19 Ekim 2021 Salı
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Ava Giderken Avlandılar
Ava Giderken Avlandılar
Yahşihan Belediyesi’nden Her Birime Özel Kışlık Kıyafet
Yahşihan Belediyesi’nden Her Birime Özel Kışlık Kıyafet
Kırıkkale Belediyesi Cenaze Nakil Filosunu Genişletti
Kırıkkale Belediyesi Cenaze Nakil Filosunu Genişletti
Kırıkkalespor Dolu Dizgin 2-0
Kırıkkalespor Dolu Dizgin 2-0
  YAZARLARIMIZ
GİBİ GELİYOR
06 Eylül 2017 Çarşamba Bu yazı 23545 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Uzun bir tatil oldu çalışanlar için ve nihayete erdi. Mesai başladı. Kurban bayramı ile idari izin birleşince bazılarına tabiri caizse gün doğdu. Hem çalışanlar kafa dinledi hem de büyükler çoluk çocuklarının ve torunlarının yanlarında olması nedeniyle ayrı bir bayram etti.

Sanki tatilde olunca günlük olaylardan uzak kalacakmışız ve hayat devam etmiyor gibi geliyor. Yani sanki Suriye, Irak, Arakan, Filistin kan ağlamaya ara vermiş gibi geliyor. Afganistan’da yabancı askerler ölüm kusmaya ara vermiş gibi oluyor. Müslüman ülkelerin arasına sokulan mezhep ayrılığı nifakından doğan ve aklını kiraya vermişlerin cami, Pazar yeri bombalamalarına son vermiş gibi oluyor.

Yada dini kendine paravan yapıp sadece Müslümanların ölmesi için kendi memleketlerini ateş çemberine çevirenler zulümlerine son vermiş gibi geliyor.

Bir ırkın sorunları için doğduğunu iddia eden ama aslında o ırka en çok zararı veren, yıllardır kalleş saldırıları ile adeta koca bir dev olan ülkemi kemirmeye çalışan insan gibi yaşama yetisini kaybetmişler bu işten pişman olmuş gibi geliyor.

Kendi ülkelerinde yapılacak seçimi Türkiye düşmanlığı üzerine kurmaları ve sadece Türk düşmanlığı ile seçim kazanma derdinde olanların kendi ülkeleri içine dönmelerini kabul etmiş olmaları gibi geliyor.

Terör örgütü üyelerini başka bir terör örgütüne yok ettirme, sonra yeni bir örgüt kurdurup onları da onlara kırdırmak ve böylece bölgenin asla kendi halinde gelişmemesi için terör ile işbirliği içinde olanlar bu işe ara vermiş gibi geliyor.

Ülkemize sığınmış ama bayram ziyareti için çok rahat terk ettikleri topraklara gidip gelenler kendi ülkelerinde kalıp, orada bağımsızlık ve demokrasi için savaşanlara omuz verecek gibi geliyor.

Yapıcı muhalefet yapmak yerine toplumu kutuplaştıran ve sen ben kavgasını körükleyen insanların bayram ve tatil nedeniyle bu işi bitirdikleri olmuş gibi geliyor.

Bu ayrışmayı ekranlarda veya köşelerinde adeta körükleyen ve siyasileri alttan alta pompalayan, gazlayan gazeteci ve sözde aydın denilenler artık olumlu insan olacaklar, yapıcı davranacaklar gibi geliyor.

Otomobiller hız yapmayacak, otobüsler kurallara uyacak, kamyonların sürücüleri trafikte herkese saygılı olacak ve böylece kazalar olmayacak canlar yanmayacak gibi geliyor.

Eşler birbirine saygılı ve sevgili olacak, hayat yükünü birlikte omuzlayacak, ilişkilerinde Allah’ın rızasını gözetecek ve böylece aile içi şiddet olmayacak kadın cinayetleri haberleri duyulmayacak gibi geliyor.

İşsize gönlünce bir iş olacak, eşsize yüreğine göre bir eş bulunacak, aşsız ise kurbanın bereketi ile bereketlenecek, tenceresine koyacağı aşı bulacakmış gibi geliyor.

Kredi kartı ekstresi bayram sonu gelmeyecek, maaş ile gider arasındaki denge kapanacakmış gibi geliyor.

Geliyor da geliyor.

Bugün uzun bayram ve tatilden sonraki ilk gün. Hayatın gerçekleri ile yüzleşme günü. Aslında tüm bu gerçekler hiç kaybolmadı hayatımızdan. Yine geçim derdi vardı, yine günlük yaşamımız devam ediyordu ve yine içte ve dışta ülkemin ayağına çelme takma derdinde olan hainler vardı. Hıyanet çeteleri hem güzide devletimin içinde hem de dışında iş başındaydı ve hep öyle olacak.

Bize düşen bir olmak birlik olmak, ayrılıkçı ve kutuplaştırıcı insanlara karşı biraz daha saflarımızı sıklaştırmak ve galiba en çokta Rabbimize bekamız için, bizi uyanık tutması için dua etmek.

Selam ve dua ile…


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şevket ÖZSOY
Yener Kazan
Kamil Öcal
MESUT ARLIER
Hakan Öztürk
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  19 Ekim 2021 Salı
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net