28 Ekim 2021 Perşembe
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
  YAZARLARIMIZ
YERİNDE DURMUYOR
15 Aralık 2017 Cuma Bu yazı 21754 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Yaklaşık bir ay önce ben gidiyorum demiştim. Kendimce manen arınmaya, bir umre yapan anasından doğmuş gibi tertemiz olur hadisi şerifi ışığında ter temiz olmaya çıkıyoruz yola demiştim.

Elhamdülillah çıktık 48 kişilik bir grup ile yola. Daha ilk adım olan otobüse binilme anından başlayarak gözlerinde kutsal toprakların ışığını gördüğüm cennet yolcuları adını verdiğim grubun dönünceye kadar Kâbe Ravza aşklarını yakından gördüm müşahede ettim.

 Her ibadette, her ziyarette, her anlattığımız, tanıttığımız bölge ve yerde umrecilerin gözyaşlarının sel olduğunu, adeta her ter dalması ile her gözyaşı ile şıpır şıpır günahların döküldüğünü gördük.

Elhamdülillah sorumluluğumuz altında arınmaya yolculuğa çıkan kardeşlerim arasında bu mübarek yerlerden en az etkilenen, en az temizlenen, en az yüreği yanan ben oldum diyerek nefsimi yenmeye çalışayım ve bu arınmaya yolculuğun gitmeyen herkese nasip olmasını ve gidenlere de tekraren nasip olmasını yaradan rabbimden diliyorum.

Biz “ora”larda iken tabii ki dünya durduğu yerde durmadı. 

Hayatın devam ettiğini ara ara açtığımız Türk kanallarından veya internet haberlerinden takip ettik elbette.

Ülkemizi ilgilendiren konularda doğal olarak çokça olmasa bile özellikle gündemi takip eden ve bu konu ile ilgisi olanlarla beyin fırtınası yaptık. Fikir aldık fikrimizi söyledik.

Bu süre zarfında Kabe’den Ravza’dan dualarımızda tüm eşimize, dostumuza, anamıza, babamıza, evladımıza dualar ettik. Buradan dua gönderen, selam gönderen tüm istekleri yerinde arz ettik yaradan Rabbimize.

Bu duaların arasında birde beddua vardı.

Biz oradayken dünyanın süper gücü gören Amerika’nın işgalci Yahudi devleti İsrail’in başkentini Kudüs’e çekme kararı Müslümanları en çok rahatsız eden konuydu ve doğal olarak beddualarda yerini aldı.

Kişiler bazında Mekke’de Medine’de bindiğiniz taksiden, alış veriş yaptığınız dükkâna, sokakta temizlik yapandan, mal mülk sahibi insanlara kadar  konuştuğunuz zaman herkes bu karara son derce tepkili.

Beddualarda olan bu konunun fiili çözümü için kim ne adım attı, hangi ülke ne yaptı bunu görmek lazım.

Kişisel anlamada duyulan bu rahatsızlığa bazıları duyarsız kalmakta veya yeterli tepkiyi vermemektir. Türkiye ve Cumhurbaşkanın himayesinde yapılan İslam işbirliği toplantısında alınan bu kararlara uyduğunu beyan edenlerin yanında hangi ülkelerin korkudan bu toplantıya katılmadığını da gördünüz değil mi?

Adeta basiretleri bağlanmışçasına ülkelerinde ki zaten özgür olmayan basına bu konuyu soğutma ve sıcaklığını yitirmesi konusunda telkinde bulunanlardan zaten tepkilerinin sert olması beklenmez. Ama Allah’tan korkmuyorsanız kuldan utanın bari de özgür bırakın halkı haberi alsın dünyada ne oluyor ve tepkilerini koysunlar ortaya.

Maalesef dünya Müslümanları pek bir araya gelemiyor. Geldiklerinde de etkili olamıyor. Ama iş Müslümanların ilk kıblesi olunca farklı olmalı. Bu harem hepimizin haremi bu nedenle herkes elinden geleni yapıp gerekirse mallarını boykottan, beddua ve dualarda yer vermeye kadar kişisel tepkisini vermeli.

Hep söylüyoruz. Ülkemi ilgilendiren her konuda birliğimiz olmalı, olmalı ki dirliğimiz olsun. Ve yine haykırıyoruz ki konu mukaddesat olunca birleşmeli tüm ülkeler ve onların yöneticileri. Hesap ve hinlik yapmadan.

Selam ve dua ile…  


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şevket ÖZSOY
İsmail Dursun Kuzucu
MESUT ARLIER
Yener Kazan
Nesrin Bulat
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  28 Ekim 2021 Perşembe
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net