22 Nisan 2021 Perşembe
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Kırıkkale'de Çiftçiler Zor Günler Geçiriyor
Kırıkkale'de Çiftçiler Zor Günler Geçiriyor
Soylu ve Eşinden Sessiz Sedasız Kırıkkale Ziyareti
Soylu ve Eşinden Sessiz Sedasız Kırıkkale Ziyareti
Genç Partide Yeni Dönem
Genç Partide Yeni Dönem
Şimşekler Bursa'da Mağlup 1-0
Şimşekler Bursa'da Mağlup 1-0
  YAZARLARIMIZ
MHP’Lİ BELEDİYELER
05 Aralık 2017 Salı Bu yazı 18614 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Bir yazı yazayım dedim. Belediyelerin tümünü inceleyeyim…

Ben yazılarımı yazmadan önce konuyu belirlerim. Sonra telefonuma notlar almaya başlarım. Aldığım notları toparlar ve ekibimle yazıya dökerim.

Notları toparladım. 2014 yılından bu yana Belediyelerin çalışmalarını, halka olan etkilerini, sosyal faaliyetlerini çıkarttım.

Araştırmam da o kadar ilginç konularla karşılaştım ki hayretler içerisinde kaldım.

Bir karar vermem gerekiyordu, ya belediyelerin eksiklerini, yanlışlarını eleştirecektim. Ya başarılı belediyeleri takdir edecektim.

Tatlı yiyelim, tatlı konuşalım…

Marifet iltifata tabidir. Hep olumsuzlukları örnek alıp okurlarımın içini karartmak istemedim.

Kırıkkale’de iyi şeyler olmuyor mu? Elbette oluyor…

Kırıkkale Siyasetçileri hiç iyi şeyler yapmıyorlar mı? Elbette yapıyorlar…

Çok sevdiğim arkadaşım dostum Mehmet Sayın’ın bir sözü vardır “Kim Kırıkkale’ye bir çivi çaktıysa Allah ondan razı olsun. Kimi imkânı var da çivi bile çakmadıysa Allah’ından bulsun” diye…

Biz bu yazımızda çivi çakanları yazalım…

 

 

 

Mesela Sulakyurt!

Dağın başında dedikleri bir yerde, Kırıkkale’ye en uzak belediyelerin başında gelir. Geliri en az belediye desek akla direk Sulakyurt gelir! Hele ki bir de belediye başkanları Ak Partili değil de MHP’li ise! Eyvah eyvah, Allah yardım etsin o ilçeye…

Neyse ki, Sulakyurt’un çok başarılı bir belediye başkanı var. MHP’li büyük belediyelerden araç-gereç alıp belediyesini hizmet ediyor. Bakanlıkların yolunu aşındırıyor, bürokratları bunaltıp az da olsa İlçesi için bir şeyler kopartıyor. Tek derdi Sulakyurt, İsmail Bildik’in! Sulakyurt’un alt yapısını baştan aşağı yeniledi, Sulakyurt’un tüm yollarını yeniden yaptı. Garajını 2 hatta 3 katına çıkarttı.

Sulakyurt halkı 2 dönem Ak Partili belediyeden görmediği hizmetleri gördü MHP’li İsmail Bildik sayesinde.

Sadece Sulakyurt mu?

Elbette değil… Kırıkkale’de de en sevilen siyasetçiden birisi İsmail Bildik, Çünkü şehrin tüm sorunları ile ilgileniyor, tüm ortak değerlerine sahip çıkıyor. Örnek mi? Kırıkkalespor’un şampiyonluk yolunda en önemli dönemeci olan Bartın deplasmanında tek siyasetçi vardı oda İsmail Bildik’ti. Yenilsek 4 puan geriye düşecektik. Yendik önce 2 sonra 5 puan önüne geçtik… Sevgiler sana Kırıkkale’nin yalnız Kurdu… Helal olsun sana!

 

 

Ya Yahşihan!

Dedik ya; Kırıkkale’nin en sevilen siyasetçisi İsmail Bildik buraya Ahmet Sungur’u da eklemek gerekir. 2009 yılında MHP ile seçim kazandığında Yahşihan Belediyesi bu ay maaşı nasıl öderiz diyordu. Belki şuan aylık geliri kadar olan borç yüzünden batık belediye konumundaydı. Ancak çok şanslı Yahşihan, hatta Kırıkkale! Üniversite bölgesine götürdüğü hizmetlerin karşılığını yatırım olarak oldu Yahşihan Belediyesi. Yatırımların karşılığını, gayrimenkullerini değerlendirerek aldı Yahşihan halkı… Podium AVM çevresi aynı şekilde. Kimse şehir batıya gider diye gazel okumasın, Kırıkkale’nin en batısı olan, Terminal Bölgesi ile hemen karşısı olan Podium AVM çevresi bir biri ile kıyaslanamaz.

Hem eskiden batıda değil miydi Yahşihan? Yada Kırıkkale Üniversitesi eskiden o bölgede değil miydi? Bölgenin artılarını kullanan siyasetçiler başarılı olurlar. Gelişmesini bekleyen değil!

Kırıkkale’nin tek göç alan İlçesi Yahşihan, 2009 yılında 8.000 civarında olan ilçenin bugün kayıtlı nüfusu 23.000, günlük yaşayan nüfusu 50.000! Ne demek biliyor musunuz? Yahşihan tam 5 kat büyümüş demek! 2009 yılında 10 km yapılı olan belediyenin bugün tam 200 km yapılı yolu bulunuyor. Ne demek izah edeyim mi? Tam 20 katı demek. Örnekleri sayfalarca çoğaltabilirim. Sadece bunlar mı? Asla, Kırıkkale’nin en çok eksiği bulunan sosyal faaliyetleri açığını Ahmet Sungur kapatıyor. 2009 yılından bu yana Kırıkkale’de yapılan konser sayısı ile Yahşihan’da yapılan konser sayısını karşılaştırsak sanırım Yahşihan açık ara öde çıkar. Bitti mi? Hayır! Yenişehir bölgesi, bugün Kırıkkale’nin buluşma noktası. Kırıkkale’nin en çok kurumsal firmalarını Yahşihan içerisinde bulunduruyor.

Ahmet Sungur, sokağa çıktığında herkesi kucaklayan yapısı ile tüm şehrin beğenisini sempatisini kazanmış bir isim. Helal valla sana Ahmet Başkan. Bravo sana! Allah gönlüne göre versin…

 

 

Birde Balışeyh…

Ali Dedelioğlu’da Ahmet Sungur ile 2009 yılında MHP ile seçim kazandı, daha sonra Ak Partiye geçti. Balışeyh o zaman rezalet durumdaydı. Cehdi Pehlivanlı iyi adamdı ama başarılı belediye başkanı değildi. Ali Dedelioğlu ile Balışeyh’in yapısı değişti.

Yapılan TOKİ’lerle ilçe köy havasından kurtulurken, Samsun Yolu etrafında ki düzenlemeler ile Balışeyh’in kimliği değişiverdi. Yolları, sokakları yenilendi. Alt yapısı güçlendi ben daha hiç durmadım Balışeyh’te sular kesik bilmem kaç gündür kesik sözünü.

Ben daha hiç tanık olmadım Balışeyh’te şöyle yolsuzluk var, böyle hırsızlık var sözlerini. Başkan’a Ali Dedelioğlu değilde Ali Abi diye hitap ediliyor. Siyasetçi olup insanların abisi olmak zordur. Ali Abi başarmış bunu tebrik etmek gerek.

Sadece bunlar mı?

Dolum tesisi denilince aklımıza Hacılar gelirdi eskiden. Şimdi bir de Balışeyh çıktı. Yatırımcılar güvenmedikleri yere yatırım yapmazlar. Ali abi nasıl güven verdi ise Yatırımcıların göz bebeği oldu Balışeyh. Düğün dernek kaçırmaz, cenazeleri ihmal etmez bir adam. Öyle ki babası vefat edince sanki bütün şehrin babası ölmüş gibi bir hava oluştu memlekette. İşte sevginin karşılığıdır bu. Belediye başkanlarının en zor işi istihdamı artırmaktır. Nüfus olarak küçük olan Balışeyh son yatırımlar ile bu sorunu aşmak üzere. Hele inşaatı tamamlanmak üzere olan Fişek, Havai Fişek, Biber Gazı ve Mermi Fabrikası bir tamamlansın. Tadından yenmez Balışeyh…

Allah sana güç kuvvet versin Ali Abi. Çalışma ve Hizmet şevkin daim olsun…

 

Şimdi diyebilirsiniz ki 2’si Ak Parti 1’i MHP belediye başkanı. Hani MHP’li belediyelerdi. Hemen altını çizeyim MHP’nin Kırıkkale’de zaten 1 tek belediyesi var ve oda başarılı bir belediye başkanı. Yani MHP %100 başarı ile hizmet veriyor.

 

Diğer iki belediyeye gelince! İkisi de MHP kökenli ve oldukça başarılılar. Diyorum ki partiler içerisinde en başarılı siyasetçileri çıkartma özelliği MHP’de. MHP’nin çıkarttığı, bulduğu siyasetçiler belki partilerini bırakıyorlar ama içlerinde Milliyetçi kavramını asla terk etmiyorlar. Siyaseti de Millet için yaptıklarından hep başarılı oluyorlar. Allah yollarını açık etsin, başarıları daim olsun.

 

Umarım 2019 yerel seçimlerinde MHP’miz İsmail Bildik gibi Ali Dedelioğlu gibi Ahmet Sungur gibi yeni isimler kazandırır şehrimize de Millet daha güzel hizmetler alır…


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
ZEYNEP ATA  -  07-12-2017 - 12:20
KIRIKKALEYE ÖYLE BAŞKAN LAZIM GERÇEKTEN HİZMET İÇİN ÇALIŞAN KİŞİLİYE SAHİP SAYIN İSMAİL BİLDİK GİBİ YÖNETİCERE İHTİYACI VAR KIRIKKALENİN YOLU AÇIK OLSUN
71  -  05-12-2017 - 14:23
hakan bey yine tarafsız güzel köşe yazmışsın baştan çok teşekkür ederim.ismail başkan atom karınca bartına maça gelmiş kırıkkale spor galip geldi üç puan aldık lider olarak kırıkkaleye geldik üç gün sonra baktık sulakyur a iki dolu tır malzema gelmiş bartın dan.adam maça geliyor bartın belediye başkanını ziyaret etmiş oda bu ziyaretden dolayı malzeme gödermiş ALLAH razı olsun bir kırıkkaleli olarak bartın belediye başkanına çok teşekkür ederim.sulakyur spor külübü var sahası yok.bahşılı da spıor müdürlüğü saha yapmış külübü yok .Ahmet başkan gönül adamı halk adamı nedemek halk adamı kimi görse halhatır sorar büyük se ellerin den öper küçük se yüzlerin den öper halka sırtını dömez.ali başkan da aynısı senin de söylediğin gibi bunları siyasete MHP soktu.bunlardan önceki belediye başkanları ak partiliydi.yahşihan da şefik başkan.balışehte cehti başkan niye bu kadar başarılı değiller di.üçü nede beldelerine yaptıkları hizmetten dolayı çok teşekkür ederim.senin arkadaşın söylediği gibi.elinden gelipte kırıkkale ye çivi çakandan ALLAH razı olsun.çivi çakmayanları da ALLAH a havale ediyorum.hakan bey kılevyene sağlık.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
İsmail Dursun Kuzucu
Erol Serkan Kılıç
Yener Kazan
MESUT ARLIER
Hakan Öztürk
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  21 Nisan 2021 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net