28 Ekim 2021 Perşembe
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
  YAZARLARIMIZ
SAĞLIK HER ŞEY AMA YA SAĞLIKÇI
11 Ocak 2018 Perşembe Bu yazı 22610 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

25 Aralık günü 3 otobüslük bir grubu umre yolculuna göndermek için nokta camii önünde beklerken şiddetli bir karın ağrısı yaşadım. Önce yaşadıklarımı henüz geleli 10 gün olmasına rağmen arınmaya yolculuğa gidememenin stresi sandım ve önemsemedim.

Ama ağrı şiddetlenince hemen karşıda olan yaşam hastanesi basın sorumlusu Halil beyi aradım ve oraya geldiğimi söyledim. Nazik bir tavır ile kapıda karşıladı ve birlikte kayıt işlemlerinin ardından dahiliye doktoru Tuncay Maviş beyin yanına gittik.

Hani Türk filmlerinde babacan tavırlı doktor tiplemesi vardır. İşte o tavır ile karşılayan Tuncay bey ve hemşire hanımefendi kısa sorular ve tetkikten sonra safra kesesi sorunu olma ihtimalinin yüksek olduğunu söyledi. Kan tahlili ve Çocukluk arkadaşım Bedirhanın kardeşi Doktor Kutlucanın yaptığı ultrason neticesinde safra kesesi iltihaplanması teşhisi konuldu. Ama iltihap karaciğer ve pankreaslara sıçradığından kan değerleri anormal yüksek çıktı.

Dr Tuncay’ın isteği ile üç gün süreli hastanede yattım. Bu süre zarfında başta bana yakın ilgisini esirgemeyen ve daha sonra da aşama aşama telefon ile arayıp durumum hakkında bilgi alan ve halen almaya devam eden Tuncay hocaya hemşiresine ve tüm yaşam hastanesi ilgililerine teşekkür ederim. Tabi olarak bu hizmeti halka duyuran Halil Halat bey teşekkürden nasibini almalıdır.

Çocuklarımın ısrarı üzerine tedaviye Ankara da devam etmeyi planladım. Ama Kıymetli dost ve doktor hocalarımın telkini ile tıp fakültesi genel cerrahi bölümünde Doçent doktor Faruk Pehlivanlıya müracaat ettim. Tıp fakültesinde anestezi doktoru çok değerli kardeşim Gazi Akyurt ile Faruk hocanın yanına gittiğimde şahsen tanımış ve bir yerlerde beklide sohbetimizin olduğu Faruk hocanın da bizi ismen tanımış olası bizi tedavimiz konusunda rahatlattı.

O dakikadan itibaren Faruk hocanın ilgisine, bilgisine, efendi hareketlerine, mütevazı tavına şahit oldum.

Hemen hastaneye yatırdı ve nihayet 8 Ocak gününde ameliyat ile sonuçlanan bir sürece soktu rahatsızlığımızı.

Elhamdülillah ameliyatımız bitti ve dün evimize döndük. İnşallah iyileşme sürecindeyiz ve Rabbimin izniyle iyi olacak.

Şimdi burada birkaç konuya dikkat çekmek istiyorum. Birincisi geleceğe plan yaparken Rabbimin de bir planın olduğunu bilmemiz ve hesaba katmamız lazım. Zira ben sömestr tatilinde tekrar umreye gitmeyi ve artık iki ayda bir en az 15-20 günü kutsal topraklarda geçirmeyi planlarken ufak bir sarsıntı ile tüm plan bozuldu.

İkincisi sağlık çok önemli. Sağlığın bozuk olduğunda canın dünyanın hiçbir nimetini istemiyor. Hele yukarıda sözünü ettiğim sürenin büyük çoğunluğunu sadece serum ile beslenince dünyanın nimetlerine küsüyor insan. Ne diyordu Kanuni Sultan Süleyman: “Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi Olmaya devlet, cihanda bir nefes sıhhat gibi.” Gerçekten öyle.

Bir başkası ise kardeşim memleketin devletin kıymetini bilelim. Elhamdülillah memleketimizde sağlık kuruluşlarımız var ve gerçekten konfor ve sunduğu imkanlar ile özeli de devlete ait olanı da eskiler ile kıyaslanamayacak kadar farklı. Belki ilk defa hastanede yattım ama yıllardır gördüğümüz hastane olgusundan çok ileride.

Ve memleketimiz çok şükür adam gibi adam yetiştirmiş. Doktor Gazi’nin yakın ilgisi, Faruk hocanın terbiyesi, büyüdükçe küçülmüş hali, olgunluğu ve bilgiden ve ilgili olmaktan gözlerindeki ışıltı nasıl unutulur. Herkes tarafından sevilmesi ve senin doktorun kim dediklerinde Faruk Pahlivanlı ismin duyduklarına “Hah iyi tamam” kelimeleri bu insanın yeteneğini gösterir. Öyle ki bu samimi ve hasta ile bütünleşmiş hali yanındaki asistanlara yansımış. Aynı hocanın gözlerindeki merhamet onlarınkinde de var.

Kısaca ve en etkili kelimelerle Allah Faruk Hocadan ve ekibinden, beni narkozdan ayıltıp ilk nazlanmamı çeken Gazi hocadan ekibinden bu aşamada biz hastalara her türlü yardım ve tedavide bulunan hemşir, hemşire, hastabakıcı, temizlikçi ve yaşam ve Tıp Fakültesi hastahanesi tüm personeline ve beni ilk günden beri yanlı bırakmayan arayıp soran tüm dostlara tek tek  teşekkür ediyorum.

Demek ki neymiş, sağlık çok önemliymiş. Ama sağlık kadar ilgili ve alakalı olan sağlıkçı da bir o kadar önemliymiş.

Selam ve dua ile…

 


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Dilek  -  14-01-2018 - 12:22
Hocam Allah şifa versin iyiliginizi versin. Tuncer bey çok iyi doktor. Gazı beyi tanımıyorum ama siz iyi diyorsanız iyidir. Faruk bey çok bilgili birisi. Iyi doktorlar denk gelmiş Allahtan size.
H. Hüseyin Yitikbas  -  14-01-2018 - 07:31
Allah tüm sağlıkçılara güç kuvvet versin. Değerli baskanim sizede geçmişler olsun.
Güney YAVUZ  -  13-01-2018 - 23:09
Hocam Allah safi sıfatı ile sıhhat versin. Kirikkalemizin yetiştirdiği değerlere sahip çıkalım iyi ve doğru yazmışsınız. Yoksa değerlerimiz elimizden uçup gidiyor başka memleketlere.
Yusuf Terin  -  13-01-2018 - 09:18
Sayın Başkanım geçmiş olsun. Seni seviyoruz biz Kendine dikkat et.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şevket ÖZSOY
İsmail Dursun Kuzucu
MESUT ARLIER
Yener Kazan
Nesrin Bulat
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  28 Ekim 2021 Perşembe
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net