19 Ekim 2018 Cuma
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
TGF’de Büyük Bir Ailedir
TGF’de Büyük Bir Ailedir
Öztürk’ten Çiftçilere ve Taşıma Sektörüne Müjdeli Haber
Öztürk’ten Çiftçilere ve Taşıma Sektörüne Müjdeli Haber
Ticaret Borsası’ndan enflasyon mücadelesi
Ticaret Borsası’ndan enflasyon mücadelesi
Fikir Sizin Kırıkkale Hepimizin
Fikir Sizin Kırıkkale Hepimizin
  YAZARLARIMIZ
MESELE KUDÜS DEĞİL
19 Aralık 2017 Salı Bu yazı 8077 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Uzunca bir aradan sonra meselenin Kudüs olduğu bir dostlar meclisinden merhaba sevgili okurlar. Ümmetin Kıblesi, Resulullah'ın Mirac'a yükseldiği Mescidi Aksa, yüce kitabımızda Allah tarafından etrafı bereketlendirildiği bildirilen kutsal belde. Bütün dinlerin ortak kutsal mekanı, peygamberler şehri. Beytü'l Makdis. Yeryüzünde Kabe-i Şeriften sonra ibadet için inşa edilmiş ikinci şehir. Yeryüzündeki üç harem şehirden biri, yıllardır Yahudi İsrail işgali altında inleyen KUDÜS.

Fikir meclislerinde herkes aynı fikri paylaşmak zorunda değildir. Fikirler ortaya serilir, istişareler analizler yapılır. Doğrular ortaya çıkar, insan fikren doyar. Büyük ölçüde sizinde etrafınızda benzer sohbetler mutlaka oluyordur. Takdir edenlerde olur, eleştirenler de. Şöyle ki;

-Kudüs için neden bir tek biz endişe duyuyoruz, neden bir tek biz sahip çıkıyoruz diyenler,

-Bu Araplar var ya vakti zamanında bize şöyle yaptılardı, böyle arkadan vurdulardı diyenler.

-İsrail zaten 60-70 yıldır orayı işgal etmiş, şimdiye kadar kimse bir şey yapmamış, Filistin mi kalmış.

-Yahu davayı baştan Araplar kendileri satmış, baksana Suud'lara Mısır'a diğer arap ülkelerine sesi çıkan var mı? Eh İran'a da güvenip kuyuya inilmez.

- Filistinliler zamanında topraklarını satmasaymışlar Osmanlıya destek verselermiş....

-Bir biz miyiz Arapların koruyucusu, bizi götürüp savaşın içine çekecek bunlar, diyenler.

Bazıları ise ne orda ne burda, hani olmasa daha iyi olur ama yok illa savaşa girilirse (gerekirse) gider savaşırız ha diyenler...vs.vs.

Sultan Abdulhamit Han'a Kudüs yakınlarında bir köy yerleşimlik yer karşılığında Osmanlının tüm iç ve dış borçlarının ödeneceği teklifi edildiğinde; Ulu Hakan; Mekke Allah'ın Haremidir. Medine Resulullah'ın Haremidir. Kudüs ise bütün Müslümanların Haremi ve Namusudur dememişmiydi?

Sevgi dostlar; Filistin ve kutsal belde Kudüs, ata yadigarıdır, tapusu hala bizdedir. 400 yıl hakimiyetimizde kalmıştır. Kudüs; ben Müslüman Türküm diyen her Türk'ün atalarından kalan mirastır. Ben bu mirası istemiyorum diyen varsa 600 yıl dünyaya adaletle hükmeden ataların torunuyum dememelidir. Filistin halkı tam 70 yıldır terörist İsrail'in kan kusan silahlarının tanklarının karşısında taşlarla yumruklarla birer birer şehit düşerek, her geçen gün eriyerek Kudüs'ü savunmakta, İsrail'e karşı direnmektedir. Filistin cesurca İsrail'in önünde canı pahasına durmasa bu gün İsrail çoktan sınırlarımıza kadar gelmişti. Katil İsrail askerlerinin karşısında 8 yaşında çocuk bile korkusuzca ölümü göze alıp dimdik dururken, bize ne oluyor da Peygamber emanetine, Ata yadigârına, Ümmetin namusuna sırtımızı döner olduk. Kudüs'e sırtını dönen peygambere sırtını dönmez mi?

Kudüs aslında başlangıçtır. Şimdi karşı durulmazda ardı gelecektir. Nihai hedef ise Türkiye'dir. Sıra bize geldiğinde ise etrafımızda cılız da olsa ses çıkaracak bir tek İslam ülkesi kalmayacaktır.

6 Aralık 1917'de kuşatma altındaki Osmanlı ordusu kahramanca savunduğu Kudüs'ü İngilizler'e teslim etmek zorunda kalmıştı. Tam 100 yıl sonra...

6 Aralık 2017'de ise İsrail'in başkenti ilan edilmek isteniyor. Tarihe bakar mısınız? Tam 100 yıl sonra...Kudüs’te mesaj Türkiye’ye dir.

Kıymetli okurlar, bu hamle Araplara değildir. Bu hamle İran'a da değildir. Bu hamle Kudüs benim davamdır diyen Müslüman Türk Devletine meydan okumadır. Devlet de, devleti yöneten lider de bu resti görmüş karşılarına dikilmiştir. Eğri oturup doğru konuşmak lazım, şimdi zaman Siyonizm'in ve Emperyalizm'in bu meydan okuyuşuna karşı meydana çıkan Devletimizin ve Cumhurbaşkanımızın yanında dik durup destek olma zamanıdır. Ha sonra içerde ister oy ver ister verme o senin tercihin.

Sevgili dostlar; Osmanlı'nın yıkılışından beri İslam coğrafyası zulüm altındadır, sürgündedir, soykırıma uğramaktadır, sömürülmektedir. Bu gün her ne kadar sesleri fazla çıkmasa da, çıkanında cılız kalsa da, o cılız sesler böyle böyle büyüyecek, Türk'ün gür sesinin etrafında yükselecektir. Türk Devletinin gölgesinde olsa da zalime karşı dik durabileceklerdir. Çünkü artık tarih sahnesine Türkler yeniden çıkmaya başlamış, Ortadoğuya yeniden ayar vermeye çalışmaktadır. Eh haliyle çakalların hükmü sarsılmaya başlamıştır. (Nasıl mı? Bir kaç örnek: ABD’nin fetö teröristiyle 15 Temmuzda yapmaya çalıştığı darbe girişimini bastırmış, Katar’a hamlesi, Türkiye’ye rağmen devlet kurmaya kalkan Barzani'nin bitirilişi, Cerablus ve Elbab operasyonları ile planları altüst edişi, Rusya'dan s400 füzelerinin alımında sona gelindi, bölgenin bütün enerji hatlarının Türkiye üzerinden geçmekte. Reza Zerrap davasıyla kıstırmaya çalışıldı, ortaya çıkan delillerle bunda da rezil oldular, Daeş hamlelerinde rezil oldular. PYD'yi silahlandırdılar ama TSK'nın vurucu gücü karşısında şansları bile yok, ekonomik ve siyasi baskılara karşı dik duran bir Türkiye.)

Sözün özü sevgili dostlar, mesele ne Arap ne de Kudüs meselesidir. Bence siz meseleyi anladınız.

Sağlıcakla esen kalın…


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Kırlangıçoğlu Oktay
Şevket ÖZSOY
Fazlı GÜVENTÜRK
İsmail Dursun Kuzucu
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  19 Ekim 2018 Cuma
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net