğimize inanıyoruz
Hırsızlık Şüphelisinin Hapis Cezası Ve 72 Suç Kaydı Çıktı
Hırsızlık Şüphelisinin Hapis Cezası Ve 72 Suç Kaydı Çıktı
MHP Esnafın Sorunlarını Tespit Etti
MHP Esnafın Sorunlarını Tespit Etti
Tükenmişliğin Bir İfadesidir
Tükenmişliğin Bir İfadesidir
  YAZARLARIMIZ
BAŞBAKAN YILDIRIM; BEYAZ SARAY’DA
12 Temmuz 2017 Çarşamba Bu yazı 17301 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Kırıkkale Başbakan Binali Yıldırım´ın AK Parti Kırıkkale Milletvekili Mehmet Demir´in oğlunun düğün törenine katılmasını konuşuyor. Başbakan´ın düğün törenine katılmasının Mehmet Demir ve ekibine yönelik bir mesaj olarak algılanması gerektiği söyleniyor. Demir´in düğün törenine katılan Başbakan´ın Mehmet Demir ve ekibine “arkanızdayım” mesajı verdiği ileri sürülüyor. Bu ziyaretin böyle algılanması gerektiğinin altı çizilirken, Demir ve ekibinin referansının Başbakan olduğu ifade ediliyor.

Geçtiğimiz Pazar günü Kırıkkale Milletvekili Mehmet Demir’in oğlu Hakim Şerafettin Demir’in düğünü yapıldı. Bu tür düğünler siyasiler için genellikle gövde gösterisi anlamına da gelir. Öncelikle hiç siyasete girmeden Hakim Şerafettin ve Doktor Kübra Demir çiftine bir ömür mutluluk dilemek istiyorum. Torunlarının dahi ağızlarının açık dinleyeceği gururlanacağı bir düğün merasimi ile dünya evine girdiler. Temennim genç çiflerimizin bu gurur ve mutluluğun, kibre dönüşmeden bir ömür sürmesidir. İnşallah Sayın Başbakanında söylediği gibi boy boy çocukları olur ve Kırıkkale’mizin sevilen siyasetçisi Mehmet Demir’e torun sevgisini yaşatırlar.

Düğünün yorumuna gelecek olursak, Başbakan Binali Yıldırım sürpriz yaparak düğün merasimine katıldı. Başbakan Binali Yıldırım’ın Kırıkkale’ye gelerek 3 saat gibi zaman geçirmesi Kırıkkale siyasetçileri için samimiyettir, fırsattır.

Öte yandan Başbakan’ın düğüne gelmesi mitinge gelmesinden daha anlamlıdır. Öyle ki miting siyasi bir ortam olduğundan dolayı hemen hemen ne konuşacağı bellidir. Ama düğünler böyle değildir. Muhabbet vardır, diyalog ortamı vardır, samimiyet ortamı vardır düğünlerde. Düğünlerde resmiyet ortadan kalkar ağabeylik ön plana çıkar. Düğünlerde halk ile iç içe olduğunun en güzel kanıtıdır öyle ki her kesimden, her camiadan isimler düğünde olurlar.

Başbakan’ın katılımı net bir mesaj mıydı?

Mehmet Demir, Kırıkkale’de Ak Parti deyince akla gelen ilk 3 isimden birisidir. Ak Partide en uzun süre il başkanlığı yapmış defalarca kez git geller yaşamış, her gidişte anka kuşu misali küllerinden doğup daha güçlü bir şekilde dönüş yapmış bir siyaset adamıdır. Ak Parti’nin Kırıkkale’de iki sefer yakaladığı 3-0’da da İl Başkanı ve 3. Sıra Milletvekili adayı olarak yer almış tarihi zaferlerin en olmazsa olmaz aktörü olmuştur.

Ancak Milletvekili olmasının hemen akabinde gidişlerinden kaynaklanan ekip çatışmalarının içerisinde kalmış, halkla iç içe olması nedeni ile halkın tüm isteklerini ile tek başına uğraşmak zorunda kalmış ve bu tek başına yükün altına girmesi nedeni ile en çok eleştiriye maruz kalmış bir isim olarak tanımlamak gerek Mehmet Demir’i. 

Peki devletin en büyük 2. Makamının, Mehmet Demir’in düğününe katılmasının anlamı nedir? Mehmet Demir’i tanırız, güveniriz. Mehmet Demir, Vatanını, Milletini, Devletini, Partisini, Liderini seven bir adamdır.

 

Bakın arkadaşlar Başbakan Kırşehir’e giderken yada Yozgat’tan dönerken yol üstü deyip 10 dakika uğramadı bu düğüne. Başbakan özel olarak İstanbul’dan çıkıp Kırıkkale’ye geldi ve saatlerce Kırıkkale’de oturdu. Üstelik ani gelişen bir programdı.

Gelin bu katılımın zamanlamasına bir bakalım. CHP ve yandaşları yürüyüş yapıyor ve bence sözde adalet çağrısı yapıyor. Ak Parti 15 Temmuz Programlarına hazırlanıyor. Bu iki gurubun sahaya inecek olması nedeni ile birçok kışkırtma ortaya çıkıyor. Birçok cephe bunu Türkiye’de Sokak olaylarına dönüştürmeye çalışıyor. Ülke diken üstünde! Özellikle devlet adamlarının en sıkı korunması gereken bir dönemin içerisindeyiz. Böyle bir dönemde Başbakan’ın ani gelişen Kırıkkale ziyareti çok önemli!

Yine Ak Partide bu kadar değişim sözcüğünün arttığı bir dönem hatırlamıyorum. Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan her fırsatta teşkilatlarda köklü bir değişimden söz ediyor. Kongre süreci de başlamış vaziyette. Kırıkkale’de 2 hatta 3 parçaya bölünmüş bir Ak Parti var Kırıkkale’de.

Ak Parti dengeli siyaseti en güzel yapan partidir. Binali Yıldırım’ın düğüne gelmesi bütün dengeleri alt üst etmiştir. Çünkü Binali Yıldırım ile aynı güçte olan bir başka isim yoktur. Daha güçlüsü de Recep Tayyip Erdoğan’dır. Cumhurbaşkanı ile Başbakan’ın fikir ayrılığına düşmeyeceği de aşikardır.

 

BAŞBAKAN YILDIRIM; YILDIRIMLAR TESİSLERİNDE

 

Başbakan Binali Yıldırım Kırıkkale’nin marka firmalarından Yıldırımlar’da mola verdi. Yıldırımlar tesislerini, benzinlik ve restoran olarak düşünürsek hata ederiz. 44 ilin geçiş noktasındaki Kırıkkale’de insanların güven içerisinde araçları park edip ihtiyaçlarını giderdikleri bir tesistir Yıldırımlar. Başbakan Yıldırım’ın ticari bir işletmeyi ziyaret etmesi de başka bir anlam kattı Yıldırımlar tesislerine.  

 

Yıldırımlar tesisleri her ne kadar el değiştirse de yeni sahibi ile birkaç kez aynı ortamda bulunarak tanışma fırsatım oldu. Yeni işletmeci Halis Kahriman’ın vatanseverlik ve devlete bağlılığına hayran kaldım.

Öte yandan İl eski başkanı Nuh Dağdelen ve İş adamı Savaş Geyik

Başbakan Binali Yıldırım’a burada Tesis işletmecisi Halis Kahriman, AK Parti İl eski Başkanı Nuh Dağdelen, İş Adamı Savaş Geyik’te eşlik etti. Başbakan Yıldırım tesis ziyaretinde vatandaşlar ile sohbet ederken Nuh Dağdelen ile de bir süre görüştü. Samimi bir ortamda geçen görüşmeler sonunda Başbakan Binali Yıldırım şehrimizden memnun ayrıldığı gibi sosyal medya hesaplarından da ziyareti ve düşüncelerini takipçilerine duyurdu.


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
tarafsız  -  13-07-2017 - 03:27
Tmm da destek verilsin de kırıkkaleye vekiller ne yaptı sormak lazım sadece bu vekiller degil bundan önceki vekillerde devlet destegini ve özel sektör destegini hiç istedigi gibi alamadı kırıkkale umarım bundan sonra alır alsaydı göç alırdı alamadıgına göre kan kaybettigine göre vekiller çok iyi çalışmadıklarını gösterir..
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Yener Kazan
Nesrin Bulat
Bahattin Akyön
Pınar Taşcı YIKILMAZ
İsmail Dursun Kuzucu
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  01 Mart 2021 Pazartesi
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net