11 Aralık 2018 Salı
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Kırıkkale'de Kore-Türkiye İlişkileri
Kırıkkale'de Kore-Türkiye İlişkileri
ES Turizm Öksüz Kaldı
ES Turizm Öksüz Kaldı
Çocukların İstanbul Macerası
Çocukların İstanbul Macerası
Kimse Haklı Galibiyetimize Gölge Düşüremeyecek
Kimse Haklı Galibiyetimize Gölge Düşüremeyecek
  YAZARLARIMIZ
İÇİM ACIYOR
15 Ocak 2018 Pazartesi Bu yazı 12044 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Merhaba Sevgili okurlarım. Bu gün ki yazımda sizlerle paylaşmak istediğim konu, belki içinizi acıtır cinsten fakat benim vurgulamak istediğim içinizi acıtmak değil. Toplum olarak nasıl duyarlı olabiliriz. Bu pırıl pırıl hayatlar için, ne çocuktur diyebildiğimiz ne de kocaman adam sıfatını konduramadığımız gençlerimizi, bu adi illetten kurtarabilmemiz için nasıl bir dayanışma sağlayabilmemizdir.. Dün maalesef çok üzücü bir şeye bilakis şahit oldum ve tüm gece uykumun kaçtığı olaydan şöyle bir bahsetmek istiyorum. Bir davet üzerine kısa bir misafirliğe gittim. Yaşlı bir teyze ziyaretiydi bu. Teyze o kadar dertliydi ki Nasılsın teyzem dememle  yarasını deşmiştim adeta. Ahh dedi ah, Nasıl olayım be yavrum sabah yine Gökhan geldi. Pırıl pırıl yavrum gözlerimin önün de eriyor. Sen böyle olacak çocuk değildin ne yaptılar sana kuzum dedim saatlerce ağladım. Bunu bana böyle anlatan 80 yaşında bir Babaanne.Yaşlı teyzemin derdiyle bende hüzünlendim ağlıyordum ki kapı çaldı. Gelen gıyabında onun için göz yaşı döktüğümüz o genç  madde bağımlısı Gökhan‘dı. İlk defa görüyordum. O bitkin bedeninin için de gözleri ela ela öyle güzel parlıyordu ki içim eridi. Hastalanıyorum Babaanne Babama ulaş demesi kulağım da çınlıyor. Kendimce ona yardımcı olmaya çalıştım. Ah Abla dedi keşke keşke olabilse… diyebildi sadece gözleri dolarak.

          Evet maalesef benim belki de böyle bir olayı birebir ilk defa görüşüm ya da yaşamam etkilemiş  olabilir. Fakat o gün eve geldiğim de tüm gece uyuyamadım. Ve kendi kendime şunu sordum ne yapabiliriz de pırıl pırıl yavrularımızı bu bataktan koruyabiliriz. Kendimce çözümler üretmeye çalıştım. Sonra şunu sordum kendime bir zamanlar ninnilerle büyüttüğümüz yavrularımızı neden biraz büyüyüp serpildikten sonra yalnız kendi dünyasına bırakıyoruz. Bir zamanlar saatlerce ayağımızda sallamak mı çok yordu. Bizi nasıl yordular ki biraz büyümeleriyle haydi hoş geldin sahte dünyanın şaklaban hayatına der gibi yalnız bırakıyoruz onları. Hiç bir şey tecrübe etmeden bilmeden yanlış dostluklarına yanlış ortamlarına göz yumuyoruz. Benim hep savunduğum bir doğru vardır. Eğitim Ailede başlar. Evet  istatistikleri de  araştırdığınız da bunun böyle olduğu gün gibi ortadadır. Sevgili okurlarım eğer bir evlat sahibi iseniz beni daha iyi anlayacak ve hak vereceksinizdir. Çocuklarınızla konuşun onlara vakit ayırın. Kimlerle arkadaşlık dostluk yaptığını bilin. Benim savunduğum bir doğru daha vardır. ‘’Arkadaş insanın kartvizitidir,, derim hep. Ve bu her yaşta kurduğumuz arkadaşlık için geçerli bir sözdür. Çocuklarınızın kurduğu arkadaşlıklarına dikkat edin. Onları dinleyin ve de anlamaya çalışın. İyi bir aile, iyi bir toplum, ve iyi bir millet olabilmemiz içindir ki ; Çocuklarımız bizim işlenmemiş madenimizdir, Onları iyi işleyebilmemiz mühim ve şarttır. Gelecek çocuklarımıza emanettir. İstemeyiz ki hiçbir Gökhan’a hiçbir Ayşe’ye zarar gelsin. Bunun içindir ki Güzel bir toplum kurmak, güzel ahlaklı birey yetiştirmek biz yetişkinlerin boynunun borcudur. Dilerim ki geleceğimizi emanet edeceğimiz  gençlik İnancına bağlı ve ahlaklı bireyler olurlar. Bunun temelini de biz yetişkinler Aileye bağlılığımız, sadakatimiz,  dayanışmamızla kurar ve sağlarız.

              Yazıma burada son verirken tüm pırıl pırıl evlat yetiştiren ebeveynlerime hürmetlerimi sunuyor, Allahını bilen, ahlaklı nice temiz nesiller yetiştirmemizi Yüce Mevla'dan niyaz ediyorum. Çocuklarımıza gençlerimize yapılabilecek en ufak kötü saldırıyı kınıyor ve çocuklarımızın bu şekilde kanına girmeye çalışanları Rabbim helak etsin cehenneminde yaksın bunu canı gönülden diliyorum. Vaktinizi ayırıp okuduğunuz için teşekkürü bir borç bilir. Herkese esenlik afiyet dilerim. Daha güzel günler ümidiyle….

HOŞÇAKALIN     SAYGILARIMLA                             


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Özcan hançer  -  15-01-2018 - 20:53
Yazınızı okudum çok teşekkür ederim sizin gibi böyle duyarlı insanlara ihtiyaç vardır
Buğra HANÇER  -  15-01-2018 - 20:53
özellikle genç yaştaki insanların okuması gereken bir yazı teşekkür ediyorum🙏
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şevket ÖZSOY
Hakan Gökkaya
Fazlı GÜVENTÜRK
Şuayip Bütün
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  10 Aralık 2018 Pazartesi
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net