17 Ekim 2021 Pazar
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Yerel Medya Çalışıyor
Yerel Medya Çalışıyor
Sözleşmeli İdareci Uygulamasına Son Verilsin
Sözleşmeli İdareci Uygulamasına Son Verilsin
6. Türk Dünyası Belgesel Film Festivali Ödülleri
6. Türk Dünyası Belgesel Film Festivali Ödülleri
Müstakil Evde Yangın !
Müstakil Evde Yangın !
  YAZARLARIMIZ
KAHRAMANLIK BAŞKADIR
29 Ocak 2018 Pazartesi Bu yazı 22825 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Yok; yok asla ve asla ne küçümsüyorum, ne azımsıyorum, nede abartılmış bir duygu olarak görüyorum askerlik şubelerinin önünde ellerinde dilekçeler ile bekleyen, yâda meydanlarda, ekranlarda sesini yükselten kızlı erkekli, yaşlı genç, sağlamı özürlüsü kardeşlerimin duygularını.

“Ben de gitmek savaşmak, Afrin’de olmak isterim” demek hiç kolay değil. Öyle lafın ağızdan çıkması ayrı bir Kahramanlıktır. Ancak o sözü söylemenin ötesinde oraya gidebilmek, orada olabilmek kahramanlığın dibidir.

Bu millet ne kahramanlar yetiştirmiş. Bu cennetin ayaklarının altında olduğu analar ne kahramanlar doğurmuş. Bu milletin bağrından ne kahramanlar çıkmış. Ne babaların evlatları kahraman olarak yaşamış ve can vermiştir.

İşte Afrin’e giden tankın üstündeki kahramanın ailenize diyecek bir şeyiniz var mı dediklerinde “beklemesinler” diyebilen anlayış, duygu çağlaması bundandır.

Diriliş dizisinde bir dizi kahramanı olarak izlediğimiz Ertuğrul ve onun Alplerinin kahramanlıkları, ömrünü at sırtında geçirmiş padişahların kahramanlığı unutulur mu?

Önce üzerine manevi tuzaklar kurularak atılan ağ ile kolunu bacağını kımıldatamaz duruma getirilen ve her bir yanından bir sırtlanın etini koparmak için saldırdığı Osmanlı’nın içinden çıkan kahramanlar utulur mu?

Atatürk’ün liderliğinde Sakarya, Dumlupınar ve Polatlı’ya kadar gelen düşmanın ülkemizden adeta ıspatula ile kazınarak atılmasını sağlayan kahramanlar unutulur mu?

Çanakkale’de yedi düvelin o günün en modern şekilde donanarak geldiği zamanlarda çarığının derisini yiyerek, ağaç kabukları kemirerek savaşan yaşları 15- 16 olan yiğitleri nasıl unuturuz.

Şimdilerde yüce Türk ordusuna işgalci diyen şeref yoksunu bir yaratığın anası babasında içinde de olduğu Kıbrıs da ki mazlumları kurtarmak amaçlı dağdan çığ olup, denizden ejder, havadan kartal olan kahraman Türk ordusunun her bir ferdinin yaptığı kahramanlıklar unutulur mu?

Sur’da, Cizre’de, Nusaybin’de, Silopi’de köstebek yuvası haline getirilen bu vatan topraklarında iğne ile kuyu kazarak sivillere zarar vermeden hainlerin tuzaklarına karşı canını feda edenler unutulur mu?

Hain darbe girişiminde ve sonrasında canını hiçe sayarak sorumlu olduğu kişi ve alanı koruyan Ömerleri, Bülentleri, Fethileri bu millet unutur mu?

Ve;

Bugün Afrin dağlarında, ormanın içinde, kırsalında köyünde vatan için millet için savaşanları bu millet unutur mu?

Ama kahramanlık başka bir şeydir. Özel kuvvetlerde bordo bereyi takıp ilk göreve gittiğimizde verdiğimiz 4 şehidimizin 23 ncü senesi geldi. Ömür, Sedat, Nevzat ve Alpaslan kardeşlerimin o kahramanların ölüm ilanı olarak gazetelere verdiğimiz ilanda “seçilmiş bilinmeyenler” demiştik.

İşte o seçilmiş bilinmeyenlere manevi desteğini veren ve kalbi gönlü ve duası ile onların yanında olanlardan Allah razı olsun.

Lütfen o günlerde onlardan birkaç yaş büyük olduğum, yirmili yaşların başında biri teğmen üçü Astsubay çavuş daha meslek hayatlarının ilk yılarında evlat gördüğüm şehitlerim olmak üzere tüm kahramanlarımıza bir Fatiha okuyunuz. Kahramanlar kolay yetişmiyor. Emin olun onlar ismini yaşatmak için değil vatan millet ezan devlet bekası için ve bizlerin daha iyi yaşaması için kahramanca savaşıp şehit oluyor. Kahramanlık ve şehitlik ötesi olmayandır.

Selam ve dua ile…


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Turgut TANAGIR  -  29-01-2018 - 10:21
Cennet Mekan olsun yiğitlere. Genç yaşta vatan savunması deyip koşanlara Allah rahmet etsin. Allah ordumuza milletimize güç kuvvet versin.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Yener Kazan
Kamil Öcal
MESUT ARLIER
Şevket ÖZSOY
Hakan Öztürk
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  16 Ekim 2021 Cumartesi
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net