28 Ekim 2021 Perşembe
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
  YAZARLARIMIZ
ASKERE SAYGI VE SEVGİ GEREK
24 Temmuz 2017 Pazartesi Bu yazı 20646 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Olay geçen pazar günü, İzmit - Kandıra arasında sefer yapan yolcu otobüsünde meydana geldi. Çarşı izinlerini İzmit’te geçiren askerler, Kandıra’daki birliklerine dönmek için İzmit Halkevi mevkiindeki durakta otobüs beklemeye başladı.

Askerler, bu sırada bir gençle bilinmeyen bir nedenle tartıştı. Askerlerle, tartıştıkları genç, gelen Kandıra otobüsüne bindi, tartışma burada da sürdü. Genç, cep telefonuyla akrabalarını ve arkadaşlarını arayarak kendisine 5 kişinin dövdüğünü söyledi, yardım istedi.

Gencin yakınları toplanıp, güzergâh üzerindeki Çubuklu Osmaniye Mahallesi durağında otobüsün önünü kesip içine girdi. Yolcuların şaşkın bakışları arasında otobüse dalan grup askerleri tekme tokat dövmeye başladı.

Otobüste bulunan bir kadın, askerleri dövenlere engel olmaya çalıştı. Kadın, askerin önüne siper olsa da saldırganlar kadını iterek askerleri dövmeye devam etti. Bir kişi hırsla koltuğun üzerine çıkarak askere tekmeler attı. Meydana gelen olayın ardından askerler olay yerine çağrılan ambulanslarla Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne ardından da Seka Devlet Hastanesi’ne sevk edilerek tedavi altına alındı.

Olayı olduğu gibi yani basına yansıdığı şekli ile aldım ki hem okumayanlar tam okusun ve hem de bu satırlar tarihe vesika olsun.

Valla yine birileri bana askerliği unutamadın veya yine asker olduğunu yazmışsın diyecek ama çok özür dileyerek bu konuda bu lafı diyenlerin hiçte kaile almıyorum. Evet asker olduğumu bir kere daha söylüyorum.

Ömür denecek bir süreyi peygamber ocağı olan ve tarihi şan ve şerefle dolu Türk Silahlı Kuvvetlerinde geçiren hatta bu ocağında çok özel birliklerinde ve çok özel görevlerde geçiren biri olarak yukarıdaki olayı asla kabul etmiyorum.

Ne demek askeri dövmek, ne demek askerin önünü kesmek, ne demek sülaleyi toplayıp askere saldırmak, ne demek saldırıyı engellemeye çalışanları da tartaklayıp saldırıya devam etmek.

Elhamdülillah çizgimizi hep korumuşuz. Ben emekli olalı yaklaşık on yıl geçti. Emekli olduğum günden beri de aksatmadan köşe yazısı yazmaya devam ediyorum. Emekliliğimin ilk yıllarında şimdilerde hıyanet içinde oldukları tescillenen örgütün basın yayın organlarında hepiniz hatırlarsınız acayip şekilde askere saldırı vardı. On haberden, on köşe yazısından yarısından çoğu askere saldırı teması taşıyordu. O zaman açık açık yazdım ne oluyor bu asker düşmanlığı ne diye.

Ardından şimdilerde kumpas olduğu belli olan ve olayda mağdur olanlara madalya teklif edilen Ergenekon, balyoz, ay ışığı gibi olaylar zamanında da yine askere saldırı gördük ve yapmayın bu asker bizim askerimiz suçlu suçsuzu ayırın herkesi aynı kefeye koymayın dedik ve yazdık. Hatta öyle çok dile getirdik ki o dönemde moda olan “Ergenekoncu” suçlamasına bile maruz kaldık.

Şimdi ise hainliği ve ihaneti tescillenen örgütün üyeliği ile darbe girişiminde bulunan bazı üniformalılar nezdinde tüm askeri aynı kefeye koymak asla doğru değildir. Her toplumun içinden iyisi kötüsü çirkini çıkar. Askerin içinden de çıkmış olabilir. Çıktı da. Ama bunların olması tüm askere saldırmayı asla mazur gösteremez. Ordu bizim ordumuz. Asker bizim ordumuz. O unutulmaz gecede hainlik yapanların karşısına çıkan sivil halkımızın başarısı asla örtülemez. Ama sivil halk bu hıyaneti tek başına başarmadı. Onlarla birlikte hareket eden Ömerler, Bülentler gibi kahraman askeriler nasıl unutulur.

Meselenin özü şudur. Bazı basın ve yayın organları ile bazı siyasi ve önde gelenlerin asker karşıtı söylemleri hiç hoş değil. Toplumu kutuplaştırıp, askere düşman toplum yetişmesine yol açıyor. Bu kadar asker düşmanı söylemler olunca da aklı kendinden üç karış ilerde giden ve sadece yukarıdaki örnek değil pek çok olayda serçe beyinliler de bir bahane bulup askere saldırıyor. Yukarıda ki olayı aklı başında kimsenin tasvip etmesi mümkün değildir. Gençler tartışır lafları irileşir. Ama bu toplumsal bir linçe dönüşürse bu çok tehlikelidir. Asker zaten yıprandı. Ama aynı asker içindeki pislikleri döküp yola devam etmesini de bildi biliyor ve bilecek. Askere ne sözle ne eylem ile ve nede düşünce bazında saldırı yapmak kısa şimdi popülist yaklaşım olur ama uzun vadede kendimize zarar verir. Onlar bizim evladımız. 

Selam ve dua ile…


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
sema kılıç  -  26-07-2017 - 17:36
ellerinize sağlık hocam.olayı öncelikle esefle kınıyorum. ne demek sokakta askerimize saldırmak. asıl şimdi askerimize sahip çıkmalıyız.Korumak değil sahip çıkmak onlar bizim askerimiz ordu bizim ordumuz ve onlar bu ülkeyi bizi korumak için varlar. Türkiye cumhuriyeti bir hukuk devletidir. yanlış yapanlar yada yaptığı düşünülenler mahkemelerde yagrılanır suçları sabit görülürse de cezalandırılır.Bunun adı düpedüz fitne çıkarmaktır. bölücülüktür.vatandaşlar olarak bize düşen provokasyonlara gelmemek ülkemize devletimize bayrağımıza ordumuza sahip çıkmaktır
Göz nuru  -  25-07-2017 - 23:14
Ülkemizi gerçek hedefe, gerçek mutluluğa kavuşturmak için iki orduya ihtiyaç vardır: Biri vatanımızı kurtaran asker ordusu, diğeri ulusumuzun geleceğini yoğuran irfan (bilim, kültür) ordusudur. (Atatürk) Arşa çıkar ayak sesi geçerken, ona sorar güller gonca açarken, tufan durur ateş söner o varken, vatanımın göz nurudur Mehmetçik.
Serkan  -  25-07-2017 - 08:34
Asker sevgisi, vatan sevgisi, bayrak sevgisi, ezan sevgisi, ecdad sevgisi demektir. Vatan sevgisi ise imandan gelmektedir. Kahraman şehit ve gazilerimizin fedakarlıklarını hiç unutmayarak acılarını ve sevinçlerini paylaşmak ve ilelebet yaşatmak milli birlik ve beraberliğimizin teminatı olacaktır. Asker bizim askerimiz.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şevket ÖZSOY
İsmail Dursun Kuzucu
MESUT ARLIER
Yener Kazan
Nesrin Bulat
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  28 Ekim 2021 Perşembe
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net