01 Mart 2021 Pazartesi
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Bu meseleyi annelerle çözeceğimize inanıyoruz
Bu meseleyi annelerle çözeceğimize inanıyoruz
Hırsızlık Şüphelisinin Hapis Cezası Ve 72 Suç Kaydı Çıktı
Hırsızlık Şüphelisinin Hapis Cezası Ve 72 Suç Kaydı Çıktı
MHP Esnafın Sorunlarını Tespit Etti
MHP Esnafın Sorunlarını Tespit Etti
Tükenmişliğin Bir İfadesidir
Tükenmişliğin Bir İfadesidir
  YAZARLARIMIZ
2017 Yılının Partiler Üzerinde Bıraktıkları -2
12 Aralık 2017 Salı Bu yazı 22826 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Siyaseti Öğrenen CHP

 

Cumhuriyet Halk Partisi, yıllardır süre gelen hatalarını bir kenara bırakmış durumda. Artık Ak Partinin belirlediği gündemin arkasından gitmek yerine kendi gündemlerini belirliyorlar ve gerçek bir muhalefet gibi hareket ediyorlar.

Mesela 2016 yılında 15 Temmuz Hain Darbe Girişimini dahi aklayan ifadeler kullanabiliyordu. Yok, Kontrollü Darbe yok Tiyatro diye. Yeni Kapı Ruhuna sadık kalacağız deyip 1 hafta sonra kullanıyordu bu ifadeleri. Kaygan olan zeminde usta siyasetçi Erdoğan karşısında bu tarz söylemler CHP’yi hiçbir zaman iktidar adayı yapmadığı gibi halk tarafından takdirle karşılanan bir muhalefette olamıyorlardı.

Mesela Reza olayında haklı bir söylemi var CHP’nin. Diyor ki CHP, “Biz 17-25 Aralık’tan sonra bunları yargılayalım dedik. Siz Fezlekeleri geçirmediniz.” “Biz FETÖ Savcıları değil Bağımsız Türk Mahkemeleri yargılasın dedik, siz buna da yanaşmadınız.” “Şimdi Reza şarlatan diyorsunuz, biz 17-20 Aralık 2013 yılından bu yana diyoruz. Bize kızıyordunuz, Şeref Madalyası takılması gerekiyor diyordunuz. Şimdi bizim söylediklerimizi diyorsunuz. Karar verin bir dediğiniz bir dediğinizi tutmuyor” diyor. Haksız mı kimse itiraz edemez? Allah var haklılar!

Mesela Belge olayında doğru konuşuyor CHP. Diyor ki; “Eyy Erdoğan belgeleri açıklayacağım.” Erdoğan belki siyasi tarihinde ilk defa tuzağa düşüyor ve yayınla diyor. CHP hemen yayınlamıyor, konu konuşulsun diye Salı günü yayınlayacağım diyor. Salı Gününe kadar gündem Belgeler… Salı günü çıkıyor Belge elinde tek tek açıklıyor falanca şu kadar, filanca bu kadar… Sonra belki Ak Partinin ilk defa eli ayağına dolaşıyor. Ak Partililer birbirinden farklı açıklama yapıyor. Biri belgeler sahte diyor. Öteki dekonttan belge mi olur diyor. Diğeri alış veriş yapılmış diyor. CHP çıkıyor bakın yakalandılar, hepsi farklı konuşuyor diyor. Madem öyle gelin komisyon kuralım araştırılsın. Ak Parti ret oyu vererek komisyona karşı çıkıyor. CHP çıkıyor gördünüz mü? Komisyon bile kuramıyorlar! Korkuyorlar, yakalandılar diyor. Ak Parti çıkıp, basına neden servis etmiyorsun diyor. En sonunda da Ak Partililer çıktılar ve kişilerin ticaret alışverişleri, banka kayıtları özeldir. TCK bilmem kaçınca yasaya göre bu suçtur.

Bildiğin mum dikme…

Bildiğin kabul etme…

Bildiğin yakalanma duygusu…

Yani CHP artık eteğinde ne varsa dökmüyor. Elinde ki kozu bir gürde kullanıp bitirmiyor. İki konuşulup unutulmasına müsaade etmiyor.

Ancaaaak;

CHP’de bir sorun var!

Ney mi? Önce bir hikaye anlatayım!

Köyün birinde muzip, yalancı bir çoban varmış. Çoban sıkıldıkça köye iner sürüye kurt daldı diye köylüyü ayağa kaldırırmış. Bunu birkaç sefer yapınca çoban köylü artık önemsememiş çobanı. Bir gün sürüye gerçekten kurt dalmış. Çoban köye gelmiş eyy köylüler sürüye kurt daldı demiş. Yırtınmış. Çırpınmış… Ancak hiçbir köylü inanmamış. bu sefer kurt gerçekten sürüye dalmış ama köylüyü inandıramamış ve sürüde bir tane koyun kalmamış.

Bunun için halkı heyecanlandıramıyor, CHP. O kadar çok halkı galeyana getirdi ki belge diye, hepsinin içi fos çıktı! O kadar çok yırtındı ki Memleket elden gidiyor diye, halk artık inanmıyor. O kadar çok Türkiye karşıtlarını savundu ki Türkiye artık güvenmiyor.

Belge diyor, insanlar sahtedir diyor. Belge gerçekse bile Türkiye düşmanları servis etmiştir algısı oluşuyor.

Onun için CHP siyaseti öğrendi öğrenmesine de çobanın durumuna düştü. Belge gerçekse bile kimse inanamıyor…

Yani CHP’ye Türkiye güvenmiyor.

Bu güven sorunu oldukça CHP iktidar olamaz. Hatta Ana muhalefet görevini yerine getiriyor diye takdir bile toplayamaz.

Onun için bir önerim olacak CHP’ye…

Bu güven sorununu aşmak için Değişim şart. Hazır siyaseti öğrenmişken, halkı da biraz olsun heyecanlandırın…

Yarın: MHP


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Yener Kazan
Nesrin Bulat
Bahattin Akyön
Pınar Taşcı YIKILMAZ
İsmail Dursun Kuzucu
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  01 Mart 2021 Pazartesi
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net