24 Eylül 2020 Perşembe
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Uzelli'den Tablet Bağışı
Uzelli'den Tablet Bağışı
Son Kurban
Son Kurban
Biz Konuşmuyoruz Çalışıyoruz
Biz Konuşmuyoruz Çalışıyoruz
Kırıkkale'nin Âşığı Şiirlerini Öksüz Bıraktı
Kırıkkale'nin Âşığı Şiirlerini Öksüz Bıraktı
  YAZARLARIMIZ
BEREKETLİ TOPRAKLARIN YABAN OTLARI
02 Mart 2018 Cuma Bu yazı 22454 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

1071 Malazgirt Zaferi ile birlikte yurt edindiğimiz bereketli Anadolu topraklarında yaşamak için sayısız canımızı feda ettik ve de feda etmeye devam ediyoruz. Anadolu toprakları o kadar bereketli ki vatanı için canını göz kırpmadan verecek kahramanların yanında, bu topraklarda yaşayan, aynı havayı soluduğumuz, aynı sabaha uyandığımız hainlerinde kökü kurumuyor.

                Sırf bu ülkeye daha profesyonelce ihanet edebilmek için üniversite okuyan yaban otları var. Ben onlara Amerikan beslemesi, İngiliz kırması diyorum. Her taraftalar; imamda var, siyasetçisi de var, akademisyeni de var, iş adamı da, var oğlu var yani.

                Geçenlerde yaşı seksene merdiven dayamış bir amca ile ayaküstü sohbet etme imkânım oldu. Amca o kadar heyecanlı ve vatansever ki, kahvehane köşelerinde boş muhabbetlerde ömrünü çürüten gençler aklıma geldikçe, amca anlattı ben utandım.

                Polis merkezine gitmiş. Polislere oğlum bu yaştan sonra yeşerip bostan olacak halim yok. Sarın benim üstüme bombayı Afrin’e beni gönderin, nerede isterseniz orada patlatayım demiş. (intihar bombacısı olmanın bizim ne dinimizde ne de örfümüzde yeri yoktur asla.)

                Amca o kadar heyecanlı ki sesinin tonu ile bütün sokağı inletiyordu neredeyse. Amacı; o yaşta olmasına rağmen ülkesine nasıl faydası dokunabilir onu ifade etmeye çalışıyordu.

                Bu bahsettiğim amcanın kaydadeğer bir okur-yazarlığı da yokmuş.

                Şimdi soru şu; Bu ülkeye bu amcamı daha faydalı, yoksa en iyi okullarda eğitim aldırılmış, boyuna bakınca adam zannedip sözüne itimat edilen ama aslen, alttan alttan millete zehir pompalayan, Devletçi gibi görünüp devlet düşmanı olan, Milliyetçi gibi görünüp Millet düşmanı olan, Müslüman gibi görünüp Münafık olan.

                Sizce hangisi vatan millet din sevdalısı, hangisi bu ülkeye düşman.

                Bölgemizdeki gelişmelere bakınca artık Ortadoğu da kan ve gözyaşı durmayacağı anlaşılmıştır.  Dünya üzerindeki devletler bütün kozlarını artık Ortadoğu da paylaşıyorlar.

                Bu nedenle yetiştirdiğimiz evlatlarımıza çok iş düşüyor. Evladımız doktor olabilir, iş adamı olabilir, işsiz güçsüz olabilir. Bunlar aşılır, ama en önemlisi vatanına, dinine canı gönülden bağlı olsun. Bunun içinde çocuklarımıza sürekli olarak manevi veri transferi yapmalıyız.

                Geçenlerde bir arkadaşım “ben bu zaman kadar hiç camiye gitmedim” dedi. İşte buradan anlayın manevi veri transferi ile neyi kastettiğimi. 

                Konuyu dağıtmadan son olarak şunu yazmak istiyorum.

Artık Ortadoğu bir ateş çemberi, burada devam eden savaşa bekamız için bizde dahil olduk. Kesinlikle çok doğru bir hamle oldu. Siz bakmayın o tv ekranlarında ahkâm kesen, bilmem hangi üniversite mezunu, ama ömründe Malatya‘dan öteye geçmemiş devşirmelere.

Yanı başımızda ki bu ateş çemberine daha güçlü bir şekilde müdahale etmek için çok hızlı bir şekilde milli silahlanmaya ağırlık vermeliyiz. Bu nedenle derhal heykel ve Cuma namazları hariç iki saftan başka dolmayan camiler yapmaktan vazgeçip, buralara harcanan paraların silah sanayine aktarılmasının önemini herkese anlatmalıyız.

Anadolu toprakları üstünde yaşayan, bizden gibi görünüp bize düşman olan Yaban Otları. Merak etmeyin bizde size düşmanız. Sizi bu topraklarda yeşertmeyeceğiz.

Kusur eksik affola…


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Başar Özdemir
Kırlangıçoğlu Oktay
Bekir Eroğlu
Şevket ÖZSOY
Pınar Taşçı YIKILMAZ
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  24 Eylül 2020 Perşembe
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net