01 Mart 2021 Pazartesi
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Bu meseleyi annelerle çözeceğimize inanıyoruz
Bu meseleyi annelerle çözeceğimize inanıyoruz
Hırsızlık Şüphelisinin Hapis Cezası Ve 72 Suç Kaydı Çıktı
Hırsızlık Şüphelisinin Hapis Cezası Ve 72 Suç Kaydı Çıktı
MHP Esnafın Sorunlarını Tespit Etti
MHP Esnafın Sorunlarını Tespit Etti
Tükenmişliğin Bir İfadesidir
Tükenmişliğin Bir İfadesidir
  YAZARLARIMIZ
OLMADI BABA!
25 Aralık 2017 Pazartesi Bu yazı 29473 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Şu sıralar ilimize bakan düzeyinde katılım bir hayli fazla. Önce Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya şehirde bir dizi ziyarette bulundu. Sonra Ak Parti İl Kongresi için Başbakan Binali Yıldırım şehrimize geldi. En sonda Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba şehrimizi ziyaret etti.

Tabi katılım bakan düzeyinde olunca beklentimiz yüksek oldu. Arkası gelmese de, sözler hava da kalsa da insan vaat duymak istiyor. En azından misafirimizin şehrimizi tanımasını arzu ediyor. Maalesef son üç ziyaretçide bizi tatmin edemedi ve heyecanlandıramadı.

Önce Aile ve Sosyal Betül Kaya’dan başlayalım. Sayın Kaya Referandum Sürecinde Avrupa’da yaşadığı sıkıntılardan dolayı günümüzün en popüler siyasetçilerinden birisiydi. Kaya Ülke Geneli yapılan yatırımlardan bahsetti. Kırıkkale’ye yapılan bir yatırımdan ya da yapılacak projeden bahsetmedi. Yani dersine çalışmamıştı! Kırıkkale’nin şu eksiği var diyemedi. Kadın Kolları toplantısında 2019 seçiminin ne kadar etkili olduğundan söz etti, daha çok çalışmalı ve Ak Partiyi daha çok tanıtmalısınız dedi. İyi de bu kadınlar neyi anlatacaklar, siz bile bilmiyorsunuz ki şehre yapılanları. Belki de yapılmamıştır! Hadi yapılan bir şey yok, seçimde bu kadınlar ne vaat edecekler seçmene? Siz bir müjde vermediniz ki Sayın Kaya, kadınlar bunu tüm şehre duyursun!

Başbakan Binali Yıldırım sevdiğim bir siyasetçi. Ulaştırma Bakanlığı döneminde yolları bölmesi, şehirleri birleştirmesi ile herkesin takdirini kazandı. Çiller’in despot yapısı, Mesut Yılmaz’ın güvensiz görüntüsü, Ecevit’in çaresiz duruşu, Abdullah Gül’ün emanetçi yapısı, Erdoğan’ın dediğim dedik duruşu ve Ahmet Davutoğlu’nun Hoca görüntüsünün ardından Binali Yıldırım’ın, Süleyman Demirel’i andıran espirili duruşu ve sıcakkanlı oluşu Binali Yıldırım’ı sevmeme neden oldu.

Ancak Binali Yıldırım’da Kırıkkale dersine pek çalışmamış belli ki… Kırıkkale’nin kanayan yarası olan ve kendisinin de uzmanlık alanı olan köprülü kavşak hakkında hiç konuşmaması ya bu sorundan bi haber olduğunu gösteriyor ya da köprülü kavşaktan bizim gibi Sayın Başbakanımızın da utanç duyduğunu gösteriyordu.

Vaat bekledik hepimiz heyecanlanacak bir vaat! Tabi Başbakan da farkındaydı durumun ve Kırıkkale Silah Üretim Merkezi haline gelecek dedi. Yanlış bir vaat tercih etti. Bunun iki sebebi var birincisi Kırıkkale zaten eskiden silah üretim merkezi idi ve bu durum Ak Parti İktidarı ile hızla yok oldu. İkincisi yıllardır her gelen Başbakan aynı şeyleri söyledi hiçbir ilerleme olmadı!

Bir vaadi daha vardı Sayın Başbakanın… Bence Kırıkkale hakkında hiç bilgilendirilmediğinin kanıtı idi! Çünkü Vali Behiç Çelik Kapalı Spor Salonu (ismi değiştirildi Yeni Mahalle oldu) 17 Ağustos (Başpınar) Kapalı Spor Salonu, Kapalı Yüzme Spor Salonu ve Merkez (Yenişehir’de bulunan) Kapalı Spor Salonu ile şehrimizin 4 tane kapalı spor salonu var. Elbette fazla mal göz çıkartmaz ama ihtiyacımızı karşılıyor. Yani Yüksek İhtisas Hastanesi geliştirilmiş ve kapasitesi artırılmışken, yeni bir Tıp Fakültesi Hastanesi yapılmışken, ihtiyaç fazlası yapılan Yanık (fizik tedavi oldu) Hastanesi gibi bir yatırım istemiyoruz biz. İhtiyacımızın karşılanmasını istiyoruz.

Ne mi ihtiyacımız? Madem spordan açıldı konu hemen izah edeyim; Kırıkkale’nin ciddi bir altyapı tesislerine ve Şehir Stadyumuna ihtiyacı var. Başpınar Stadı sadece futbol için yapılmamış ve çeşitli atletizm sporları içinde inşa edilmiş Şehrimiz için çok önemli bir yatırım. Allah yapandan da, tamamlayandan da razı olsun. Ancak diğer sporlar için yapılan alanlar nedeni futbol stadı için yeterli verimi vermiyor. Fikret Karabudak Stadının ise iki büyük problemi var. Birincisi stat fi tarihinde yapılmış ve gerek zemin, gerek tribün ve gerekse sosyal alan olarak ihtiyaçlarımızı karşılamıyor. İkincisi ise Stat MKE kurumunun ve kullanım hakkı konusunda her dönem bir kriz oluşturuyor. Sayın Başbakan keşke Fikret Karabudak Stadını MKE’den Gençlik ve Spor Bakanlığına geçirip 15-20 bin kişilik, Şehir Stadı yapacağız. Üstelik bu stat Ankara Takımları içinde bir alternatif olacak. Hatta Uluslar Arası bir turnuva alırsak Başkente yakın olması nedeni ile bu statta kullanılacak deseydi ne güzel olurdu değil mi? Ancak Sayın Başbakanımız maalesef Kapalı Spor Salonu dedi, Çünkü Kırıkkale dersine hiç çalışmadı!

Son olarak şehrimize Ahmet Eşref Fakıbaba onur verdi. Fakıbaba’da takdir ettiğim siyasetçilerden. Çünkü Fakıbaba torpille Bakan olan, halktan kopuk bir isim değil. Fakıbaba halkla omuz omuza vererek büyümüş ve Ak Partide nadir karşılaşılan bir durum olarak hak ederek makama gelmiş bir bakan. Ancak Fakıbaba’nın ziyareti de şehri havaya sokamadı, heyecanlandıramadı! Neden mi? Kırıkkale’de Allah için birçok yatırım yapıldı. Barajlar, Kırıkkale tarımı için birer umut kaynağı. Sayın Bakan şehrimizde 2018 yılının Kırıkkale’de tarım yılı olacağını beyan etti. Söz kulağa hoş geliyor, insan ister istemez heyecanlanıyor. Ancak işin içine girince moralimiz bozuluyor, ucuz etin verdiği heyecanın önce ital ete dönüp heyecanı kırması, sonra hansın malı çıkıp şüphe uyandırması, sonra iki marketin tekeline verilip moral bozulması gibi bir şey, bu vaatte. Neden mi?

Çünkü 2018 yılının tarım yılı olması için ne yapıldı Kırıkkale’de? Sulamalı tarım için alt yapı mı yapıldı? Ekili alanlar mı artırıldı? Çiftçiye ucuz mazot mu verildi? Yerli ve Güçlü Tohum mu dağıtıldı? Seracılık anlamında atılımlar mı yapıldı? Kırıkkale’de üretim çeşitliliği mi artırıldı? Buğday tarlaları, sebze yada meyve bahçelerine mi çevrildi? 2018 de ne olacak? Yoksa metoroloji uyardı kuraklık olmayacak mı? Yani iki boru döşenmediği için Nisan Ayında Yağmur Duasına çıkmak zorunda kalmayacak mıyız? Bizimle dalga geçmeyin artık üzülüyoruz, sevgimiz azalıyor!

 

Ben bu ziyaretlerden iki sonuç çıkarttım.

Birincisi Kırıkkale gerçekçi vaat verecek kadar önemli bir şehir değil gözlerinde. Nasıl olsa 3-0 yapılıyor. Vaat vermeye gerek yok, tatlı konuşmak yeterli. Bazen keşke 3-0 olmasaydı diyorum ama tek başına mücadele veren Mehmet Demir’e kıyamıyorum. Umarım bir daha ki dönem sırası 3 olmazda rahat rahat Ak Partiye bir ders verebiliriz.

İkincisi Kırıkkale siyasetçileri ve bürokratları Kırıkkale’nin sorunlarını ya bilmiyor ya da misafirlere aktarmıyor. Yani Spor İl Müdüründen, Valisine, Ak Parti İl Başkanından Milletvekillerine kadar kimse, hazır Başbakan ve Bakanlar gelmişken istekte bulunamıyor ve şehrin sorunlarını çözme noktasında bir adım atamıyorlar. İyi de niye varsınız o zaman?

Çözüm mü? Bence çok net! Ak Parti Kırıkkale’de artık elini kolunu sallayarak seçim kazanmamalı. İşte o zaman Ahmet Sungur gibi Mehmet Demir gibi halkın adamlarını çıkartıp önümüze koymak zorunda kalırlar. İşte o zaman siyasetçiler halkla geldiğini bildiği için ve halkın kendisini götüreceğini çözdüğü için hazır Başbakan gelmişken, siyasetçilerimiz Boş Bakan gözlerle karşılamaz ve yolcu etmezler.

Gelelim Başlığın hikâyesine. Yazımda belirttim gibi Başbakan Binali Yıldırım’ı espirili yapısından dolayı Demirel’e benzetiyorum. Malum Demirel’e Kıratçılar Baba derlerdi. Baba sözünü önce Binali Yıldırım’a sonra Ahmet Eşref Fakıbaba’ya söyledim. Şehrimize bir Babalık yapmadılar ama bu onların suçu değil ki…


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
A.VURAL  -  28-12-2017 - 02:52
SAYIN YAZAR SEN 1950-1960-1970-1980 SİYASETİNDE AKLIN KALMIŞ İŞİN GARIP TARAFIDA BİLGİLENEMEMİŞSINIZ . BAK SANA ANLATAYIM SENDE BİLGİLEN RAHMETLİ ÖZALLA BİRLİKTE ARTIK DEVLET KANALI İLE YATIRIMLAR BİTTİ YATIRIMLARI ÖZEL SEKTÖR YAPIYOR SEN BU ANLATTIKLARINI .BAKANA.MİLLETVEKİLLERİNE DEGİL İLİMİZİN SANAYI ODASI BAŞKANI,TICARET ODASI BAŞKANI,ESNAF KEFALEET KOOPERATİFİ BAŞKANINA ANLATACAKSIN VE NEDEN KIRIKKALEMIZE GEREKLİ HAMLELERİ YAPIP ORGANIZE OLMADIKLARINI SORACAKSIN SAYIN YAZAR ARTIK DEVLET YATIRIMDA YOK ÖZEL SEKTÖR VAR ZATEN SİZLERİN YANLIŞ YÖNLENDİRMENIZ YUZINDEN BU MEMLEKET BIR ADIM İLERLEYEMEDİ MESELA KÖŞENDEN SOR SANAYI ODASI BAŞKANINA NEDEN DAHA 1. INCI ORGANIZE SANAYIYI BİTIREMEDİNİZ TUM İLLER İKİNCİ,UCUNCU ORGANIZEYİ KURARKEN SİZ NEDEN OTURUYORSUNUZ DİYE SORSANA SAYIN YAZAR SENIN ANLAYACAĞIN İLİNDEKİ SERMAYE SAHIPLERİ PARA VE PROJE KOYACAK DEVLETDE SONUNA KADAR DESTEKLEYECEK ŞU ANDAKİ HUKUMETIMIZDE MUAZZAM BİR HUKUMET VE HER TURLU YATIRIMIDA DESTEK OLUYOR HADİ BAKALIM SENDE DERSINE İYİ CALIŞ 1 organızeyı neden bitiremedik ikinci uçuncu organıze sanayı bölgelerine niye başlayamadık bunları soralım esnafımızlaa.sanayıcılerimizle .medya ile beraber en az 10000 kışının istihdam edileceği atılımları yapalım kı bu boztoprağın buyuk yureklı çocuklarına iş bulalım bu da nasıl olur sayın yazar hep bırlıkdee beraberce olur her şey devletten beklenmez sağlık sıhhat uzun ömur diliyorum
tarafsız  -  25-12-2017 - 21:46
Kesinlikle dediginiz birçok şeye katılıyorum ama sormak istedigim bir kaç mevzu var bu karabudak stadyumu kim hangi akla hizmet neden suni çim yaptırdı topçular oynamak istemiyor deniyor zamanında ora valla çim saha yaptıralıbilirdi yanlış yapıldı..Yatırımlar noktasında kırıkkale belli bir alana sıkışmış durumda onlarda yapacak bişey yok diye vaat bile vermiyor işsizlik hat satfada yani diyolar ki göçün bu şehirden bişey olmaz çünkü yayılacak alanı kalmadı kırıkkalenin merkezde o yüzden yahşihana doğru büyüyor yarın orada dolunca nolacak evlerle cafelerle birazda doğuya farklı yerlere büyümesi lazım genişlemesi lazım fikrimce ayrıca bişey aktarılma konusunda 4 milletvekilinden 3 düştü bura ee anlatacak bişeyleri yok demekki insanlar bile göçüyor göç veriyor burda anlatılacak bişey yok diyor olabilirler yatırım bir tek silah ihsitas organize sanayi kırıkkaleyi geliştirmez bu böyle biline..milletvekillerininde kırıkkaleye yeterince yatırım alınmasını sağladıgını sanmıyorum nice vekiller var çok daha girişken şehirlerini geliştiriyor örnek mi tanımam etmem yanı başımızda aksaray 400bine yaklaştı nüfusu demekki gelişiyor çorum mesela gelişiyor ama biz yerimizde sayıyoruz inşallah gelişiriz büyürüz ama dedigim gibi şehir çok sıkışık birazda bu yönüyle şehrimiz kötü biraz büyük bir alana yayılsa daha iyiydi merkez
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Yener Kazan
Nesrin Bulat
Bahattin Akyön
Pınar Taşcı YIKILMAZ
İsmail Dursun Kuzucu
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  01 Mart 2021 Pazartesi
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net