06 Ağustos 2020 Perşembe
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Salgınla Mücadelede Kırıkkale Pilot İl Oldu
Salgınla Mücadelede Kırıkkale Pilot İl Oldu
Salgın Denetim Merkezi faaliyetlerine başladı
Salgın Denetim Merkezi faaliyetlerine başladı
YKS’de YİNE ABC KLASİĞİ
YKS’de YİNE ABC KLASİĞİ
 Kırıkkale'ye 55.5 Milyon TL yardım yapıldı
Kırıkkale'ye 55.5 Milyon TL yardım yapıldı
  YAZARLARIMIZ
BLOCKCHAİN 2
29 Aralık 2017 Cuma Bu yazı 15388 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Yeni Dünya Düzencileri tarafından oluşturulan ve yeryüzünde yaşayanların şimdilik beğenisine sunulmuş Bitcoin(Sanal Para) veri tabanı ile ilgili yaptığım araştırmaların bir kısmını önceki yazımda zikretmiştim. Bu yazımda ise yaratılan sanal âlemin toplumumuzda açtığı yaralara ve sürüklendiği boşluğa dair analizlerime yer vermek istiyorum…

Malum çevrelerce köpürtülerek Dünya gündemi ile birlikte Türkiye gündemine düşürülen Bitcoin ve Blockchain için söylenecek ilk kelime “altından mı kıymetliymiş?” sözünüzü işitir gibiyim. Evet.! Sunucuları öyle janjanlı hazırlamışlar ki! İlk piyasaya sürülüşünden itibaren Dolar cinsinden yüksek fiyatlarla paragözlerin dikkatini çekmeyi başardılar. Ardından deşifre ettikleri para ticaretinden geçinenlerin geniş spekülatif çevrelerinden faydalanarak toplumda parası ile yer tutmaya çalışanlara ulaştılar. Şimdilerde hedefleri bu kripto parayı kullanacak mürit kısmına geldi. Çünkü 1 Bitcoin’in şu an ki piyasa işlem değeri 14-15 Bin Dolar arasında…

Bu analiz ettiklerim bilmem size Türkiye de yaşanan 2002-2013 arasındaki bir sızıntıyı çağrıştırdı mı?. Sn. Cumhur reisimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın HUDER heyetini kabul ettiği konuşmasındaki ifadesiyle ; “Bu hareketin tavanı ihanet, ortası ticaret ve tabanı da ibadet “ tespitiyle örtüşmüyor mu?.

Yeni Dünya Düzeni kurmak isteyen malum çevreler Kripto Para=Bitcoin’i çekici hale getirip Yeni Dünyanın parası olarak kullanıma sunmak amacıyla İrlanda da Loto Firması Lottoland  arcılığıyla Bitcoin için Sayısal Loto çekilişi düzenlemeye karar vermişler bile!.

Ülkemizde ise ilk Bitcoin cinayeti işlenmiş, Antalya’da Eylül ayında boğularak öldürülen Şükrü Mert Ersoy cinayetinin bu sanal para nedeniyle işlendiği yetkililerce kamuoyuna duyurulmuştur. Konuyla ilgili Ersoy ailesi de; “Mert’in Bitcoin, Bitclup ve Elit Capital ile ilgilendiğini biliyorduk. Ancak oğlumuzun ne kadar dijital parası var ondan bir haberimiz yok. Oğlumuzun öldürülüş sebebi bu dijital paralardır” açıklamasını yaptı.

Bu cinayet bende Bonzai denen illetin ülkemizde 2014 yıllarında başlayan ölümlerini hatırlatıyor. Bonzai denen illet ilk kullanıma sunulduğunda ki önemsemeyişimizi bu kripto para Bitcoin’e duyduğumuz umursamazlıkla aynı olduğu kanaatindeyim.

Bir önceki yazımda da belirttiğim üzere: Amacımız Teknolojiyi kötülemek değildir. Amacımız Osmanlı İmparatorluğu dönemindeki tutucu, bağnaz kişilerin yaptığı gibi yeniliklere “gâvur icadıdır” diye fetva vermek hiç değildir. Menzil belli, yolumuz bellidir. Türk Milletinin uyanık olması, düşmanını tanıması ve kendisine ihanet edenleri tespitidir.

Gök kubbeyi kendisine çadır, Güneşi aydınlama aracı kabullenmiş TÜRK MİLLETİNİN evladı olarak çıktığımız Kutlu Davada Allahın yasakladıklarından uzaklaşmak, KURAN’IN yolundan yürümek hedefimiz olmalıdır. Bu hedeften sapanları da uyarmak öncelikli hedefimiz olmalıdır…

Kötü bir şeyin başımıza gelmesinden önce nasihatleri dinlemek, doğru nasihatlere itibar etmek zor olmasa gerek. Tıpkı Habertürk’ten Volkan Yanardağın haberin de verdiği bilgilere itimat etmek gibi: “AK parti Genel Merkezince yaptırılan Bitcoin Araştırma Raporuna göre: Kripto paralara ilişkin en büyük risk, bu paraların kullanımının kara para işlemlerine açık olması dolayısıyla devletler tarafından yasaklanmalıdır.

Para basımı ve arzının devletin elinde bulunduğunu düşünürsek, sanal paranın takibi, vergilendirmesi ve arzının yapılamaması devlet yapılanmasına aykırı bir durumdur.

Bitcoin piyasasında bir anda büyük kayıplar yaşanabilir. Ayrıca kime ait olduğu bilinmeyen ve merkezi bir otorite tarafından değerlendirilemeyen kripto paralar için açılmış hesapların dondurulması, bu paralara el konulması çok zordur” denilmektedir. Habere göre AK Parti Genel Merkezinin konuyu araştırması ve bir rapor hazırlaması ülkemizde yaşayan halkımız açısından takdire şayan bir durumdur. Genel Merkezi bu analizlerinden dolayı kutlarım…

Ülkelerin sınırlarının bir bilgisayar tuşu kadar yakınlaştığı çağımızda Bitcoin gibi ticaret emtiasının Dünya düzeni içerisinde olabilirliği dahi tartışılmaya başlandığı bu dönemde Devlet olarakta Millet olarakta gerekli önlemleri şimdiden almaya başlamalıyız ki Türk Milleti olarak bir treni daha kaçırmayalım. Mühendis-İktisat-Hukuk eğitimlerini tekâmül etmiş bir kardeşiniz olarak haddim olmayarak konu üzerindeki bazı analizlerimi sizlerle paylaşmak isterim:

Yeni Dünya Düzencileri ile Blockchain ve Bitcoin alanında mücadele edilecekse;

1-Ülke olarak Blockchain bir veri tabanı oluşturmalıyız. Hem oyun bozmak, hem de kendi oyunumuzu kurmak için bu olmazsa olmazımızdır.

2-Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin banisi M.Kemal Atatürk ifadesinde hayat bulduğu gibi: “…Ey Türk istikbalinin evladı! İşte, bu ahval ve şerait içinde dahi vazifen, Türk İstiklâl ve Cumhuriyeti'ni kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!”

Veri tabanı oluşturacak beyinlerimiz mevcuttur. Yeter ki bu beyinleri Yurt içinde tutabilelim. Bunun içinde Devletimizin ilgili birimleri (Merkez Bankası, Hazine vb gibi) bilgisayar yazılımı yapan, veri tabanı oluşturacak verileyicileri tespit etmek amacıyla bir scout ekibi oluşturmalı ve konu uzmanı iyi bir Teknik Heyet oluşturmalıdır.

3-Oluşturacağımız bu veri tabanına (Türkchain v.b gibi) uygun bir dijital para oluşturmalı ve bu dijital paranın kullanım amacı sadece ticarete yönelik olmalıdır. Dijital Köleler oluşturmak devletlerin hedefi olmamalıdır.

4-Oluşturulacak dijital paranın munzam karşılığı Altın ve Gümüş olmalıdır. Böylece Yeni Dünya Düzencilerinin düzenbazlıkları açık düşürülmüş olacaktır.

5-Oluşturulacak dijital paranın yurt içi kullanımında ticaret ve hizmet aracı olmasına özen gösterdiğimiz gibi yurt dışında da bu özene uyacak devletlerle uyumlu birlikler oluşturmak hedef-menzil olmalıdır. Dijital parayı modern köle olmak için hazırlanan projelere de uyanık olmalıyız.

6-Oluşturacağımız dijital veri tabanının ve dijital paranın hukuki alt yapısını oluşturmalıyız.

Aklıma gelen bu önerilere ilave olunacak pek çok bilgi ve doküman olduğuna eminim. Amacım karınca kararınca Dünya İnsanlığı ve Necip Milletimin zarar görmemesi için uyarılarda bulunmaktır.

Sağlıcakla Kalın…


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Kırlangıçoğlu Oktay
Halil Eşmebaşı
Erdal Geyikçi
Başar Özdemir
Ahmet Tarlabölen
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  05 Ağustos 2020 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net