02 Mart 2021 Salı
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Kırıkkale'ye Yeni Sanayi Sitesi
Kırıkkale'ye Yeni Sanayi Sitesi
101 Yaşlı Vatandaşa Jandarma Şefkati
101 Yaşlı Vatandaşa Jandarma Şefkati
Uzaktan Eğitimde Derslerden Kopmadılar
Uzaktan Eğitimde Derslerden Kopmadılar
Kırıkkaleli Sporcunun Uluslararası Başarısı
Kırıkkaleli Sporcunun Uluslararası Başarısı
  YAZARLARIMIZ
Ak Parti de Gündem; Yönetim ve Gençlik!
13 Ekim 2017 Cuma Bu yazı 43480 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Ak Parti Mürsel Akçay’ın istifasının ardından yeni İl Başkanını buldu. Bana göre sürpriz olmayan bir isim, Nuh Dağdelen İl Başkanı oldu.

1,5 yıl önce, 22 Mayıs 2016’da bir yazı kaleme almıştım ve eski İl Başkanı Mürsel Akçay’ın, ayrılabileceğini yazmıştım. Aynı yazımda İl Başkanlığı için Nuh Dağdelen ve Mustafa Babayiğit isimlerini telaffuz etmiş ve ikisine de %50 şans vermiştim. Hatta yazımda Mustafa Babayiğit’in tek handikapını Paralel Yaftası olarak lanse etmiştim. Mustafa Babayiğit’in isimlerini telaffuz etmiş ve ikisine de %50 şans vermiştim.

Hatta yazımda Mustafa Babayiğit’in tek handikapını Paralel Yaftası olarak lanse etmiştim. Mustafa Babayiğit’in FETÖ/PDY üyesi olup olmadığına yargı karar verecek. Kendisini tanıyan bir kişi olarak hiç içlerinde görmediğimi ancak kripto olup olmadığını bilmediğimi beyan etmek isterim. O dönem Babayiğit ismi sokakta Paralel olarak çok sık lanse edilmekte idi. (Darbe öncesi FETÖ/PDYnin ismi Paralel idi) Nuh Dağdelen içinse Genel Merkez ayağının kuvvetli olduğunu, partisinden hiç kopmadığını, tecrübeli bir isim olduğunu, vekiller ile ortak nokta bulabilirse kesinlikle il başkanı olacağını yazmıştım. Görünen o ki FETÖ yaftası Babayiğit’i cezaevine gönderdi. Vekiller ile ortak payda yakalayabilen Nuh Dağdelen’de İl Başkanı oldu. Yani 1,5 yıl evvel kaleme aldığım yazı aynen vuku buldu.Tabi gazetecilikte öngörülerin gerçekleşmesi insana gurur veriyor.

Mesleğimizi iyi yaptığımız duygusu bizi daha çalışkan bir hale getiriyor. İnşallah Mustafa Babayiğit ihanet çetesinin içerisinde yer almamıştır ve aklanarak siyaset arenasına döner. Yok, eğer o hainlerin içerisinde yer almışsa en ağır şekilde cezalandırılması gerekir. Nuh Dağdelen yeni İl Başkanı olmasına karşın önceki döneminden çok daha tecrübeli ve akıllı davranıyor. Kırıkkale siyasetine denge getirmek görevini sırtında taşıyor. Belki de dengeyi sağlayabilmek için ne yapması gerektiği düşüncesi geceleri uykularını dahi kaçırıyor. 2019 seçimlerini hedef olarak görüyor ve şimdiden sahada yer alıyor. Mehmet Demir’in de söylediği gibi 2. Dönem Başkanlık daha kolay ve daha başarılı oluyor.

Şimdi herkes merak ediyor yönetim nasıl olacak, İlçe Başkanları kim olacak, Gençlik ve Kadın Kollarında değişiklik olacak mı? Tüm bu soruların cevaplarını bu yazımda bulmaya çalışacağız. Öncelikle hemen belirteyim, Kongre tarihine kadar Ak Parti mevcut yönetimle devam edecek. Kongre de yeni yönetim görev alacak. Yeni yönetimin nasıl şekilleneceğine bakacak olursak Nuh Dağdelen’in denge siyasetini göz önüne almamız gerekir. Bana göre yeni yönetimde Ak Parti’nin tüm ekiplerinden isimler yer alacak. Milletvekilleri, Belediye Başkanları, İl Başkanı, Partinin bir çok kademesinde görev almış eski yeni bir çok isim yada temsilcisi yeni yönetimlerde yer alacak. Ak Parti’de hedef 2019’a en az küskünle ve tam kadroyla girmek. Bunun için de yönetim her kesime hitap edecek isimlerden oluşacak.

Gelelim İlçe Başkanlıklarına. Görünen o ki Genel Merkez değişecek ve duracak İlçe Başkanlıklarını önceden belirlemiş. Hatta yerlerine gelecek isimler bile belli olabilir. Tabi yeni İl Başkanının da görüşleri alınacaktır. Ancak hemen belirteyim başarısız olan, çatışma içerisinde olan, eleştirilen hiçbir ilçe başkanı görevinde kalmayacaktır. Yeni gelen isim de tıpkı il yönetiminde olduğu gibi denge siyasetine uygun isimlerden olacaktır.

Kadın Kolları Başkanı geçen yaz değişti. Bu dönem de hakkında bir tasarruf olur mu? Devam eder mi bilinmiyor. Ancak kendisi devam etse de yönetiminde ciddi bir değişiklik olacağı aşikâr.

Gelelim Gençlik Kollarına… Gençlik Kolları Başkanı 30 yaşının üzerinde olması nedeni ile yeni dönemde görev alamayacak.Çünkü Ak Parti tüzüğüne göre 30 yaş üzeri kimseler Gençlik Kollarında yer alamıyor. Ak Parti için Gençlik Kolları en mühim kadrolardır. Çünkü Ak Parti en az Gençlerden oy almakta. Bu kadar Gençlik Yatırımına rağmen Ak Partinin en az oyu gençlerden alması ülke genelinde Gençlik Kollarının ne kadar başarısız olduğunun göstergesidir.

Yeni dönemde Ak Parti Ahbap- Çavuş ilişkisi ile Gençlik Kolları Başkanı seçmeyecek aksine sokakta, sahada olan, şehri bilen, çalışkan, siyasete hakim, ülke konularına vakıf isimleri tercih edecektir. %50+1 için en önemli çıta bana göre Gençlik Kollarıdır. Kırıkkale’de yapılacak Kongrede başkan olması en muhtemel isim ve bu vasıfları taşıyan tek kişi bana göre Çağlar Atmaca’dır. Çünkü Çağlar Atmaca, şehirde tanınırlığı yüksek, sevilen, ülke konularına vakıf, ekonomiyi, siyaseti, ticareti, insan ilişkilerini bilen, kulislere hakim, çalışkan bir isimdir. 7 Haziran Seçimlerinde partide hiçbir görevi olmamasına karşın 3. Sıra Milletvekili Abdullah Öztürk adına ilk mahalle mitingini yapan, gece gündüz çalışan, 1 Kasım’da yine 3. Sıra Milletvekili Mehmet Demir adına birçok toplantı ayarlayan, gece afiş asıp, sabah kahvaltı programı yapıp, akşama kadar Milletvekili adayının yanında gezen, Ak Parti’de siyaset yapan herkesin beğenisini kazanan hatta birçok başka partilinin dahi takdirini kazanan bir isim.

Kanal Siyasetin organize ettiği 2015 yılı için (7 Haziran ve 1 Kasım Seçimlerinin yapıldığı kritik yıl) Yılın Mikrofon Ödülleri töreninde hiçbir görevi olmamasına karşın “Yılın Genç Siyasetçisi” ödülü alması ne kadar başarılı olduğunu ve yetki verildiğinde ne kadar başarılı olacağını gösterir. Çağlar Atmaca, Referandumda ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yine aynı şekilde partisine hizmet eden bir genç. Ankara gibi zor ve büyük bir şehirde Ak Parti Gençlik Kolları Başkanlığında görevler yapmış, Alperen Ocakları, Ülkü Ocakları gibi yerlerde yetişmiş ve tecrübe kazanmış bir yetenek. Bana göre Ak Parti için bulunmaz bir nimet! Spordan, Sanata birçok sosyal alanda faal olan, kalemi kuvvetli, diksiyonu düzgün, oturduğu koltuğa yakışacak, hitabeti yüksek bir isim.

Aynı zamanda Liderlik vasıflarına sahip olan ve çok yüksek oranda Kriz Yönetimlerine hâkim, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sevdalısı birisi. Çağlar Atmaca’ya Gençlik Kolları hakkında düşüncelerini sorduğumda, ışıldayan gözlerle abi ben olsam şunları, şunları (kendisinin açıklaması doğru olan) yaparım, şöyle davranırım gibi birçok proje ve hedefi ortaya koydu. Yani içinde Gençlik Kolları Başkanlığı hayali yatıyor. Çevresi ve Arkadaşları hatta ailesi ve hatta ben aday olması için bastırıyoruz. Kendisi de mevcut başkanın görevde olduğunu ve takvimin henüz açıklanmadığını, açıklandıktan sonra adaylığın daha doğru olacağı düşüncesinde. Ben de istiyorum dedim. Çok istiyorum! Çünkü şehrimiz eskisi gibi genç siyasetçi çıkartamıyor. Çünkü şehrimizin Çağlar Atmaca gibi bu işin ocağında pişmiş, bu yaşta bu kadar tecrübe edinmiş, hem ilmi hem saha bilgisine vakıf olmuş isimlere ihtiyacımız var. 20 yıl sonra şehrimizi yönetecek isimlerin çantacı vekiller olmasını istemiyorsak bu değerlerimize sahip çıkmalıyız ve önlerini açmalıyız.

Ak Parti bu konuda bir sınav verecek ya 2019’da en çok ihtiyacı olan gençliği kaybedecek yada yeni rekorlar için bu gençliği kazanacak. Tabi birde olayın FETÖ/PDY tarafı var. Çağlar Atmaca’nın telefonları 2010 yılından başlanarak çok uzun süre FETÖ/PDY Terör Örgütü tarafından usulsüz olarak dinlenmiş. Dönemin İstihbarat Şube Müdürü Kamil Akyıl tarafından “Aşırı Sağcı Terör Örgütü” adında hayali bir örgüt bahane edilerek teknik ve fiziki takiplere maruz kalmış. O dönemlerde FETÖ/PDY tarafından defalarca tehdit edilmiş bir isim. Tabi yıllar sonra 17-25 Darbe Girişiminin ardından örgüt çökmeye başlayınca Çağlar Atmaca’nın usulsüz olarak dinlendiği Kırıkkale Emniyet Müdürlüğüne gelen müfettişler tarafından tespit edilmiş. Çağlar Atmaca halen soruşturması devam eden usulsüz dinleme dosyasında şahıslardan ve FETÖ/PDY’den şikayetçi oldu. Yani FETÖ/PDY Çağlar Atmaca’yı örgütleri için tam bir tehdit olarak görüyor ve onu fişliyordu. Kim bilir Allah göstermesin 17-25 Aralık veya 15 Temmuz girişimleri başarılı olsa başına neler gelecekti.

Ayrıca Çağlar Atmaca, 15 Temmuz akşamı yine kendisini ispat etmiş bir gencimiz. Üstünü dahi değiştirmeden, henüz hiçbir yerde meydanlara çıkın çağrısı yokken Kırıkkale Milletvekili Mehmet Demir’in yanında soluğu almış bir arkadaşımız. Sabaha kadar Cumhuriyet Meydanında binlerce hemşerimiz gibi ayakta durmuş ve sabahında Ankara’ya gitmiş bir isim. 15 Temmuz uGecesi ve Demokrasi nöbetleri fotoğraflarına baktığımız zaman hemen her karede Çağlar Atmaca’yı görmemiz mümkün olacaktır.Hatta Cumhuriyet Meydanında Kırıkkale Belediyesi tarafından sergilenen 15 Temmuz Fotoğraf Sergisinde bir karede yer alan Atmaca’nın gözlerine yansıyan yorgunluğu makalelere konu olacak cinsten. Vatan Sevgisini her sevginin üzerinde tutmuş ve FETÖ ile çocukluktan düşman olmuş ve FETÖ/PDY tarafından mağdur edilmeye çalışılmış bir gencin Ak Parti Gençlik Kolları Başkanı yapılmasını kimse sürpriz olarak karşılamaz.

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Yapmazlar  -  14-10-2017 - 22:37
Hakan Bey Çağlar Atmacanın Babasının adını bilen var mi? Ak Parti \'de genelde İş Adamlarının oğlunu yapıyorlar. Dayısı Amcası olmayan biri ağzı ile kuş tutsa yapmazlar.
Cemalettin Cemettin  -  14-10-2017 - 20:06
Sayın yazar bu Çağlar Atmaca ne kaddar büyük biriymiş böyle.Sayenizde tanıma şerefine eriştik.Bu anlattıklarına bakılırsa bu vatandaşa gençlik kolu başkanlığı 3-4 numero küçük gelir.Ak parti en iyisi bu beyefendiyi direk vekil adayı yapsın.
Haşim Kaya  -  13-10-2017 - 21:58
Sayın Gökkaya aldığınız ödül için tebrik ederim sizi. Geçtiğimiz günlerde bir yorumda sizden bahsetmiştim bilgi verildi mi bilmiyorum Bence yazının özeti ve vekillere çağrı Çağlar Atmaca\'yı Ak Parti Gençlik Kolları Başkanı yapın. Ancak en çok hoşuma giden cümle şu oldu \'20 yıl sonra şehrimizi yönetecek isimlerin çantacı vekiller olmasını istemiyorsak bu değerlerimize sahip çıkmalıyız \' Sizce sahip çıkılır mı?
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Yener Kazan
Nesrin Bulat
Bahattin Akyön
Pınar Taşcı YIKILMAZ
İsmail Dursun Kuzucu
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  02 Mart 2021 Salı
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net