10 Aralık 2018 Pazartesi
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Şampiyon babanın şampiyon oğlu
Şampiyon babanın şampiyon oğlu
MHP 3 ismi daha açıkladı
MHP 3 ismi daha açıkladı
Yolcu otobüsünde 5 kilo 250 gram eroin
Yolcu otobüsünde 5 kilo 250 gram eroin
Muhtarlar Bilgilendirildi
Muhtarlar Bilgilendirildi
  YAZARLARIMIZ
KADIN
04 Aralık 2017 Pazartesi Bu yazı 5275 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Dillerden isimlerinin düşmediği, kalblerde sevgilerinin unutulmadığı, hayata hayat katan ,akıl, dil, beyin ve bedenimiz olan erkeklere büyük nimet, ana, eş, aşcı, temizlikçi olarak kullanılan büyük bide eşsiz varlık kadınlar.

 Düzenin, intizamın, temizliğin vazgeçilmezi,toplum değerlerinin yapımcısı, şekil veren,onaran,tamir e den eden,bazen kıymet  gören bazen de aşağılanan Allahın erkeklere emaneti olan v arlık k adınlar.

 Tarihe yön veren,tarihi hafızalara kazıyan,kapılara çıp kapatan, yeniliğe ve t eknolojiye açık,unutulmayan  e unutturulmayan hayatın gerçeği olanlar.Erkeklerin vazgeçilmezi, bereket abidesi, yol arkadaşı, sırdaş, zenginlik ve sadakat kapısı kadınlar.

 Tarihe yön verdiğini zanneden nice  komutanın, padişahın, kralına kıl hocası,peygamberlere yoldaş, alimlere sırdaş, savaş meydanların erlerine yoldaş olan dünyamıza büyük nimet olarak bahşedilen arkadaş kadın.

 Hun İmparatoru Atillanında açıkca söylemekten çekinmediği ' 'Biz  ihana hükmettik,bir ahu gözlü de bize hükmetti''diye cihana haykırdığı ana, eş, kardeş olan zümrüt gözlü hayatın t adı kadınlar.

 Gülen, ağlayan, ağlatan,aldanan, doğuran, uykusuz kalan, aç  yatan,doyurmadan doymayan,kahkaha atan, her canlı gibi cana  an olan, güzelliğe güzellik k atan, Eğitim v e gelişim öncüleri, yara alsada k endi tedavi e den,dertlerini saklayabilen,suskunluğu ile haykırarak dertlerini haykıran k adınlar.

 Tarihte k adınlar hiç hak ettikleri seviyede muamele görmeseler bile, günümüzde bu algılar devam etse de,unutulmamalıdır k i;her zaman horlayan horlanır,küçük  örenler küçüktür.Televizyonlarda v e sosyal medyada duyduğumuz haberlerin ne kadarı gerçek bilemiyoruz ama kadınlara  apılan zülümler,merhametin bittiği ,ahlakın, anlayışın kalktığı, zulüm, baskı  ve baskının ayuka çıktığı görüntüsünü vermekte.

 Dinimiz kuranda kadınların Allahın emaneti olduğu unutulmamalı,hak ettiği değer verilmeli,yaşam kalitesi imkanlar ölçüsünde iyileştirilmelidir. Nezaketin, zarefetin, inceliğin yaşantımızdan kaybolması,toplumumuzda kadının ve kadınsı duyguların ortadan y ok olduğunu bizlere açıkca göstermektedir.

 Nursel ANNAÇ


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Hakan Gökkaya
Fazlı GÜVENTÜRK
Şuayip Bütün
Hakan Öztürk
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  10 Aralık 2018 Pazartesi
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net