06 Ağustos 2020 Perşembe
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Salgınla Mücadelede Kırıkkale Pilot İl Oldu
Salgınla Mücadelede Kırıkkale Pilot İl Oldu
Salgın Denetim Merkezi faaliyetlerine başladı
Salgın Denetim Merkezi faaliyetlerine başladı
YKS’de YİNE ABC KLASİĞİ
YKS’de YİNE ABC KLASİĞİ
 Kırıkkale'ye 55.5 Milyon TL yardım yapıldı
Kırıkkale'ye 55.5 Milyon TL yardım yapıldı
  YAZARLARIMIZ
MERKEZDEN YÖNETİM BLOCKCHAİN
21 Aralık 2017 Perşembe Bu yazı 15832 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Yaşlı Kurtların tecrübelerinden öğreneceğimiz çok şeyler olduğuna inananlardanım. Bu anlamda da sıklıkla onları ziyaret eder, onlarla fikir alışverişinde bulunurum. İşte Bitcoin (Dijital Para) lafını da para işlerine yatkınlığı ile bildiğim bir yaşlı kurt ziyaretinde işitmiştim. Ziyaretim iki yıl öncesine dayanır. Bitcoin kelimesi yeni yeni telaffuz ediliyordu; hiç unutmuyorum Yaşlı Kurt ziyaretimde bana şöyle demişti: “Evlat bak sana bir şey göstereceğim dedi. Masasından bir kâğıt çıkardı. Kâğıtta altın renginde üzerinde B harfi bulunan, sertifika v.s niteliğinde İngilizce bir şeyler yazıyordu. Bu ne dediğimde; bu dijital para sertifikası dedi. Benim oğlan beni aradı geleceğin yatırım aracı bu olacakmış. Aylık, yıllık kar ediyorsun sende bundan al, gel beni dinle!” demişti…

Yaşlı Kurt’a teşekkür ediyorum. Bitcoin sertifikasına sahip olmadım ama kaleme aldığım bir çok bilgiye sahip oldum.

O günden sonra Bitcoin lafı ve benzer kelimeler ilgi alanım içerisine girmişti. Konuyla ilgili yerli yabancı birçok kitap karıştırdım, makale okudum. Alana girdikçe dehşetengiz birçok bilgiye ulaştım. Blockchain diye ifade edilen şifrelenmiş işlem takibi sağlayan bir veri tabanı oluşturulmuş. Oluşturulan karmaşık bu veri tabanı ile gelecekte dijital bir dünya oluşturulacak, blackchain adı verilen bu tabanla kurulacak Mega-City, Lojistik-City ve Smart-City yerleşim yerlerinde ikame edilecek insanlara tek bir merkezden müdahale edilecek. Bitcoin’de bu kontrolün manipülasyon vasıtası olacak. Teknolojik Büyük Şehirler adıyla oluşturulan Mega-City’lerde bu dijital paralardan başkası geçerli olmayacak. Destek Şehirleri adı kurulan kentlerin dijital pazarından mal tedarik etmeniz bitcoin ile olacak. Asıl ilginç olanı Biometrik Çipler yerleştirilen “Dijital Şövalyelerin” yaşayacağı Akıllı Şehirlerin kontrolleri de bu dijital paranın yerleştirildiği dijital veri tabanlarıyla kolaylıkla yapılabilecek…

Bu projeler kimin işine yarayacak, veri tabanını ve dijital parayı kim kontrol edecek? Sorularının altından kim çıktı! Hadi bilin. Rothschild & Rockfeller Aileleri. Dijital veri tabanını oluşturanda, dijital parayı sunan da onların yirmi kusur şirketleri. Yani “YENİ DÜNYA DÜZENCİLERİ”…

Bunların oluşturduğu bu sisteme dâhil olman demek; onların isteğini kullanacaksın – beyefendilerin istediği ile izdivaç edeceksin, onların para birimi ile alış verişte bulunacaksın – çoluğuna, çocuğuna karışamayacaksın, onların şehirlerinde yaşayacak – hakim güçlerin istediği şekilde yaşacaksın. Kedini sevemeyecek, buğdayını bile yetiştiremeyecek; onların istediği Tanrıya inanacak-onlarının dinini yaşayacaksın. Haklılığını ispat etme imkânın Bitcoin ile olmayacak. İsyanın halinde Bitcoin’lerin veri tabanından silinecek “çırçıplak ortada bırakılacaksın.” İşte Yeni Dünya Düzencilerinin sana sunduğu seçenek: “Ya Modern Köle-Ya da Yok Ol” . The World in 2018 dergisini akılcılık ilkeleriyle incelemenizi tavsiye ederim.

Bilmem bu size bir şeyleri anlatıyor mu? Balık Hafızasına değil, Tarih Hafızasına sahip olmalıyız. The World in 2018 dergisini akılcılık ilkeleriyle incelemenizi tavsiye ederim.

Ya hu arkadaş bize Kurgu-Bilim gibi bir yazı hazırlamış, bizi geleceğin popülaritesini yaşamamamız için kendi şizofrenliğin içinde tanımlama yapmış diyebilirsiniz.  Dünyayı yaratıldığı günden itibaren şeytani arzularla idare etmek isteyen İnsanlarla mücadele etmiş, Hak yolu bulmuş; Allah ve Kuran Yolunu Kutsal Yürüyüş olarak adlandırmış bir Milletin evladı olarak TÜRK olarak uyarı yapmayı kendimize hak görmekteyiz bunda da kimse kusura bakmasın. Biz yazdık! Okuyan ders alan alır, almayan da kendi bilir…

Türkiye Cumhuriyeti Devleti gibi Milli Devletlere(Ulus Devletlere) düşen; Yeni Dünya Düzeninde Oyuncu (Aktör) değil, Oyun Kurucu (Teknik Direktör) olmaktır. Kapitalist Dünya Düzenini Tek Dünya Devleti Düzenine çevirmek isteyen USA ve İngiltere v.b gibi devletlerin kıymetli oyuncuları olma yerine, Garip Anadolu’nun Garip Yolcuları olmayı yeğlerim. Tıpkı Cumhuriyetimizin banisi M. Kemal Atatürk gibi!.

Şunu da belirtmeden geçmek istemiyorum. Daha önceki iki devrimi ( Endüstri Devrimi-Sanayi Devrimi)  pas geçmiş bir millet olarak Üçüncü Dünya Devrimi olan İletişim Teknolojileri Devrimini de (İnternet Devrimi) atlamalı mıyız .? Asla! Bilakis bu çağı en iyi şekilde analiz etmeli, öğrenmeli ve öğretmeliyiz ki. Dünyanın 4. Devrimi olacak OTOMASYON Devrimine hazır olmalıyız.

Ülkemizin bu konuda önünde duran iki büyük proje var. Biometrik Veri Tabanı ve 2019 Yılı Cumhurbaşkanlığı Devlet Yönetim Sistemidir. Bu iki projeye dayalı dikkatle yapılması gereken birçok alt projeler bulunmakta. Bunları da bir başka yazımda Analiz etmek isterim.

Dijitalleşmeye adım adım giden bir dünya da şu anda Ülkemizi içinde bulunduğu şartlarda analiz eden, dik duruşuyla sevgi kazanan ve yapacaklarıyla Türk Milletinin Unutulmaz Ataları unvanını alacak olması muhtemel Sn. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a çıktığı yolda muvaffakiyetler diliyorum. Sözlerimi şu Türk Atasözü ile bitirmek isterim: “ Zafer pek bir şey öğretmez, yenilgi çok şey öğretir.”

Sağlıcakla kalın…


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Kırlangıçoğlu Oktay
Halil Eşmebaşı
Erdal Geyikçi
Başar Özdemir
Ahmet Tarlabölen
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  05 Ağustos 2020 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net