21 Ocak 2019 Pazartesi
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Yükümlüler Okul Tadilatında Görev Aldı
Yükümlüler Okul Tadilatında Görev Aldı
Sanayi'de Muhteşem Açılış
Sanayi'de Muhteşem Açılış
Ne Kadar Çok Bilirsek, O Kadar Verimli Üreteceğiz
Ne Kadar Çok Bilirsek, O Kadar Verimli Üreteceğiz
Özel Gazi Kış Kampında
Özel Gazi Kış Kampında
  YAZARLARIMIZ
ŞEHİDİMİZİ UĞURLARKEN
13 Şubat 2018 Salı Bu yazı 9961 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Devletimiz uzun zamandır güya müttefikimiz olan ABD'yi ve ona yataklık edenleri uyarıyordu. Güneyimizde bir PKK/PYD terör devleti, bir terör koridoru kurdurtmayacağını ilan ediyordu. Velhasıl söz bitti Afrin'e yönelik zeytin dalı harekâtına başlanıldı. Birileri bu harekâtın Suriyeliler için olduğunu söylese de işin aslı öyle değildir. Zeytin dalı harekâtı ülkemizin bekası içindir. Ülkemizin güneyinde daha önce Kuzey Irak'ta düşülen hatalara düşmemek içindir. Ülkemizin güneyinde PKK devleti kurma ve ülkemizi ileride bu sayede bölme planları olanlara karşı bir plan bozma harekâtıdır. Bir istiklal ve istikbal mücadelesidir. Bu gün bu mücadeleye karşı olanlar ABD/PKK/PYD/HDP ile fikirdaştırlar, safdaştırlar. Bu harekâta vazifelendirilen asker, kendisine istikamet neresi? diye soran muhabire "KIZIL ELMAYA" diyorsa, "DÜĞÜNE GİDİYORUZ" "AİLEMİZ BİZİ BEKEMESİN" "DUA ETSİNLER YETER" diyerek geri dönmeyi düşünmeden arslanlar gibi savaşa gidiyorsa, bu harekâtın asıl amacının Türkiye Cumhuriyetinin ve Türk Milletinin bekası için olduğunu anlamak ve iyice idrak etmek gerekmektedir.

 

Bu gün ilimizde ve ülkemizin dört bir yanında, Afrin'de Zeytin Dalı Harekâtında şehitlik mertebesine erişen askerlerimizin uğurlanması vardır. Bakınız Şehit cenaze töreni demiyorum. Uğurlama vardı. UĞURLAMA... Ana kucağından baba ocağından, askerliğe Peygamber ocağına uğurlanmışlardı. Peygamber ocağında ise kendilerine verilen vazifeyi gözünü kırpmadan canını vererek yapmış ve Şehitlik makamına erişmiş olarak, Şehitler diyarına, Peygamber komşuluğuna, Cennet otağına bir uğurlanışla uğurlandılar. Bu gün Türk Milleti Allah yolunda Şehit olan kahraman evlatlarını Allah'a ısmarladı. Ne kutlu bir yürüyüştü bu… İmrendim doğrusu.

 

Sevgili dostlar biz Şehadet mertebesine erişen kahramanlarımızı uğurlarken aynı gün Afrin'de askerlerimizden köşe bucak kaçarak kalleşçe saldırılar yapan YPG/PYD/PKK'ya sırtını dayayan HDP'nin Ankara'da kongresi vardı. Terörist seviciler utanmadan kudurmuş salyalı ağızlarıyla terörist başına selam gönderiyorlardı. Bir de ülkemizde dikta var diyorlar. Bundan daha serbest, daha demokratik ülke var mı? Üstüne bir de bunlara vekil maaşları ödüyoruz.

 

ABD'nin PYD/YPG üzerinden planladığı terör koridoru, Devletimizin Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekâtlarıyla büyük bir bozguna uğradı. Yıllardır Yahudi Siyonizmi, ABD ve AB ülkeleri Türkiye'yi terörle yola getirmeye çalıştılar. Özellikle son yıllarda bombalı terör saldırıları, darbe kalkışmaları, ekonomik ve askeri ambargolarla hizaya getiremeyince son çare PYD/YPG konuzu oynadılar. Beş bin tır dolusu ağır silahlarla donattılar. Donattılar donatmasına da TSK'nin Zeytin Dalı Harekâtında karşısına çıkamadılar. Tıpkı güneydoğuda hendek operasyonlarında olduğu gibi kalleşçe sivil halkın arasına karışarak basmalı fistanlar giyerek kancıkça saldırılar düzenlemeye başladılar. ABD zannetti ki bu çakal sürülerini ağır silahlarla donatırlarsa, araya kendi askerlerinden birkaç sırtlan da serpiştirirlerse, bu çakal sürüsünden düzenli bir ordu çıkar. Sonra da bu şişirilmiş çakallar kurda karşı durur. Bilmiyorlar ki çakalların hükmü Bozkurtlar gelene kadardır. ABD tarihte bizimle savaşmadığı için Türk Milletini tanımıyor, terör saldırılarıyla hizaya sokacağını sanıyor. Hal bu ki Şehadete susamış bir milleti ölümle korkutmaya çalışmak kadar ahmakça bir fikir var mıdır. Savaş Türk'ün düğünüdür. Bunu savaştığımız ülkeler çok iyi bilirler. Yanlış hamle yaptılar, eski Türkiye var sandılar, bir iki zorlama ile hemen yola gelir sandılar. Yanıldılar. Artık Türk Devleti müttefik masallarıyla değil, kendi ulusal çıkarları doğrultusunda hareket etmektedir. Kimseden icazet almadan kendi yolunu kendisi çizmektedir.

Milli Mücadele yıllarında Gaziantep Kahramanı Şahin Bey'in işgalci Fransız kuvvetlerine mektubunu yazmadan yazımızı bitirmeyelim. "Kirli ayaklarınızı bastığı şu toprakların her zerresinde, bir damla Türk kanı karışıktır. Her bucağında bir atamızın mezarı vardır. Adı belli olmayan zamanlardan beri, Türkler bu topraklarda yaşarlar. Sade siz değil, bütün dünya bir araya gelse, bizi bu topraklardan ayıramaz! Namus ve hürriyet için ölmek, bize Ağustos sıcağında soğuk su içmekten daha tatlı gelir. Sizler canı kıymetli insanlarsınız. Çatmayın bize, bir an önce topraklarımızdan savuşup gidin. Yoksa kıyarız canınıza" Sevgili dostlar bir devletin en büyük gücü vatanına, milletine, devletine, askerine, polisine sahip çıkan birlik içinde çelik gibi güçlü bir millete sahip olmasıdır. Hamdolsun Türk Milleti bu hususlara sahiptir. İhtiyaç halinde her türlü siyasi çekişmeleri bir kenara bırakıp bir yumruk haline gelebilmektedir. Asırlarca İslam'ın sancaktarlığını yapmış bu necip millet ve onun bağrından çıkan Türk Ordusu, üç kıtaya adaletle hükmetmiş atalarından miras kalan İ'lay-ı Kelimetullah vazifesinin bilincine yeniden erişmiştir. İ'lay-ı Kelimetullah Türk'ün Kızıl Elmasıdır. Bu uğurda Rabbim ordusunu korusun ve muzaffer kılsın. Amin...

Sağlıcakla esen kalın.


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Fazlı  -  14-02-2018 - 08:29
Başkanım Allah biliyor bu milletin bekası için canını sözde değil özde vermek için bekleyen çok kahraman var. Eline sağlık yazdığın yazı için ve Allah rahmet eylesin değeri ölçülmez şehit evladımıza.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Bekir Eroğlu
Kırlangıçoğlu Oktay
Murat Karadağ
Fazlı GÜVENTÜRK
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  21 Ocak 2019 Pazartesi
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net