28 Ekim 2021 Perşembe
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
  YAZARLARIMIZ
ÜÇ KONU TEK YAZI
29 Ağustos 2017 Salı Bu yazı 19856 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Farklı konularda okumak insanı insan yapan özelliklerdendir. Çünkü insanı düşündürür. Bir yazıyı okumak çok önemlidir. Ancak bir konuda yazmak daha önemlidir. Zira yazmak için mutlaka okumanız ve konu ile ilgili bir fikir oluşturmanız lazımdır.

Acizane 2007 yılında emekli olmamız ile yazmaya başladım. Yakın bir zamana kadar haftada iki gün yazım yayınlandı. Farkındayım son zamanlarda aksattım biraz. Bu kadar süreli ve sürekli yazı yazmak gerçekten zor.

Bu hafta üç ayrı konuyu birleştirip bir yazıda toplamak istedim.

Bayrağındaki her kırmızı renk damlasının tarihimizdeki şehitlerimizin kanı olduğuna gönülden inandığım, vatanımın zaferlerle dolu tarihinden bir parça olan 30 Ağustos zafer bayramının yıldönümünü kutluyoruz.

 Başta ulu önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere zafer bayramını bizlere yaşatan tüm vatan evlatlarını şükran ve minnet ile anıyorum. Aziz ruhları için Kâbe’de Ravza’da bu vatan evlatlarına yapmış olduğumuz dualar gibi dua ediyorum. İnşallah mekânları cennet olur. Çünkü bu cennet vatanı bizlere bırakabilmek için canları dahil her şeylerini ortaya dökenlerdir onlar.

Tarihini bilmeyen geleceğini şekillendiremez. Geçmişini bilmeyen ya devletine dinine sahip çıkmaz yada şehitlikte şarap içer. Bize zafer yaşatanlara layık torunlar olmayı Rabbimden niyaz ediyorum.

Önümüzde Kurban bayramı var. Kurbanın ne kanı ne eti Rahmana ulaşır. Bizlere tüm nimetleri sunan ve bizden sadece “kul” olmamızı isteyen Yaradan’a karşı dini bir vecibemiz olan kurbanı keserken, küslük, dargınlık, kin, nefret, hasetlik gibi insani olmayan duygulardan da arınmayı rabbim nasip etsin inşallah.

Fakirin, kurdun kuşun nasibini kestiğimiz kurbandan yüzümüzü ekşitmeden vermeyi Allah nasip etsin. Sevenimiz sevmeyenimiz herkesin mübarek bayramını tebrik ediyorum. Ülkemizle beraber esenlik diliyorum.

Bir diğer konumuz ise; yerdeki yüze kimse basmaz anlayışında olmayan yöneticilere. Artık seçilmiş ile halkın arasında dağlar kadar mesafe yoktur. Eğer seçilmiş bir daha seçilmek istiyorsa yada seçildiği partiye bir sevdası varsa, yada bir vizyon sahibi ise o kaf dağlarında sırça köşklerde yaşamayı bırakıp, halkın içinde halk ile yaşamasını bilmelidir.

Tabi ki çok güzel şeyler oluyor. Bugün Kırıkkale Belediye Başkanının bir çiftimizin nikâhını kıymak için işaret dilini öğreniyor olması takdire şayandır. Helal olsun. Vekillerimizin il başkanlarının halkın içinde hergün bir başka insanımız ile beraber olması ne kadar güzel.

Başta Yahşihan belediye başkanı  gibi bazı başkanların bir zamanlar siyaset yapmış şimdilerde bayrağı yenilere bırakmış olanlar ile sürekli diyalog içinde olması ve vefalı davranması harika hareketler.

Ancak; bazıların burnun hala havada olması çok düşündürücü. Ya bir daha gelmeyeceğim tadını çıkarayım diye düşünüyor, ya da Cumhurbaşkanın Başbakanın çırpınmasına rağmen halk ile arasını açıyor. O insanları davalarında yalnız bırakmak için her şeyi yapıyorlar.

Bir ilçe belediye başkanına ulaşmak başbakana ulaşmaktan zor olmuş. Tabi olarak biliyorum. Her geleni başkan karşılasa iş yapamaz. Her konunun müdür amiri ile irtibat gerekli. Ancak başkan koordinatördür. Orkestra şefidir. Herkes enstrümanını çalarken o sadece yol gösterecek. Dolaysı ile daha çok halkı dinelmek durumunda. Çok yakınları tarafından ulaşılmaz bir statü biçilmiş ve belki kendisinin bile haberi olmadan o yanındakiler halktan koparır olmuş. Öyle bir durum olsa bile başkanın buna fırsat vermemesi ve halktan koparanları yanından uzaklaştırması lazım gelir.

Kim bu başkan? Bu soruya beni tanıyanlar bilir. Ben iyiyi ismen söylerim. Kötüyü ise kendisini çek etme fırsatı olsun diye ismen anmam. Ama herkes kendini bilir. Ben “kendini düzelt saysın seçilmişim” diye buradan derim. Ama artık bir tık ile köyünde rençperlik yaparken Cumhurbaşkanına Başbakana ulaşıyor insanlar.

Tekraren zafer bayramınız, Kurban bayramınız ve mütevazılık anlayışınızı tebrik eder, ülkeme, devletime, milletime ve herkesin şahsına esenlik dilerim.

Selam ve dua ile…


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
siyasetçilere  -  04-09-2017 - 14:21
Mütevazi ve açık fikirli insanlar her zaman başarılı olmaya çok daha yatkın girişimci adayları olurlar. İnsanlar mütevazi insanlarla çalışmak, siyaset yapmak ve ortak olmak isterler. Bu avantajı elinizin tersi ile itmeyin. Bunu kurumsal kültürün vazgeçilmez bir parçası haline getirmek, size ve makamınızı temsil eden tüm kişilerin bu bayrağı doğru şekilde taşıdığından emin olun. İlk intiba, sadece bir kere yapılır; bu önemli şansı avantajınıza çevirmeniz bir adım önde başlamanıza sebep olacaktır.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şevket ÖZSOY
İsmail Dursun Kuzucu
MESUT ARLIER
Yener Kazan
Nesrin Bulat
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  28 Ekim 2021 Perşembe
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net