02 Mart 2021 Salı
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Kırıkkale'ye Yeni Sanayi Sitesi
Kırıkkale'ye Yeni Sanayi Sitesi
101 Yaşlı Vatandaşa Jandarma Şefkati
101 Yaşlı Vatandaşa Jandarma Şefkati
Uzaktan Eğitimde Derslerden Kopmadılar
Uzaktan Eğitimde Derslerden Kopmadılar
Kırıkkaleli Sporcunun Uluslararası Başarısı
Kırıkkaleli Sporcunun Uluslararası Başarısı
  YAZARLARIMIZ
Has, Saf, ÖzTÜRK!
29 Kasım 2017 Çarşamba Bu yazı 20730 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Bir önce ki yazımda Dünya’dan bi haber yerel siyaseti ve kısır çekişmeleri kaleme almıştım. Yazımda yerel siyasetçilerin neden Bakanlık gibi üst düzey görevler almadıklarını kendimce yorumlamıştım. Kırıkkale’nin ulusal siyaset yapmış iki siyasetçisi Alparslan Pehlivanlı ve Beşir Atalay’ı örnek göstermiştim. Yazı da kastım yerelden, ulusala giden ve seçilmiş siyasetçileri irdelediğimi belirtmek isterim.

 

3 Hilali ile gurur duyduğum, Başbuğ’u ile övündüğüm, Lideri ve Genel Başkanı ile ülkemi güvende hissettiğim Milliyetçi Hareket Partisinin Disiplin Kurulu Başkanı Halil Öztürk için ayrı bir yazı yazmam gerektiğini gördüm. Çünkü o MHP’nin 1 Kasım’dan bu yana en kilit isimlerinden bir tanesi. Neden m? Çünkü Meral Akşener ve yandaşlarının partiden ihraç edilmesi ile ilgili sürecin tamamını yönetmiş ve operasyonun başında olmuş iyi bir hukukçu.

 

Görevini layıkı ile yerine getiren Kırıkkaleli hemşerimiz Genel Merkezde çok etkin ve etkili bir isim. Kırıkkalelilerin âdete uğrak yeri olan odasında hem şehrimizin sorunları ile uğraşıyor hem de partimize hizmet ediyor. Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin en güvendiği isim olan MHP Disiplin Kurulu Başkanı Av. Halil Öztürk partimizin ilkelerine ve ahlaki yapısına uymayan isimleri ihraç ederken, aynı zamanda partinin en önemli temsilcilerinden biri haline geldi.

 

Ak Parti ile MHP’nin 16 Nisan Referandumu sürecinde yakınlaşması ile devlet kurumlarında ciddi yaptırımlar kazanan Av. Halil Öztürk, şehrimizin insanlarına da çok faydalı işler yapmaya başladı. Birçok kişinin devlette sıkışmış işlerini takip eden ve sonuçlanmasını sağlayan hemşerimiz siyasette gelecekte çok daha önemli vazifeler alacaktır. Bu vazifelerinde şimdi olduğu gibi yine şehrimize de bir çok katma değer katacağı aşikardır.

 

7 Haziran Seçimlerinde MHP Kırıkkale 2. sıra adayı olan Öztürk, birçok küskünün gönlünü almış ve birleştirici bir yol izlemiştir. Bu birleştiricilik sandığa da yansımış ve MHP Kırıkkale’de 1 vekil çıkartmıştı. Genel Merkezde onca görevi olmasına karşın şehrimizden hiç kopmayan Öztürk, her fırsatta soluğu şehrimizde almış ve halkımızla bir araya gelmişti.

 

2019 seçimleri yaklaşırken doğal olarak kulislerde ismi geçmeye başladı. Hemen belirteyim Öztürk’ün Belediye Başkan Adayı olacağını sanmıyorum. Çünkü Genel Merkezde bu tür kritik görevlerde bulunan bir kişi ülkemize, şehrimize ve partimize mecliste daha çok faydalı olacaktır. Zaten benim aldığın izlenim de bu doğrultuda diyebilirim.

 

Peki, aday olursa ne olur? Bence MHP Kırıkkale’de eski gücünü Av. Halil Öztürk sayesinde yeniden yakalayabilir. Bu güne göre daha tecrübesiz olduğu 7 Haziran’da bu kadar fayda sağlayan bir ismin bugün daha çok fayda sağlayacağını kestirmek güç olmamalı. Seçilmesi halinde de Mecliste veya Genel Merkezde çok daha aktif görevler alacağı kanısındayım. Çünkü muhaliflerin partiden ayıklandığı dönemde ki dik ve başarılı duruşu şahsına olan saygıyı epey bir artırdı. MHP Genel Merkezini belki de en çok Kırıkkaleliler ziyaret ediyordur. Kapısı 7/24 tüm Kırıkkalelilere açık olan Öztürk’ün daha önemli vazifeler ile görevlendirilmesi şehrimize birçok artı sağlayacaktır. En azından Ulusala çıkarttığımız 3. siyasetçi olarak kaleme alabileceğiz.

 

Çizgisini, duruşunu üslubunu hiç bozmayan Davanın gerçek adamı, soyadı gibi Öz Türk olan Halil Öztürk’ü çok daha önemli görevlerde görmek dileği ile…


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
71  -  03-12-2017 - 00:48
hakan bey senin köşe yazılarını uzun zaman dan beri takip ediyorum yine haklı bir yazı yazmışsın bizleri bilgilen dirmişsin baştan teşekkür ederim.kırıkkale miz den bir çok siyasetçi vekiller belediye başkanları geldiler akıllarda sadece ses getiren ler kaldı.mesala alpaslan pehlivanlı türkiyede tanımayan nadir.şim di bile konuşuluyor.bir hacı filiz bir osman durmuş.fazla kırıkkaleye bir şey yapmasa da açılımın mimarların dan beşir atalay.ağabey pehlivanlı.ama son zamanlar da sayın halil öztürk vekil olmamasına rağmen kırıkkale kamoyu tarafın dan adından çok bahsediliyor niye yaptığı güzel işlerden benim de yakın larım dan üç tane işe girmesin de rolü oldu.bizim halil ÖZTÜRK gibi siyasilere ihtiyacımız var KIRIKKALE son amanlarda devlet yatırımlarından yararlanamıyoruz.diyeceklerki yeni valilik.yeni adliye binası yeni ceza evlerigibi kaç kişi menmun.oyüzden KIRIKKALE mize sayın halil ÖZTÜRK gibi siyasilere ihtiyacımız var.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Yener Kazan
Nesrin Bulat
Bahattin Akyön
Pınar Taşcı YIKILMAZ
İsmail Dursun Kuzucu
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  02 Mart 2021 Salı
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net