24 Ekim 2020 Cumartesi
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
El Emeği Göz Nuru
El Emeği Göz Nuru
Araçlarınızı Kışa Hazırlamak İçin 10 Adım
Araçlarınızı Kışa Hazırlamak İçin 10 Adım
İddialar Gerçeği Yansıtmıyor
İddialar Gerçeği Yansıtmıyor
Mühendislik Fakültesinin Adı Değiştirildi
Mühendislik Fakültesinin Adı Değiştirildi
  YAZARLARIMIZ
MAZLUMLAR İÇİN BİRLEŞEMEYEN MİLLETLER
23 Eylül 2017 Cumartesi Bu yazı 16986 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

 Adı sadece Birleşmiş Milletler  nerede, nasıl birleşiyorlar meçhul. Sadece kendi menfaatleri söz konusu olduğunda birleşe biliyorlar.

24 Ekim 1945 te kurulan birleşmiş milletler kendini "adalet ve güvenliği, ekonomik kalkınma ve sosyal eşitliği uluslararasında tüm ülkelere sağlamayı amaç edinmiş global bir kuruluş" gibi görünüyor hadd-i zâtında ama ne mümkündür…

Yani hulasa olarak uluslararası barışı, güvenliği korumak, toplumsal, kültürel ve ekonomik işbirliğini sağlamak amacıyla kurulmuş örgüt.

Lakin bunlar emperyalist ve kapitalist sistemi uyguluyorlar. Söz konusu sömürü olduğunda petrol, enerji, para olduğunda birleşebilmekteler. Keser misali hep kendilerine yontarak…

BM ye katılan liderlere  baktığımızda emperyalist  olanlar öyle masum öyle insaflı, öyle güzel mesajlar veriyorlar ki  çıkıpta bunlara kimse asla zalim senarist, oyuncu diyemez.  Çünkü rollerini harika oynuyorlar.

Sorsanız teröre karşılar, sömürgeye karşılar, insanlık ölmesin, mazlumlar zarar görmesin, çocuklar vatansız, ebeveynsiz kalmasın, masum kadınların namusu kirletilmesin mesajı veriyorlar.

Akabinde tüm oyunları entrikaları çevirmekte çok maharetliler. Sanmayın bu hain batı masumdur. Asla inanmayın onların sahte yüzlerine. Masum rolünü iyi bilirler bunlar. Mazlumlar ve Müslümanlar için hiç bir şey yapmazlar.

En yakınlarında ve hâlâ devam eden budist ineğe tapan tek bir tanrıya bile inanmayan, ineği yaradan ALLAH olduğunun bile bilincinde olmayan cani tapınakçılardır. Arakan’lı Müslümanları, insanlığı katlettiklerini göremiyorlar. Görmek istemiyorlar.Sonrada çıkıp ta bize insanlık dersi veriyorlar…

Lakin eğer Türkiye bu kadar güçlenmemiş olsaydı bizim söz hakkımız olmazdı. Mazlum un sesi, mazlumların hamisi, barınacak yeri limanı olamazdık.

Gerek Osmanlının son dönemi gerekse Cumhuriyet tarihi boyunca bize oynanan ihanet oyunları bitmedi, hâlâ  devam ediyor. 

Uyanık olmakta fayda var. Siyasi basiret çok önemli, gerek dış mihrakların gerekse içerde ki kollarının kumpaslarını iyi bilip; milleti hükümete karşı düşman etmeye çalışanları  devletimiz ve hükümetimiz  güvenilir bürokrat ve işçi atamaları yapmaları bu sancılı süreçlerde elzemdir.

*****

BM 72. Genel kurulunda verilen mesaj Donald Trump tarafından çok ilginçti…

ABD Başkanı,"Terörle mücadele kararı aldığım 50 kadar ülkeyle ortak aldığımız birlikte mücadele etme kararı sonrası kendi uluslarımızın dışında bunları tutmalıyız. Onları finansal kaynaklar sağlayanlara engel olmalıyız. Teröristler ve aşırılık yanlıları güç toplayarak Birleşmiş Milletler gezegeninin her köşesine yayıldı. Geçmişin aklıyla hareket etmeliyiz. Koalisyon ve istikrarı böyle sağlayabiliriz. Ülkelerin, kendi vatandaşlarının çıkarlarını korumalarını ve başka ülkelere saygı duymalarını istiyoruz. Tanrı'nın bize bahşetmiş olduğu hayat çerçevesinde ABD olarak kendi kaderimizi çizmek istiyoruz. Bu görüşmeler bize güzel ilişkiler sağlıyor." 

Bu sadece kürsü konuşmalarında kalıyor. Fiilen icraat hiç olmadı. Biz teröre karşıyız derler tırlarla pkk/pyd ye yardım yaparlar daha konuşma esnasındayken bile…

Ütopya söylemler pkk/pyd ye silahları veren ABD terörle mücadele ediyor; yerseniz…

Zannediyorlar ki pkk/pyd/ fetö/ABD bu silahşörler,fetö ve ABD terör örgütünü kullandığını zannedenlerden,fetöcüler  ABD’yi kullanıyorum diyor.

ABD ben hepsini kullanıyorum diyor. Bire ahmaklar kendilerine göre kullandıklarını zannediyorlar hâlbuki hepsi birbirini kullanıyor…

Trump hangi saygıdan bahsediyor, kendilerinin duymadıkları saygıdan mı? Bunlar tüm dünyanın aklıyla alay ediyorlar.

Kendilerine boyun eğmeyen liderleri yok etmek için çaba harcıyorlar. Yıpratmaya çalışıyorlar o ülkelerde maşalarıyla iç karışıklık çıkartıp sonrada çökertme operasyonu yapmaktalar.

*****

Sayın Cumhurbaşkanımızın tüm dünyaya insanlık namına verdiği ders…

“Geçtiğimiz yıl bu salonda sizlerle birlikte oluşumuzun üzerinden geçen sürede maalesef küresel barış ve istikrar daha da geriye gitmiştir.

Terörün ve savaşın çirkin yüzünü görmeye devam ediyoruz. Çatışma ortamlarından beslenen teröristler, faaliyetlerini muhtelif bölgelere yayarak sürdürüyor.

Yabancı düşmanlığı, kültürel ırkçılık ve İslam karşıtlığı etrafında buluşan radikal akımların şiddet dolu eylemlerini endişe ile takip ediyoruz.

Dünya barışı için yeni bir bakış açısı geliştirmeye ihtiyacımız var. Hiçbir kriz kendi haline bırakılarak çözülemez. Hepimizin elini taşın altına koyması gerekiyor.

Türkiye bu anlayışla girişimci ve insani bir dış politika yürütüyor.

Buradan tüm dünyanın huzurunda, topraklarında barındırdığı 3,2 milyon sığınmacının tüm yükünü Türkiye'nin omuzlarına bırakan ülkeleri ve uluslararası kuruluşları, verdikleri sözleri tutmaya davet ediyorum

Türkiye, Suriye ve Irak'taki istikrarsızlıktan beslenen DEAŞ ve PKK gibi bölgenin en eli kanlı terör örgütleriyle kıyasıya bir mücadele içindedir”.

Türkiye olarak yenidünyanın imarını, huzuru, barışı, insan gibi yaşamayı sömürücülüğü, mazlumlara ve Müslüman coğrafyalara yapılan katliamlara hain terör örgütlerine karşı duran gerek devlet olarak gerek millet olarak bilirim ki tek ülkeyiz.

Terörün dostu olmaz. Teröre kucak açan ülkeler ilmeği kendi boyunlarına geçirdiğinin farkında değiller.

Farkına vardıklarında yağlı urgan boylarını uzatacaktır…

Gelecek nesillerinin hayatlarını ateşe atıp, ipotek altına veriyorlar teröre kapı açarak.

İnsanlığa ihanet edenlere Yunus Emre’nin sözüyle seslenmek isterim.

“Olsun be! Yaradan vardır. Sanma ki, zalimin ettiği kârdır. Mazlumun ahı indirir şahı. Her şeyin bir vakti vardır”…

Siyasetçi/Yazar


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Ahmet Tarlabölen
Ahmet Kankal
Sadettin Şahin
Kırlangıçoğlu Oktay
Bahattin Akyön
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  23 Ekim 2020 Cuma
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net