17 Ekim 2021 Pazar
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Yerel Medya Çalışıyor
Yerel Medya Çalışıyor
Sözleşmeli İdareci Uygulamasına Son Verilsin
Sözleşmeli İdareci Uygulamasına Son Verilsin
6. Türk Dünyası Belgesel Film Festivali Ödülleri
6. Türk Dünyası Belgesel Film Festivali Ödülleri
Müstakil Evde Yangın !
Müstakil Evde Yangın !
  YAZARLARIMIZ
CUMHURİYET MEYDANI
18 Temmuz 2017 Salı Bu yazı 26357 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Demokrasinin milletin sarsılmaz iradesi ile bir nevi rüştünü ispat ettiği ve içte ve dışta hıyanet içinde olanlara karşı bir kez daha dik duruşun sergilendiği demokrasi meydandaydık dün gece.

Hain kalkışmanın seneyi devriyesinde Kırıkkale’mizin şimdiki hali ile biraz daha büyüyüp genişleyen, bir yanında Emniyet binasının emniyeti ile rahatlamış, bir yanında yeşil alanı ile nefes aldıran, bir yanında ise Kırıkkale’nin silahtan sonraki sembolü olmuş nur camisi ile manen kocaman olan Cumhuriyet meydanı hemşerilerini ağırladı.

Bir yıl önce hain kalkışmanın olduğu ilk saatlerde Cumhurbaşkanın sokağa inin, medyaları doldurun, vatana, millete, ezana, bayrağa sahip çıkın diye çağrı yapması ile daha ilk andan itibaren dolan meydandayız.

Efendim burada yani Kırıkkale’de ne oldu ki, burada çıksan ne olurdu çıkmasan ne olurdu, zira bu şehirde asker vurmadı kırmadı denilebilir. Elbette bu anlayış ilk bakışta haklı görünse de yani burada can korkusu yok, “ucuz kahramanlık sokağa çıkmak” diye düşünülse de bence hiçbir olay olmasa bile ezanları salaları bile beklemeden sokağa çıkmak gerçek bir vatanseverlilik örneği ve bence bu devlet için yapılan bir Kahramanlık idi.

Zira Allah korusun bu darbenin başarılı olması durumunda ne bir sokağımız olacaktı çıkacak, ne bir evimiz olacaktı oturacak ne bir taamımız olacaktı kursağımıza girecek. Bu nedenle çıkıldı ve herkes dilinin döndüğü gönlünün aldığı ile orada durdu.

İşte bu meydan da bazı tespitlerimiz oldu sizinle paylaşacak.

Kimler vardı bu meydanda. En başta devletin protokolü ve siyasi lider kadrosu vardı. Helal olsun fire vermeden ve siyasi anlamda kutuplaşmadan olması gerekenler ordaydı. Kutuplaşma olamamalıydı zira 15 Temmuz bir partinin uçurumdan dönmesi değil  bir devletin badireden kurtulması hadisesidir ve bu coğrafyada yaşayan bu toprağın havasını soluyan herkesin ortak paydasıdır. Bu nedenle gerek protokol ve gerekse siyasi kadronun firesiz olması önemlidir.

Başka kim vardı meydanda. Kendini gösterme çabasında olup sık duran safların arasından boynunu uzatan siyasi ikbal peşinde koşan ve siyasilerin gittiği her yerde boy gösterme derdinde olanlar vardı. Bunlar il başkanın veya vekilin görmesi için sürekli etraflarında pozisyon değiştirenlerdi.

Bir grup daha vardı. Meydanda n’oluyor bi bakalım evde sıcak zaten diyen ve elinde çekirdeği ile yürüyüşe çıkanlar.

Başka bir grup mensubu olduğu parti, dernek, grup bu meydanda olduğu için ve “gel” dedikleri için olanlar. Yani orda olmalarını mensubiyetlerinin başındaki istediği için orada olanlar.

Bir grup daha vardı. Hedef şaşırtmak veya korku belasına orada olanlar. Bak buradayım benim bu terör örgütü ile valla işim yok aman bana bişey olmasın derdi ile orada olanlar. Yani gerek kendi gerekse aile efradı için kaygısından meydana inenler.

Ve asıl bir grup daha vardı. İşte bence oranın lideri, sahibi, asılı, ası bir grup. İşte bunlar devlet için, millet için, bayrak için, ezan için severek canını feda edecek olanlar. Devletine bağlı, liderine bağlı olanlar. Onlar kollarını kaldırıp slogan atarken de, bir kenarda sessizce dua ederken de, bayraklarını sallarken de devlet millet bayrak aşığı olanlar. İşte bu çoğunluk belki Kırıkkale de elleri ile tank durdurmadılar bugün itibariyle. Ama bilinir ki yarın başa düşünce uçağın üzerine uçacakta, tanka tokat atacakta, tüfeğe göğsünü gerecekte, helikopterin mermisine siper olacakta işte bu gruptu ve bu grup sayesinde 15 Temmuz başarılmıştı.

Bende buradayım selfisi derdinde olanları değil bu grubu görmek lazım. Asıl orada olanlar bu alnı, gözü, gönlü açık bu insanlar o günün kahramanları.

Selam ve dua ile…


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
elinize sağlık  -  23-07-2017 - 16:11
meydanlara halis niyetle inen ve darbeyi engelleyen milyonlara selam olsun.
riyadan uzaklaşmak lazım  -  23-07-2017 - 16:08
ikiyüzlülüğün her türlüsü büyük günahtır. hele ki onlarca şehidin verildiği böylesi tarihi bir günün anmasında riyaya bulaşmak alçaklıktır. güzel bir yazı olmuş, teşekkürler
DURAN HATI  -  19-07-2017 - 08:49
Başkan bide ekmek arası döner için gidenler var meydana. Iyi yazmışsın doğru söylemişsin başkan.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Yener Kazan
Kamil Öcal
MESUT ARLIER
Şevket ÖZSOY
Hakan Öztürk
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  16 Ekim 2021 Cumartesi
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net