02 Mart 2021 Salı
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Kırıkkale'ye Yeni Sanayi Sitesi
Kırıkkale'ye Yeni Sanayi Sitesi
101 Yaşlı Vatandaşa Jandarma Şefkati
101 Yaşlı Vatandaşa Jandarma Şefkati
Uzaktan Eğitimde Derslerden Kopmadılar
Uzaktan Eğitimde Derslerden Kopmadılar
Kırıkkaleli Sporcunun Uluslararası Başarısı
Kırıkkaleli Sporcunun Uluslararası Başarısı
  YAZARLARIMIZ
2018’de Seçim Var
11 Ocak 2018 Perşembe Bu yazı 25942 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Meral Akşener her gittiği yerde 15 Temmuz 2018’de seçim olacak diyor. Kırıkkale’de de aynı sözünü tekrarladı. Bilgi değil tahmin dedi…

Meral Akşener’e katıldığım nadir konulardan birisidir, erken seçim…

Zira bende öyle düşünüyorum, 15 Temmuz 2018’de seçim bekliyorum!

Kim ne derse desin, “Görünen Köy Klavuz İstemez”

Her ne kadar Ahmet Yeşil bizi siyasetçi yerine koymasa da, siyasetten arınmış, Milliyetçi Hareket Partiliğini her yerde dile getiren bir Gazeteci olarak yazıyorum bunları.

Bahçeli’nin “Cumhurbaşkanlığı seçiminde Erdoğan’ı destekleme” kararı erken seçimin startıdır!

Neden mi?

Çünkü mantık bunu gerektiriyor…

Nasıl mı? Şöyle;

Birincisi: Şimdi Ak Parti ile MHP, Genel Seçimler için bir ittifak yaptı. 30 Mart 2019’da Yerel Seçimler var, yani genel seçimlerden önce… Kırıkkale, Kırşehir, Yozgat gibi şehirlerde Ak Parti ile MHP adayları kıyasıya seçim yarışına girerler. Bu yarış içerisinde Ak Parti adayı MHP’ye, MHP adayı Ak Partiye laf atar. Sonuç mu? İttifak zede alır!

İkincisi: İYİ yada kötü bir parti çıktı ortaya. Ak Partiye kızan, CHP’ye kızan, MHP’ye kızan oraya gidiyor. Partinin daha da büyümemesi için Baskın Seçim her zaman olağandır. Akşener her ne kadar seçime hazırız dese de bariz ortada, hazır olmadıkları. Olası bir baskın seçim ile İYİ Partinin barajı aşması engellenebilir!

Üçüncüsü: Ak Parti eriyor! Her yerde eriyor… Bakınsanıza aylardır anket bile açıklanmıyor. Sizce anket neden açıklanmıyor? Çünkü Ak Partinin oyları düşüyor. Ak Parti oy erimesine müdahale edemez ise oylar daha fazla düşmeden müdahale yapmak zorunda kalır. Yani %30’lara düşmemesi için %40’lara razı olur ve erken seçim kararı alır.

Dördüncüsü: Ekonomi git gide bozuluyor. Her ne kadar Süleyman Köstekli büyüme var esnafa yansıdı falan diyorsa da esnaf kan ağlıyor. İnsanların alım gücünde ciddi düşüşler var. Doğalgaz, Elektrik, Su faturalarında zaman kendini gösteriyor. 100 liralık market alışverişleri 200 liraya çıkmış. Ak Parti iktidarında ekonomik kriz ilk defa vatandaşın cebine yansıdı. Belli ki engel de olunamıyor! Ekonomi daha da bozulmadan Ak Parti erken seçim yapar, ekonomik kriz içerisinde seçime gitmek istemez.

Beşincisi: Ak parti içerisinde muhalefet iyice kafa tutmaya başladı. Abdullah Gül’ün çıkışları Ak Partiyi sıkıntıya sokuyor. Belli ki bölünme olacak ama zamanla… Bölünme olmadan seçime gitmek Ak Parti için daha hayırlı olacaktır!

Altıncısı: Ak Partinin her yerel seçimlerde oyu genel seçimlerden az çıkıyor. Bunun sebebi baraj problemi olan partilerin güçlü aday çıkartması. Şimdi Yerel Seçim önce olur ve Ak Parti %35-45 arası bir oy alırsa, muhalefet güçlenir. Hele ki birkaç büyükşehir kaybederse işler iyice karışır. Bu hataya zamanında ANAP düştü, Ak Parti bu hataya düşmeyecektir ve genel seçimleri önce yapıp hala Türkiye’nin en güçlü partisi olacağını gösterecektir.

Lafın özü şu ki; Seçim startını Devlet Bahçeli verdi. MHP ile Ak Parti arasında nasıl bir ittifak olur bilemem. İttifak yalnızca Cumhurbaşkanlığı için mi? Yoksa Milletvekillerini de kapsayacak mı? Zaman gösterecek. Ancak zamanın daha net göstereceği bir şey var ki seçim kapıda… Adaylar hazırlıksız yakalanmasınlar seçim çalışmalarına başlasınlar.


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Yener Kazan
Nesrin Bulat
Bahattin Akyön
Pınar Taşcı YIKILMAZ
İsmail Dursun Kuzucu
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  02 Mart 2021 Salı
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net