24 Mart 2019 Pazar
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Yeşil Keskin Bırakacağız
Yeşil Keskin Bırakacağız
YİH'de kapalı omuz ameliyatı
YİH'de kapalı omuz ameliyatı
Yaşlılarımız İle Gönül Bağı Kuruyorsunuz
Yaşlılarımız İle Gönül Bağı Kuruyorsunuz
Teköz, Türkiye Birincisi
Teköz, Türkiye Birincisi
  YAZARLARIMIZ
DİJİTAL HATA
14 Kasım 2017 Salı Bu yazı 8378 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Hata yapanların kolayca affedildiği ama güvenin ortadan kaybolduğu dünyamız oldu artık.Hayırlı olsun dileyim.Güvende,hatada hayatımızın vazgeçilmez bir parçası,değişmez yaşam kurgumuzdur artık.Kafamız doğrulara yorulmaz oldu.Beynimiz pozitif'ten uzak, negatif fikirler ile doldu taştı.

     İnternetler; yalancı alimler,sahtekar iş adamları,dürüst olduğunu iddia eden sahtekar kişilikler ile dolup taşarken,yüzleşmeler,karşılıklı sohbetler, ziyaretler,buluşmalar  artık nostalji haline geldi.Derler ya hani eskiye rağbet olsaydı bit pazarına nur yağardı diye,işte tam bu durum yani.

     Teknoloji hayatımıza girdiğinden beri,iletişim,ulaşımın hızlandığı,düğün davetiyelerinin dağıtımının Whatsap'tan yapıldığı,hasta ziyaretlerinin neredeyse Facebook'tan gerçekleştiği,duyuru ve etkinlikler için dijital dünyanın kullanıldığı yeni bir dünya. Hayırlara ve mutluklara vesile olsun ne diyelim.

     Gayret ve çabayı ortadan kaldıran,kolaycılığa kaçmamıza kapı açan,nemelazımcılığı hayatımıza kazandıran bu sistem, toplumumuz tarafından fazlaca rağbet görmekte ama bir çok değerlerimizi ortan kaldırmakta.

     Teması ,çay sohbetlerini bitiren,ziyaretleri ortadan kaldıran,yüz yüze diyalogları bitiren,saygıyı ve sevgiyi etkisiz kılan,yaşamımızın ayrılmaz parçası teknoloji hastalıkları peşi sıra getirmektedir.İnsanı yalnızlaştıran, içine kapanık bir dünya yaşamamıza vesile olan,platonik bir döngü ile yapay bir hayat sürdürmemize vesile olan bu hayat şekli, kıymetli zamanımızı boşa harcatmaktadır.

     Günümüz standartlarına göre eski yaşamlar biraz zor gibi görünse de emek,sevgi,saygı ve ahlak doludur.Sağlık,mutluluk,huzur gibi kavramların hayatımızda ne anlama geldiğini   bizlere açıkça göstermektedir.Başarının beden yorgunluğu ile birleştiğinde, mutluluğu tatlı bir uyku ile bizlere yaşatmakta.

     Ahlaklı bir nesil,sağlıklı bir toplum,bilinçli insanlar topluluğunun oluşabilmesi için yapmamız geren şey yüz yüze iletişim ve teknolojiye hak ettiğinden fazla değer vermemektir.Teknolojiyi hastalık boyutunda hayatımıza sokmamaktır diye düşünüyorum.

     Hastanelerimizde neredeyse internet hastalık servisi açılacak.Teknoloji bağımlılığı bizi bizden uzaklaştırmakta,bizleri,bizlerden almaktadır.Bizim biz olabilmemiz için bilgi kirliliğinden arınmış,deneyim ve tecrübenin kıymetli olduğu iletişim şeklini hayatımızdan çıkarmamamız ve bunun kıymetini,bilmemiz elzemdir.

     Eskiden eşimizi dostumuzu ziyarete giderdik,nerede o ziyaretler şimdi hatıra olarak internetlerde sadece birer paylaşım oldular.

Nursel Annaç


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Fazlı GÜVENTÜRK
bahattin akyön
Seyfettin Çetiner
Kırlangıçoğlu Oktay
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  23 Mart 2019 Cumartesi
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net