10 Nisan 2020 Cuma
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Sanayi Çarşısına Maske Dağıtıldı
Sanayi Çarşısına Maske Dağıtıldı
Yıldırım  Erzurum'a Atandı
Yıldırım Erzurum'a Atandı
Örnek Muhtar
Örnek Muhtar
AK Parti'den Yardım
AK Parti'den Yardım
  YAZARLARIMIZ
BÜYÜK OLMAK
30 Ekim 2017 Pazartesi Bu yazı 14130 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

          Büyük olmak deyince Şunu başta belirtelim. Büyüklükten  kast edilen yol gösteren , yön veren , yardım eden  ve çözüm bulandır. Bu büyük insanlar hak ve hakikatden yana taraf olurlar. Yaradan dan dolayı yaratılanı severler. Faydalı davranırlar ve katkı sunarlar. Bizim kültürümüzde istişare etmek önemli bir yer tutar bilge insanlar , ak sakallılar bunların bilgi ve tecrübeleri her zaman  yolumuzu aydınlatmıştır.Makam ve mevki sahibi olan kişileride  halkımız büyük gözüyle görmüşler ve değer vermişlerdir. Onların  büyüklüğü  temsil ettikleri makama  hürmet ettikleri içindir. Büyük gördüklerimiz büyüklük yapamazlarsa  kendi havi hevesinin peşine takılır hak ve adaletten şaşarlarsa , köyünün  ve köylü sünün derdini görmemezliktengelen ve hatta köy odasını dahi köylüsünün elinden alarak burası işçilerin kalacak yeri olsun sizde başınızın çaresine bakın diyen Ahılı köyü  MUHTARI  gibi olursa , işte o zaman kim büyük kim küçük bir gözden geçirmek lazım.

                       Hep düşünmüşümdür şehrimize yön verebilen , çözüm sahibi  Adil yöneticiler arzulamışımdır kararlı , azimli , dava insanlarımız olsa diye Haktan yana taraf olup yanlış ı kaldırsa diye. Elbet de istediğimiz ve arzu ettiğimiz büyük insanlarımız vardır belki de onlar çok yakınımızdadırlar ve bizlerin onlara  yakışır olmamızı  bekliyorlardır , yani  bizlerin hak ve hakikati  savunmamızı , doğru ve dürüst davranışlar içerisinde olmamızı , yalan ve yanlış işlerden uzak durmamızı kendimizin çıkarlarından çok memleketimizin çıkarlarını savunmamızı , iğneyi önce bir kendimize batırıp  sonra çuvaldızı bir başkasına batırmamızı  bekliyor olabilirler. Buda  şu anlama gelir Memleketin için , şehrin için , köyün için veya mahallen için hatta sokağın için  katkı sağlamaya çalışırsan ,  gaflet ve tenbellik yapmaz sahip çıkarsan işte o zaman huzurlu ve mutlu olursun. Gelip geçici olan şu fani dünyada  bir sınav verdiğimizi ve bu sınavımızın ebedi bir hayatımıza etki edeceğini sakın unutmayalım ve bütün samimiyetimle söylüyorum .  Sadece ve Samimiyetle , bizleri yoktan var eden ve varlığından haberdar eden ALLAH CC  Kul olalım.


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Nusret Kılıç
Fazlı GÜVENTÜRK
Şevket ÖZSOY
Erol Serkan Kılıç
Hakan Gökkaya
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  08 Nisan 2020 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net