02 Mart 2021 Salı
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Yeni Üst Geçitler Geliyor
Yeni Üst Geçitler Geliyor
Kırıkkale'de yüz yüze eğitime başlandı
Kırıkkale'de yüz yüze eğitime başlandı
Devletimizin bize sunduğu büyük bir fırsat
Devletimizin bize sunduğu büyük bir fırsat
Kırıkkale'de Yine Artış Var
Kırıkkale'de Yine Artış Var
  YAZARLARIMIZ
İSTİFA ETTİRMEYİN, YARGILAYIN!
20 Ekim 2017 Cuma Bu yazı 34429 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Türkiye 2013 yılından bu yana çok sıkıntılı bir süreçten geçiyor. 2002-2013 yılları arasında Ak Parti iktidarı ile Ekonomide ki büyüme, yüz yıllık kalkınma, inanç özgürlükleri, insan hakları gibi konularımız varken maalesef 2013 yılı itibarı ile artık son bulması gereken konuları konuşur olduk.

Hain FETÖ/PDY ve destekçisi dış güçlerin oyunları ile Türkiye’nin çağ üstü büyümesi engellenmeye çalışılıyor. Gezi Olayları, 17-25 Girişimleri, 7 Haziran Kumpası (PKK Partisinin yumuşatılarak servis edilmesi ve baraj üstüne çıkartılması) ve 15 Temmuz Darbe Girişimleri ile Türkiye’nin müthiş büyümesi engellenmeye çalışıyor.

Tabi iktidarda yaşanan her musibetin hesabını sormak üzere adımlar atıyor. 15 Temmuz öncesi Maalesef atılmayan adımlar 15 Temmuz Darbe Girişimi ile ülkemizi ve Milletimizi karşı karşıya getirdi.

 

15 Temmuz Darbe girişiminin ardından yapılan operasyonları, hemen hemen her kesim doğru ama eksik buldu. Eksik görülmesinin tek sebebi FETÖ/PDY’nin siyasi ayağı olarak gösterildi.

 

Bana göre her seçim sonucunun bir mesajı vardır. 7 Haziran’da halk Ak Partiye bir uyarı verdi ve Halka Yönelik seçim vaadi olmadığını söyledi, Ak Parti 7 Haziran gecesinden itibaren mesajı aldığını ifade etti. 1 Kasım’da halka yönelik vaatlerle halkın karşısına çıktı ve yeniden tek başına iktidar oldu. 15 Temmuz sonrası Ak Partinin oy oranları tavan yaparken Ak Parti en zor şeyi istedi ve Başkanlık Sistemi şart dedi. 16 Nisan oylamasında halk Ak Partiye bakın bu dediğinize de tamam ama yanlış yaparsanız 7 Haziran gibi sizi cezalandırırız dedi. Ak Parti de açıktan olmasa da Siyasi Ayağa girme sözü verdi.

 

İlerleyen süreçte Ak Parti yavaş yavaş siyasi ayağa girmiş durumda. İstanbul, Düzce ve Niğde Belediye Başkanları istifa ettiler. Bursa, Balıkesir ve Ankara Belediye Başkanlarının istifası isteniliyor. İyide ben bir şeyi anlamıyorum. Bu istifalar FETÖ/PDY’nin siyasi kanadımı, yoksa ifade edildiği gibi metal yorgunluk mu?

 

Eğer, Metal yorgunluk ise!

Seçimle gelen seçimle gitmelidir. Nasıl ki 1 Kasım’da Milletten yetki alan hükümet, darbe ile indirilemez ise aynı şekilde Belediye Başkanları da görevlerinde, seçime kadar durmalıdırlar. Eksik çalışmaları Ak Partiye zarar veriyor ise Parti içi tüzük uygulanarak çalışmaya zorlanmalı ve bir daha aday gösterilmemeliler. Yok, zorlamaya rağmen çalışmamakta direniyor ve Ak Partiyi manipüle ediyorlar ise Partiden İhraç etmeliler.

 

 

Şayet, FETÖ/PDY Üyeleri ise!

Bana göre FETÖ/PDY ile PKKnın, DAEŞin, El-Kaidenin, Hizbullahın hiçbir farkı yoktur. Nerde ne kadar bu örgütlerin mensubu varsa bence idam edilmeli, yasalarımızca da tutuklanmalıdırlar. Öğretmeni tutuklayıp, Topbaş’ın ve Arınç’ın damadını tutuksuz yargılayıp, herhangi bir belediye başkanını da sadece görevden alıp FETÖ/PDY ile mücadele ettiğini kimse savunmasın!

 

Bakın çok ince bir konu var 17-25 Aralık Girişimleri ile 15 Temmuz Darbe Girişimi arasında geçen süre zarfında yapmadığımız operasyonlar 15 Temmuz gibi lanet bir gece yaşamamıza neden oldu. Bugün yapmadığımız şeylerin yarın pişmanlığını yaşamamak için örgüt mensubunun partisine, babasına, kayınbabasına, görevine bakmaksızın tutuklanması gerekmektedir.

 

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, TRT World Kapanış programında yaptığı konuşmada "Dünyada adalet yok. Güçlü olanın haklı olduğu bir dünyada yaşıyoruz. Varil bombalarını kullanıldığı dünyada yaşamak bizim için züldür"dedi.  Cumhurbaşkanımız İnşallah bu sözleri Ülkemizi de içine katarak söylememiştir. Türkiye’de Adaletin olması için FETÖ/PDY üyesi siyasetçilerin de yargılanması ve en ağır şekilde cezalandırılması gerekmektedir. Ben Belediye Başkanıydım, İstifa ettim kurtuldum diye kimse kenara çekilmemelidir.

Aptalmışım, Kandırıldım gibi laflar kullanarak kimsenin hakkı yenmemelidir. Bir kimsenin, bir diğer kimseden daha çok aptal olmaya hakkı yoktur. Allah Katında herkes eşittir, en büyük adalet eşitliktir. Aptal olmanın bedeli fare deliği ise nerde ne kadar aptal var ise o deliğe girmesi gerekmektedir. Yok, istifa etti kurtuldu ise bu ülkede adalet yoktur ki İktidar partisinin ismini değiştirmesi gerekir. Kalkınmaya kimsenin diyeceği bir söz yoktur, olamaz! Herkes Kalkınma da 2002 ve 2017 arasındaki farkları görmektedir ancak Adalet işini biraz sıkı tutmamız da gerekmektedir.

 

Güçlü olanın Haklı olduğu bir dünyada ben yaşamak istemiyorum. Ben Allah’ın adaletini yeryüzünde görmek istiyorum. Cumhurbaşkanımızdan da Adalet istiyorum. İstifaları istenilen Belediye Başkanlarını, Yargı karşısına geçirmesini ve yaptıkları her şeyin bedelini ödettirmesini istiyorum.

Cumhurbaşkanımız Milletin İradesini en üst irade olarak gören bir siyasetçidir. Bunun için gerekiyorsa daha önceleri yaptığı gibi yine sandığa gitmesi gerektiğini düşünüyorum. Yok, FETÖ/PDY ile alakasız diyorsanız Demokrasiye saygı duymanızı ve seçimle gelenin, seçimle göndermelerini talep ediyorum.


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Yener Kazan
Nesrin Bulat
Bahattin Akyön
Pınar Taşcı YIKILMAZ
İsmail Dursun Kuzucu
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  02 Mart 2021 Salı
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net